לשקם את הליבידו: 4 תרגילים שיחזירו לך את החשק

הליבידו הנשי יכול להיות חזק לא פחות מהליבידו הגברי, אבל תסביכים הקשורים למראה החיצוני וההרגל להתעלם ממה שאומר לך הגוף, מפריעים לאישה להרפות וליהנות במלוא הכוח מיחסי מין עם בן הזוג. להלן 4 תרגילים שיעזרו לכן להחזיר את התשוקה.

כאשר גבר מתקרב לאורגזמה, ממש לא אכפת לו איך באותו רגע נראים השדיים שלך, הוא אפילו לא פותח עיניים. בזמן שאת מנסה לחשוב בקדחתנות שאת פשוט חייבת להחליף תנוחה, כי ככה נראה שהשדיים שלך דומות לשקיות שוקו ריקות – הוא ממשיך ליהנות. העונג שלך נמצא אך ורק בידיים שלך, יותר נכון בראש שלך.
חוסר ביטחון במראה שלך – זה לא הגורם היחיד שמפריע לנשים לקבל מקסימום מיחסי מין. עוד סיבה – התודעה שלנו במקרים רבים "לא מספיקה" אחרי הגירוי הפיזיולוגי.
עד לא מזמן אנשים היו בטוחים שגירוי פיזיולוגי וגירוי תודעתי קשורים ביניהם – כלומר גבר עם זקפה ואישה שמרגישה זרימת דם לאזור איברי המין אמורים באותו רגע לחוש גם משיכה מינית. זה נכון אבל בעיקר עבור הגברים ולא עבור הנשים.

 

aaz.jpeg©psychologies

מחקר מקיף שנערך באוניברסיטת טורונטו אסף וניתח יותר ממאה מחקרים מדעיים שמדדו את רמת הגירוי הפיזיולוגי של גברים ושל נשים תוך צפייה בסרטונים ארוטיים. מה שאמרו הגברים על רמת הגירוי שלהם התאים לתוצאות המדידה באותו רגע. אצל נשים – לא.
המחקר גילה שככל שנשים צפו בסרטון ארוטי יותר זמן, כל שני סוגי הגירוי היו מתואמים יותר. ייתכן ונשים פשוט זקוקות ליותר זמן כדי שהמוח שלהן "ישיג" את הגוף. זאת הסיבה שנשים זקוקות יותר למשחק מקדים.

רוב הנשים לא ממש מקשיבות למה שמאותתים לנו איברי המין שלנו. אנחנו פשוט לא מורגלות להקדיש להם מספיק תשומת לב. איברי מין נשיים לא גדולים, לא נראים ולכן השינויים שמתרחשים בהם לא כל כך נראים לעין ולא מעוררים רצון עיקש לספק את הרצונות של הגוף. אם גבר חווה זקפה חזקה הוא תמיד ישים לב אליה ולכן יגיב בהתאם.
לחוסר תיאום זה בין גירוי תודעתי לגירוי פיזיולוגי יכולות להיות גם סיבות ביולוגיות. מחקרים אחרים מראים שגברים מבינים את הגוף שלהם יותר טוב מנשים. למשל, גברים יכולים להגיד בצורה מדויקת יותר מה הדופק שלהם באותו רגע.
יתכן שההרמוניה בין הגוף למוח בגירוי פיזיולוגי היא תוצאה של המוח הגברי אשר מקבל אותות חד משמעיים מהגוף, כאשר אצל נשים מדובר גם בתפיסה של המצב עצמו - כאילו מהצד וגם תובנות אישיות על המיניות שלהן.

כך תגבירי את החשק המיני שלך

תוכנית זו פותחה במיוחד כדי להגביר את החשק המיני אצל נשים שמתלוננות על ירידת הליבידו. המטרה העיקרית – לחבר בין הגוף לתודעה.

1. מדיטציה

מדוע: כדי ללמוד להחזיר את התודעה שלנו ל"כאן ועכשיו" בכל פעם, כאשר מופיעות מחשבות שמסיחות את הדעת.
קחי חפץ קטן לדוגמא מטבע או צימוק. לאט מאד ובקפידה הכירי אותו: למגע, למראה, תריחי, תטעמי. אם המוח מתחיל להתרחק, לאט ובזהירות החזירי את הקשב לחפץ. עשי את התרגיל הזה במשך 10 דקות כל יום: בזמן האוכל, בזמן אימון, בזמן שטיפת כלים. אפשרות אחרת: מדיטציה מסורתית – עצמי עיניים ובשקט התרכזי ממש חזק בנשימות שלך.

2. חקרי את הגוף של עצמך

מדוע: כדי להתעלם בזמן האקט ממחשבות על חסרונות ויתרונות פיזיולוגיים ולהתרגל לראות את הגוף שלך בלי להתבייש או לפתח תסביכים.
התבונני בגוף שלך בזמן מקלחת, אמבטיה או כשאת מתנגבות. ברגע שהתודעה מתחילה לחלק ציונים למראה שלך, החזירי אותה להתבוננות נטו. בפעם הבאה חזרי על התרגיל כאשר את חוקרת את איברי המין באמצעות מראה קטנה. נגעי בהם בלי שיפוטיות, בלי לגרות את עצמך, תוך כדי ריכוז רק במה שאת עושה.

3. אוטו-טרנינג

מדוע: לעזור לשנות גישה לגוף שלך וללמד אותך להרגיש סיפוק מיני.
במהלך ביצוע של תרגיל קודם יש לחזור על המילים: "אני מושכת מבחינה מינית",  "אני נהנית מהמיניות שלי".

4. הרמוניה בין נפש לגוף

מדוע: ללמוד לשלב בין גירוי גופני לעונג רגשי. השתמשי בוויברטור, צפי בסרט ארוטי או פנטזי, כדי להתגרות. אחרי חמש דקות, עשי הפסקה. בצעי את תרגיל 2 כדי להיכנס למצב רוח מתאים.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00