צא לי מהפיד-רשימת הטיפוסים המעצבנים ביותר שיש לכם בפייסבוק

רשימת חברי פייס מפוארת ומרשימה זה אולי נחמד, אבל יש כמה טיפוסים שאת לא בדיוק רוצה בפיד שלך, ולא מתה עליהם כשהם מגיבים אצל החברים שלך:

 

מחרב הסטטוסים

לכל אחד יש מחרב סטטוסים כזה. לפי חוקי הפייסבוק הבלתי כתובים, זה בהכרח יהיה מישהו שלא נעים לאנפרנד, כי הוא הבן של בעלת הבית ואת ממש לא רוצה שהיא תעלה לכם את שכר הדירה. אבל הוא מעצבן. כשאת כותבת פוסט שנון הוא הורס את הפואנטה כי הוא חייב להסביר לכולם למה התכוון המשורר, הוא תמיד יחשוף אי-דיוקים קטנוניים בעובדות זניחות ואם תשוויצי שהפסקת לעשן, הוא יהיה זה שיגיד "אבל אתמול ראיתי אותך עם סיגרה ליד הקניון".

via GIPHY

 

זה שחושב שהוא גורו

הוא כותב פוסטים עם טון ממלכתי. הוא מציג את האג'נדה שלו בכל נושא כאילו היא אמת מוחלטת, מחלק למגיבים ציונים על דבריהם, משיא עצות אבהיות גם כשאיש לא שואל אותו לדעתו, ומאד לא אוהב כשמפנים אליו ביקורת.

 

המשורר המיוסר

גם לך יש בוודאי אחד כזה ברשימת החברים. משורר המחמד. הוא יודע שהעולם רק מחכה לגלות אותו, ומשפיע עליו מהגיגיו. הוא מפרסם שירים פרי מקלדתו חדשות לבקרים. השירים תמיד יהיו מנוקדים, כי ככה כותבים שירה. הוא מכניס הרבה מטאפורות, מילים שהוא המציא ובונה על זה שאף אחד לא יטרח לבדוק במילון אם הן קיימות, חורז חרוזים בנאליים ולבסוף חותם עם סימן רשום, מחשש שמישהו יחפוץ לגנוב את היצירה הנצחית.

via GIPHY

 

הצייר המפוספס

קרוב משפחה מדרגה שנייה של המשורר המתוסכל. הוא מעלה ציורים שנראים כמו משהו שהילד שרבט רגע לפני ששפך עליו את השוקו של הבוקר, מתייחס ליצירות כאילו עוד שנייה הוא סוגר תערוכה בלובר, ומצפה מהקהל הפייסבוקי הרחב להעריך את האמנות האלמותית שנגלתה בפניו.

 

כותב הסטטוסים נטולי הפואנטה

כשאת נתקלת בסטטוסים של מאותגרי הפואנטה, את בטוחה בהתחלה שזו את שלא הבנת. שבטח יש עומק שפספסת. ואז את קוראת שוב: "הייתי אתמול בסרט. לא חשוב איזה. יצאתי באמצע". ואז את מבינה; לא. לא פספסת כלום. אכן אין פואנטה.

 

החנפן הבלתי נלאה

בהתחלה הוא נראה כמו מישהו ממש נחמד שתמיד יש לו מילה טובה. אבל די מהר הוא עולה לך על העצבים. הוא מגיב בהתפעמות מופרזת לכל מילה שנכתבת ומסכים עם כל דעה – גם כשהן הפוכות לגמרי זו מזו. התגובות שלו לתמונות של תמיד יכללו ביטויים כמו "מעלפת", מדהימה", "הורסת", "כמה את יפה", גם אם בתמונה רואים צללית מטושטשת של משהו שצולם מאחור ולא ברור אם זו בעלת הפוסט או החתולה המרוטה שלה.

via GIPHY

 

משתף סדרתי

לא משנה מה יהיה הפוסט שלך – הוא ישתף. גם אם תכתבי "הטלפון שלי צנח לאסלה ולכן לא אהיה זמינה עד הערב, אם זה דחוף, אתם יכולים לנסות להשיג אותי במספר של שרגא"  – הוא ישתף את הפוסט עם החברים שלו, שאליהם כמובן אין לך שום קשר.

 

מחרחר המריבות

לא משנה אם זה פוסט פוליטי, הבעת דעה על מזג האוויר או תמונה של האוגר הסיברי שהעלית לפיד. המחרחר כבר ימצא מה לומר כדי לעורר מחלוקות. הוא יריב אתך, ועם כל מי שמגיב לך. אם מישהו יסכים אתו, הוא יתבאס ויפרוש מהדיון.

via GIPHY

 

מקושש הלייקים

הוא ניזון מאהבה, ולא חשוב לו אם זו אהבה של אנשים שהוא בכלל לא מכיר. הוא יעשה הכל כדי לקבל כמה שיותר לייקים. חשיפה רגשית משתפכת, תמונה של תינוק שהוא לא מכיר, סיפורים על סבתו החולה – הכל הולך כדי לשאוב עוד לייק מזדמן.

 

המעתיקן

מבחינתו כל מה שעלה לאוויר הפייס, שייך לכולם. לכן הוא מרשה לעצמו "לשאול" פוסטים מוצלחים של אחרים ולנכס אותם לעצמו. הוא יעתיק בלי למצמץ וירגיש שהתגובות המתלהבות מגיעות לו בהחלט.

 

Published by MISHTI.CO.IL - September 5th, 1:56pm - 2017-09-05T13:56:30+03:00