כל הסיבות מדוע אתם חייבים לישון בצהריים לפחות פעם בשבוע

שנת צהריים, לפחות פעם בשבוע יכולה להטיב מאד עם איכות החיים שלכם. זה נכון שישנם מחקרים שטוענים שאם ישנים בכל יום יותר משעה, הדבר עלול לגרום להפרעות שינה בשעות הלילה - אבל אם תחליטו שאתם ישנים צהריים מספר פעמים בשבוע למשך עשרים דקות בלבד, תוכלו לראות כיצד איכות החיים שלכם עולה.

אז מדוע כדאי לכם לישון בצהריים לפחות פעם בשבוע? הכנו עבורכם מספר סיבות שיגרמו לכם לקחת את הכרית והשמיכה ולצלול לשינה נעימה:

 

יעילות בעבודה

מי שעובד בשעות הערב, עובד בשעות מפוצלות או אפילו מהבית: יוכל להרגיש יעיל יותר בעבודה אם הוא יחליט לנמנם 20 דקות ביום בשעות הצהריים. שינה של כמה דקות תהפוך אתכם לערניים יותר ויעילים יותר בעבודה.

via GIPHY

 

ערנות בשעות הערב

אם אתם אנשי מסיבות, בארים ובילויים בשעות הערב, שנת צהריים של 20 דקות ביום הבילוי תוכל להכין אתכם לערב מעולה. כאשר אתם מגיעים עייפים לבילוי לילי, אתם מרגישים שאתם רק רוצים ללכת ולישון ולסיים את הערב. אבל אם ישנתם שנת צהריים, תוכלו להיות ערניים יותר ולבלות בצורה כיפית ונעימה.

 

חלוקת היום לשניים

גם אם אתם עובדים עד שעות אחה"צ, שינה של 20 דקות לאחר יום העבודה תוכל לעזור לכם לבצע חלוקה בין יום העבודה לשעות הפנאי שלכם. אם אתם ישנים ולאחר מכן מתקלחים ומתחילים ליהנות משעות הפנאי עד הלילה, אתם מרגישים כי היום 'לא מתבזבז' לכם ואתם יכולים למצות אותו עד סופו.

 

מניעת עייפות בשעות היום

שנת צהריים מעולה גם למניעת עייפות בשעות היום. שינה של 20 דקות תועיל מאד בסופי שבוע, היא מעולה לאנשים שנשארים בבית ומטפלים בילדים, (שיכולים לישון בזמן שהתינוק ישן) והיא תעזור לכם לעבור את היום ללא סימני עייפות.

via GIPHY

 

העלמת כתמים מתחת לעיניים

שנת צהריים מעולה גם לאנשים שסובלים מכתמים כהים מתחת לעיניים. שינה של כמה דקות או עשרים דקות ביום, תעזור לרעננות העור והיא תעלים בהדרגה את הכתמים שמופיעים בזמן העייפות מתחת לעיניים.

 

אז אם אתם רוצים לנסות לישון בצהריים לפחות פעם בשבוע, מומלץ להיכנס לחדר, להסיט את הווילונות או לסגור את התריסים חלקית, לשים אטמים באוזניים , (וזאת בשל הרעש שבשעות היום), ולכוון לכם את השעון ל 20 דקות של שינה ערבה, נמנום כיפי וחלומות מתוקים.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00