אושר זמני או אושר נצחי? גלי מהם הצעדים הראשונים בדרך אל האושר

"אם רק אזכה במליון דולר אהיה מאושרת", " אם רק ארזה חמישה ק"ג אהיה הכי מאושרת שבעולם"." אם רק אצא לחופשה מפנקת אהיה מאושרת". מכירות את המשפטים האלו? נכון שאתן אומרות אותן לפחות פעם ביום, גג יומיים?

מה דעתכן שבמקום להתמקד ב"מה אם", תתמקדו בכאן ועכשיו ותנצלו כל רגע כדי לקרב אתכן אל האושר?

אז איך מגיעים לאושר ואיך עושים את זה ממש כאן וממש עכשיו?

 

via GIPHY

 

לו יהי

את קמה בבוקר, כמובן שבאיחור, ופועלת כבר על אוטומט. התלבשות זריזה, קפה שתספיקי ללגום רק חצי ממנו ומיד לרוץ לעבודה, להתפלל שאין פקקים בדרך ושהפעם, רק הפעם תגיעי בזמן. יכול להיות שאם תגיעי בזמן גם תהיי מאושרת מהנצחון הקטן הזה שלך.

מה את יודעת על אושר? הרי זה כל כך אינדיבידואלי. מישהי רווקה תגיד שברגע שתמצא בן זוג תהיה מאושרת, אחרת תגיד שכשתקבל את הקידום הנכסף, רק אז תהיה באמת מאושרת. אולי בכלל איזה נופש באי קסום הוא התנאי לאושר של מישהי נוספת.

שמה לב מה קורה כאן? התנאי שלך לאושר הוא הדברים שאין לך כרגע. כלומר, האם רק כשתצאי לנופש תהיי מאושרת? יש מצב. אבל זה יהיה אושר זמני, ואז תחזרי לשגרה, תשמעי על מקום חדש וקסום לנופש ולא יהיה לך תקציב עבורו, או זמן ותחושת האושר שחווית באי תתפוגג לה.

יוצא מכך אם כן שמדובר באושר שתלוי בגורם חיצוני, הוא מוגבל בזמן וזה אומר שיש אושר, אבל זמני בלבד.

מתי שאלת את עצמך "מה אני צריכה לעשות כדי להיות מאושרת"?

הטעות הבסיסית היא כאמור לחשוב שברגע שיהיה לך משהו שאין לך ממש ברגע זה, תהי מאושרת. אבל אם תחטטי קצת עמוק יותר פנימה, תגרדי ממש את השכבות החיצוניות שבך, תגיעי לגורם עמוק ומשמעותי יותר כדי להבין שיש לך את כל מה שנחוץ כדי שתחושי אושר ממש ברגע זה. זה לא טרנד רוחני כל שהוא או אחד ממשפטי ההעצמה שרצים בפייסבוק. זו מציאות, והיא פשוטה הרבה יותר ממה שאת חושבת.

 

אין מחיר לאושר

בעידן המודרני והתחרותי בו אנו חיים האושר הפך להיות משני, מן משהו כזה שמתאים לשעות הפנאי או כשנפרוש לגמלאות. אין לנו זמן להיות מאושרים, איך אפשר להיות מאושרת עם המינוס הענק הזה בבנק?

חשוב שתדעי שמחקרים, מדעיים דווקא, מראים את החשיבות העצומה שיש לאושר למען בריאות הגוף ובריאות הנפש. לא מדובר כאן במותרות אלא בצורך קיומי של ממש.

האושר משפיע גם על חיי היומיום שלנו, גם בתוך השגרה האפורה והמעייפת וזו מציאות חיה ונושמת ובועטת.

את שואלת את עצמך מה הכלים הנחוצים לך להיות מאושרת? תתפלאי, הוא הרבה יותר קרוב ממה שאת חושבת- הכלי הזה נמצא עמוק בתוכך והוא את בעצמך!

 

למען הסדר הטוב

אז איך תהיי מאושרת ושזה יבוא ממש מבפנים ויפרוץ החוצה ותרגישי קלילה ומועצמת?

ראשית התחילי לעשות סדר במחשבות שלך. ממש כמו שאת דואגת לסדר את הבית, לקחת את האוטו לטיפול ולשלם את החשבונות, התחילי לסדר את המגירות שנמצאות בראש שלך ובלב ובנפש.

התחילי לראות את המציאות כפי שהיא, על כל נקודות החוזקה והתורפה שלה. אין שלמות בעולם ובמקום להתמרמר, למה שלא ניקח את מה שכן יש במקום להתמקד במה שאין

היי קשובה לעצמך. בדיוק כפי שאת מטפחת את הבית, את העציצים שלך, את המראה החיצוני שלך וכדומה, זה הזמן לטפח את הנפש שלך. איך? את תחליטי. זה יכול להיות לצאת יותר לטיולים ארוכים עם עצמך בשפת הים, לעשות משהו שתמיד רצית לעשות ו"אין לך זמן בשבילו". לייצר את הזמן ולעשות את אותו המשהו הזה, לחוות את תחושת הסיפוק שהצלחת.

לתרום. כשאנחנו תורמים או מתנדבים לעשייה שיש בה נתינה, זה המקום הכי יעיל לשים דברים בפרספקטיבה. לארוז מצרכים לנזקקים מראה לנו כמה עשירים אנחנו, רק מהעובדה שיש לנו קורת גג, מיטה ומקרר עמוס.

להתנדב במחלקה למחלות קשות רק גורם לנו לברך על הבריאות שלנו

לתת מתנה לחברה טובה, או מישהו אהוב, ככה סתם בלי סיבה, ממלא אותנו בתחושה נקייה ונפלאה של חום ואהבה.

ברגע שנתחיל לטפח את הכלי החשוב ביותר וההכרחי לאושר שלנו- אנו עצמנו- הבפנים שלנו, זו תהיה תחילתו של תהליך נפלא שיקרב אותנו אל האושר.

תנסי.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00