ואת אוהבת את עצמך ? איך תשפרי את הביטחון הפנימי ותקבלי את עצמך יותר

אומרים שכל החיים הם קארמה אחת גדולה. יכול להיות? שמת לב שכשאת ממהרת להמעיט בערך עצמך, מבקרת ושופטת את עצמך, גם הסביבה מתחילה לעשות זאת?

אם תנסי פעם להעריך את עצמך ולקבל אותך, ממש כפי שאת, תגלי שזה ממש כמו מגנט שמושך אליו פרגון והערכה גם מהסביבה.

מה את אומרת- יש מצב לבדוק אם את מקבלת את עצמך כפי שאת?

 

via GIPHY

 

קבלה עם ערך מוסף

שאלת הקבלה העצמית מתאימה לכל תחום בחיים. היא יכולה להשליך על הזוגיות שלך, בעבודה, בחברה וכן הלאה. העקרון הא מאד פשוט- היחס שאנו מקבלים מהזולת הוא המראה שמשקפת את היחס שלנו כלפי עצמנו. זו בעצם כל התורה.

אם את כועסת על עצמך ומבקרת את עצמך, תמשכי אל חייך כעס, ריב ומרמור, אם תחשבי שאת לא ראויה לזוגיות טובה עם אדם ששווה ערך לך, או שלטעמך את לא מספיק יפה, או חכמה או מעניינת, מבלי משים את גם תשדרי את זה לסביבה, אפילו אם לא תבטאי את התחושות הללו בקול רם.

יכול להיות שאת לא מקבלת את עצמך כמו שאת ואז גם תגיע החוויה של אי קבלה מהסביבה שלך.

את תגידי עכשיו שזה נשמע מאד קל ופשוט ומי שמושרשת בה הביקורת העצמית או שחוותה דחייה בזוגיות, בעבודה או בלימודים לבטח תפתח ביקורת עצמית וחוסר קבלה עצמית.

וזה נכון. אבל היי- למדת ללכת כבר כתינוקת, למדת לדבר שפה זרה אחת לפחות בבית הספר, למדת לנהוג ולעשות עוד מלא דברים שלא ידעת אותם קודם.

אז מה דעתך להתנסות בשיטה חדשה שתלמד אותך לקבל את עצמך כמו שאת, עד שתשלטי בשפה החדשה הזו ותוכלי להשתמש בה בקלות?

 

לקבל את הקיים

קיים הבדל גדול מאד בין מושלמות לבין שלמות. יכול להיות שאת לא מושלמת- ומי כן?- אבל חשוב שתהיי שלמה עם מי שאת ומה שאת, כולל עם החולשות שלך והפחדים, הכעסים שלך והדאגות שלך. זאת כמובן לצד שלוות הנפש שלך, חוש ההומור שלך, התבונה שלך ועוד הרבה תכונות טובות ונפלאות שמצויות בך וביחד יוצרות את השלם שהוא את.

כדי לזכות בהצלחה אמיתית אין כל צורך להיות "מצליחנית", למשל עשירה מאד, יפה מאד , סלב וכדומה. זאת מאחר והדרך להצלחה מתחילה ממך עצמך. ברגע בו תתחילי להחצין אל מול העולם את הקבלה העצמית שלך, את תתחילי לקבל משוב חיובי מהסביבה, תתמלאי באנרגיה שתקריני החוצה ושוב, וחוזר חלילה, נפתח לו מעגל קסמים בו את משדרת חיובי ומקבלת חיובי, ניזונה מהמשוב שאת מקבלת ושוב מחצינה אותו החוצה. וההזדמנויות רק יתחילו לצוץ לך על הדרך.

זה לא פשוט כמו שזה נשמע. ממש לא. כולנו התחנכנו במשפחה, חברה ומדינה שיש בהן הגבלות, מגבלות, ביקורת, חוסר קבלה של האחר, ובעצם המסרים שקיבלנו היו תמיד שיקבלו אותנו בהתניה מסוימת. אם תהיי רזה תהיי מושלמת, אם תהיי יפה ותלבשי רק מותגים תהיי מושלמת, מסרים של תחרותיות, של הצורך בשיפור עכל העת, הסתרת פגמים או חולשות, ניתוחים פלסטיים, דיבור שנון, שיער מושלם ומה לא.

