המדריך למכורה- כך תדעי שאת חייבת להיגמל מרשתות חברתיות

הרשתות החברתיות הן דרך נהדרת ליצור קשר עם אנשים, לאתר חברים, לשמור על קשר עם הסביבה, להתעדכן במה שקורה בעולם ולהיות מעורבים חברתית.

אבל אם הרשתות החברתיות שולטות בחייך, סימן שהחיים שלך כבר פחות תוססים או מהנים, וזאת משום שאת מקדישה את כל כולך ליקום הווירטואלי שהוא אינו החיים האמתיים.

אז איך תדעי אם את מכורה? 8 סימנים שיעידו על התמכרות קשה:

 

via GIPHY

 

כשאת בודקת את כמות הלייקים שלך כל 5 דקות

פרסמת תמונה, פוסט או קישור ואת בודקת את כמות הלייקים שלך כל חצי שעה?! כנראה שאת מכורה לרשת החברתית. בדיקת לייקים באובססיביות מסמנת על כך שאת זקוקה לאישור ולתגובות טובות על חייך, דעותייך ועל התמונות שלך, כאשר האישור מגיע לעיתים מאנשים שאת לא ממש מכירה.

 

בילויים עם מטרה אחת בלבד

את יודעת שאת מכורה לרשתות החברתיות כאשר את יוצאת לבלות וכל מה שחשוב לך הוא לתייג את עצמך במקום הבילוי. כשאת יוצאת וכל מטרתך היא סלפי מושלם שתוכלי לפרסם ברשת, את בעצם חושבת רק על הפוסט שתעלי, ולא על מה שקורה סביבך.

 

תיוג בכל מקום

אם את מתייגת את עצמך בטיול עם חברים, בבריכה, בחנות בגדים, אצל הרופא ואפילו אצל הסבתא בביקור בבית החולים(!) סימן שאת מכורה. תיוג מרובה מעיד על התמכרות קשה, ועל הרצון לספר לחברים ברשת היכן את נמצאת בכל שנייה.

 

אין יום שעובר מבלי שאת מעלה פוסט או תמונה לרשת

כשהפוסטים שלך מועלים בכל יום, סימן שהתרגלת לנהל את יומך לפי הרשת החברתית. תיוג תכוף, העלאת תמונות מרובות וכתיבת פוסטים שמספרים על כל רגע ושנייה בחייך, מסיתה אותך מהתנהלות תקינה בחיי היום יום.

via GIPHY

 

כשאת פורקת זעם ברשת החברתיות על כל שטות

קיבלת דוח תנועה? המים לא עבדו למשך 5 דקות בדירה? או שאולי השכנים עשו אתמול מסיבה מרעישה? את כל אלה לא תשכחי ועליהם לא תסלחי מבלי שתספרי לכל חברייך אודות עוגמת הנפש שנגרמה לך.

 

אם את ישנה ליד הנייד

זמן השינה הוא זמן שמוקצה לך לרגיעה מחיי היום יום, משלל המסרים, המידע והמסכים. אבל במקרה שאת ישנה עם נייד פתוח שמתריע בפנייך על כל פעולה הרשת, סימן שאת ממש חייבת גמילה.

 

אם את בודקת את המצב ברשת עוד לפני ששטפת פנים

מבחינתך גם שעות הבוקר הן שעות שאת חייבת להיות מחוברת. אם מה שקורה ברשת החברתית חשוב לך יותר מלשטוף פנים או לשתות קפה בבוקר, את גם מכורה, וגם מחוקה.

 

כשיש תקלה ברשת את משתגעת

תקלות יכולות לקרות בכל מצב, וכן הן יכולות להתרחש (רחמנא לצילן!). גם ברשתות החברתיות. אז אם כשיש תקלה של מספר דקות ברשת או שהרשת לא עולה לך בנייד: את מוצאת את עצמך נכנסת להיסטריה, סימן שאת מכורה קשה.

 

בדקת ולפחות אחד מהסעיפים מתאים לך? הגיע הזמן שתתנתקי מעט מהרשתות החברתיות ותתחילי לשים לב לדברים הנפלאים האמתיים שקורים סביבך.

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00