עכשיו זה מדעי – נשים צריכות שוקולד!

אם יש לכן רומן אסור עם שוקולד אותו אתן מנהלות כמעט במשך כל תקופת חייכן – כעת זה הזמן לגלות לכולם על הרומן. מדוע? משום שצוות מדענים באוניברסיטת קיימבריג' גילה שנשים ממש חייבות לצרוך שוקולד.

אם אתן תוהות כיצד גילו את התגלית המתוקה הזאת, חשוב שתדעו כי החוקרים ביצעו מספר סריקות מוח על נשים שהשתתפו במחקר, שגילו את התשובה הפשוטה שהסבירה מדוע אנו משתוקקות לטעם המתוק של השוקולד לעתים כה קרובות.

via GIPHY

 

בתוצאות הסקירה החוקים גילו כי "הנתונים המדעיים מגלים כי ההשפעות לשיפור מצב הרוח אינן פרמקולוגיות – (משמע התמכרויות או גורמות למרץ כמו סמים ממריצים), אלא כי המרכיבים של השוקולד משפיעים לא רק על תפקודי המוח - אלא גם על הגוף, וזאת באמצעות פעולה ביולוגית ישירה שמראה כי אכילת שוקולד הינה בעלת השפעות פסיכולוגיות, כאשר השילוב הייחודי של ארומה, מרקם וטעם הופך את השוקולד לחוויה מענגת שמעוררת את המרכזים הרגשיים של המוח ועוזרת להרגיש נפלא". בקיצור, זה טעים, אז אנחנו מרגישים טוב .

בנוסף, הראיות במחקר הוכיחו כי "אכילת שוקולד שאהוב על בני אדם יכול להיות אפילו יותר מהנה מאשר להאזין למוזיקה אהובה, זכייה בלוטו, או להתאהב". מה שאותנו לא ממש הפתיע...

לשוקולד יתרונות רבים והוא, שלא כמו חברים, אף פעם לא מעצבן אותך. אבל הסיבה שבגללה נשים צריכות שוקולד היא מפני ששוקולד יכול לרפא חוסר איזון הורמונלי, שוקולד משחרר אנדורפינים שהם חומרים כימיים שגורמים הרגשה טובה יותר, והם עוזרים לגוף שלנו לתפקד כראוי, בעיקר בזמן הווסת שעלולה להחליש את הגוף.

ד"ר אוון, שעובד במרכז וולפסון לחקר המוח של האוניברסיטה, אומר כי: "הריח וגם האכילה מפעילים אזורים במוח שידוע כי הם מעורבים ביצירת רגשות הנאה. נראה שיש לשוקולד תערובת ייחודית של תכונות חושיות שמסייעות לנו להרגיש טוב, והן מפעילות את מרכזי העונג במוח.  שוקולד גם טוב ללב ולזמן המחזור."  

via GIPHY

 

אז אם אתן עדיין לא משוכנעות ששוקולד יכול להפוך לחבר הטוב ביותר שלכן – כדאי שתשימו לב למחקר שנערך לאחרונה שמראה כי אכילת שוקולד כהה מסייע לשחזר את גמישות העורקים וגם מונע תאים לבנים מלגרום לסתימת העורקים. שוקולד מפחית את הסיכון לשבץ, תוך שהמחקר הראה כי צריכת שוקולד גרמה לירידה מדהימה של 17% בסיכון ללקות בשבץ מוחי.

ומה עם דיאטה? שוקולד יכול דווקא לעזור לעזור בזמן דיאטה ולהוריד במשקל, וזאת לטענתו של ויל קלוור, חוקר מוח, שמסביר כי "אכילת חתיכות קטנות של שוקולד במשך עשרים דקות לפני הארוחה, תפעיל הורמונים שגורמים לתחושת שובע" מה שעוזר לשמור על הגזרה.

רוצות לעשות לחברות ולחברים יום מתוק? תייגו את האנשים שאתן אוהבות, שגם הם יוכלו ליהנות מהעובדות והבשורות המתוקות!

 

Published by MISHTI.CO.IL - August 24th, 10:57am - 2017-08-24T10:57:54+03:00