מדוע לגדל כלב היא ההחלטה הכי טובה שתעשי בשביל הילד שלך

מחקרים כבר מזמן הוכיחו כי קשר בין ילדים וכלבים הוא מבורך ורצוי. נוכחותו של כלב תורמת להתפתחות הילד, היא מחזקת אותו ואת בריאותו, ותורמת לקישורים החברתיים של הילד, תוך שהיא מעצימה אותו.

אז למי שהיה לו ספק, כדאי שיבין אחת ולתמיד מדוע ילדים וכלבים הם שילוב מושלם, ולא רק בתמונות.

 

via GIPHY

 

הם יגנו על הילדים שלכם

ישנם כלבים שאחת התכונות הבולטות שלהם היא הגנה על ילדים. הכלבים שלכם שחיים לצד ילדכם, יגנו עליו, יתריעו על סכנה, וייסכו בילדכם בטחון.

 

באמצעות כלב ילד לומד מהי אחריות

כאשר יש לכם כלב בבית, ילדכם לומד מהי אחריות. הוא לומד שצריך לדאוג לכלב, לדאוג לצרכיו, לטפל בו ולהאכיל אותו. בכך הילד מבין כיצד לקחת אחריות בצורה טובה.  

 

הם יטפחו בילדים אמפתיה

ילדים שגדלים עם בעלי חיים הם ילדים שחשים אמפתיים לבעלי חיים ואפילו כלפי אנשים. גידול חיית מחמד מעולה בקרב ילדים שזקוקים למגע של בעל חיים, שצריכים מישהו ללטף ולדאוג לו, ובכך לחוש יותר רוך ואמפתיה כלפי הזולת.

 

כלבים הם אמצעי למידה מעולה

גידול כלב עוזר לילדים ללמוד מהי התנהגות נכונה וראויה. ילד שגדל עם כלב יודע כי בכלב או בכל חייה אסור לפגוע, שאסור להתעמר בחלש, כאשר הוא לומד להבין מהי סמכות, והוא אפילו יכול לדבר אל הכלב כאשר הוא לומד לדבר, לקרוא, או רוצה להעלות את בטחונו העצמי.

 

פחות מחלות

ילדים שגדלים עם כלבים הינם חשופים פחות למחלות נשימתיות ולזיהומים. קרבה של כלב מחסנת את ילדכם מפני מחלות שנות, וזאת משום שהקרבה לכלב מחזקת את המערכת החיסונית בשל חשיפה לחיידקים שונים שמביאים עימם כלבים לחלל.

 

רגיעה ונחת

ליטוף כלב משרה בילדים תחושה של רגיעה ונחת והוא מוריד רמת לחץ דם גבוהה. לפי מחקרים נמצא כי ליטוף כלב ושהייה ליד כלב, יכולה להרגיע, לסייע להשקטת מחשבות ובזכות הכלב (ובעיקר באמצעות כלבים טיפוליים) ילדים בעלי אוטיזם, או הפרעות קשב וריכוז הופכים לשלווים יותר.  

 

כלבים ימריצו את ילדכם ויסייעו להם בפעילות גופנית

נוכחות של כלב גורמת להרבה שמחה ואושר. כאשר יש לכם כלב, הילדים שלכם יכולים לשחק אתו, לרוץ לצדו, לצאת אתו לטיולים ארוכים, ובכך לפתח את גופם ומרצם.

 

כלב יכול להיות החבר הטוב ביותר של ילדכם

כלבים הופכים עם השנים לחברים הטובים ביותר של ילדכם. זה נכון שכל ילד צריך חברים אנושיים, אבל כלב תמיד יהיה לצדו של הילד, ויישאר נאמן לו לשנים ארוכות.

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00