אז מה הפלא אם תנסי עכשיו לשבור את המסרים האלו ולהתחיל לקבל את עצמך לא ביחס לשחקנית או דוגמנית או הבוסית שלך אלא ביחס לעצמך בלבד?

אז הנה, במיוחד בשבילך, מסר כלים למימוש חוויית הקבלה העצמית, לקבלת העצמך כפי שאת, עם החסרונות ועם היתרונות שלך.

 

מילים יכולות לשנות

שנני לעצמך, ממש כמו מנטרה משפטים מעצימים: ה" אני לומדת לאהוב את עצמי כפי שאני", " אני יפה בדיוק איך שאני", אני סומכת על עצמי ועל שיקול הדעת שלי", אני מזמנת אל חיי את האנשים שהכי מתאימים לי". צרי לעצמך כל משפט שמתאים לך ופשוט חזרי עליו. בהתחלה זה מוזר ומגומגם, בהמשך יש כבר זרימה טבעית והכי חשוב, תתחילי להאמין במה שאת אומרת.

הפעילי מוזיקה בבית, לבד לגמרי והתחילי לרקוד. בלי לחשוב על כלום, בלי לתכנן את ארוחת הערב. פשוט להיות את והמוזיקה. זה משחרר, נעים ומשחרר מצבים תקועים. בונוס נוסף- זה גם מחטב. אותו הדבר לגבי הליכה סתמית ברחוב, בלי מטרה ובלי מטלה- פשוט ללכת, לזרום עם התנועה ולאפשר לרגלייך לקחת אותן לאן שהן רוצות. יש בפעולות האלו משהו משחרר, מרגיע ושמיועד אך ורק לך ולחיבור שלך עם עצמך.

אל תשכחי לשיר מלוא הגרון כשאת מתקלחת, ללמד את עצמך ליהנות מדברים קטנים כשהדגש הוא שאת נמצאת כאן ועכשיו. בלי מחשבות על הכלים המלוכלכים שהשארת בכיור ובלי מחשבות על העובדה שמחכה לך מחר במשרד. כל פעולה שאת עושה, היא ממוקדת בכאן ועכשיו, גם אם מדובר בספר שאת קוראת, בצעדה איטית בשכונה שלך או בשיר באמבטיה.

למדי את עצמך ליהנות מכל דבר, להתפרק, להתנדנד בנדנדה של ילדים וכל פעולה שיש בה תנועה וזרימה, כולל משחק עם ילדים, שהם המורים הטובים ביותר של כולנו.

לכי לחוף הים, דווקא בשעות הערב, לא לצורך רחצה אלא להליכה נינוחה, עם עצמך, הקשיבי לגלים, הריחי את הים והקשיבי נשפטים שלך שאת משננת, על קבלה עצמית, ממש כמו שאת.

הרעיון לא להיות במלחמה בלתי פוסקת עם עצמך. אם אכלת עוד פורסת עוגה ונהנית ממנה, שמרי את ההנאה והפסיקי להכות על חטא שזה משמין, קחי אחריות אישית על מציאות חייך, מבלי לנתח, ולשפוט את עצמך ללא הרף. היי פתוחה לשינויים מבלי לנסות ולשלוט כל הזמן על חייך ועל עצמך. זה מעייף, קשה וגם תקוע. ברגע שתזרמי טוב יותר עם קבלת המציאות, קבלת האחר וקבלת עצמך ממש כפי שאת, באותו הרגע התקיעות תשתחרר ואת תרגישי תחושה של חופש אמיתי מכל הכבלים שעיכבו אותך במשך זמן כה רב.

ולסיום, אם את מזהה בעצמך שמחת חיים ואופטימיות, גמישות מחשבתית ויכולת להתמודד עם שינויים, עם חולשות שלך, אם מעידות מדי פעם ועדיין לשמוח במי שאת ומה שאת- את בהחלט נמצאת במקום טוב ומקבלת את עצמך.

 

Published by MISHTI.CO.IL - August 3rd, 12:22pm - 2020-08-03T12:22:37+03:00