כוס יין אדום ביום, זה כל מה שאת צריכה

אם את אוהבת יין אדום - זכית! יין מסוג זה, למרות שהוא מכיל אלכוהול, תורם לבריאות הלב ויש בו מגוון תכונות מועילות הטמונות ברסברטרול הנמצא ביין. רסברטרול הוא בעצם פוליפנול שמכיל נוגדי חמצון והוא מפריש חומרים שמגנים על העור ועל גוף האדם, וזאת בשל היכולת שלו להתגבר על חיידקים, פטריות וקרינה.

בנוסף, רסברטרול הוכח על ידי מחקרים כחומר הנוגד דלקות שמסייע למנוע סרטן, והוא תורם לפעילות הלבבית. חומר זה הינו תוסף תזונה אנטי סרטני, והוא מסייע להפטר מעודף כולסטרול בדם והכל בזכות הפעילות נוגדת החמצון ונוגדת הדלקות שבו.

אז כיצד שתיית כוס יין אחת ביום תסייע לגופך?

 

הורדה במשקל

יין אדום מכיל גן מיוחד שמונע היווצרות של תאי שומן חדשים בגוף. בנוסף אותו גן מחסל תאי שומן קיימים בגוף. שתייה של כוס אחת ביום תעזור לתזונה מאוזנת ודלת שומן.

via GIPHY

 

 

תרופה לחניכיים

בדרך כלל חושבים כי יין אדום צובע את השיניים באדום. עם זאת היין מונע זיהומים בחלל הפה, הוא מונע עששת ונמצא מעולה כמשכך כאבי גרון ודלקות חניכיים. בנוסף, היין תורם לרעננות החך והוא מסייע לתחושה של פה בריא ונקי.

 

 

עוזר לערנות

זה נכון ששתייה מרובה של יין או כל משקה שמכיל אלכוהול עלולה לגרום לעייפות. עם זאת, כוס אחת של יין אדום תסייע לערנות שלכם וזאת בשל ההרסברטרול  המצוי בענבים שמהם מכינים את היין התורם לתחושת ערנות מוגברת.

 

 

העלאת כמות האנדורפינים

אנדרופינים הם אותם חומרים שמשככים כאבים ועוזרים לחוש תחושה נפלאה ולהעלאת מצב הרוח. שילוב של יין אדום עם מנה קלילה של בשר או דגים, תעזור לעלות את האנדרופינים בגופכם והיא תשפר את מצב הרוח שלכם.

via GIPHY

 

 

הורדת הכולסטרול

בעקבות  הפוליפנולים והרסברטרול המצויים ביין, ניתן לטפל בכלי הדם בגוף, למנוע היווצרות של קרישי דם, מה שעוזר להפחית את הכולסטרול בגוף.

 

 

מניעת זיהומים בדרכי השתן

דלקות שתן יכולות להיות מטרד נוראי, שורף וכזה שלא קל להפטר ממנו. כדי למנוע את הדלקות מומלץ לשתות יין אדום שמונע התפתחות חיידקים בשתן ובכליות, מה שעוזר למנוע דלקות שתן מטרידות.

 

אז אם את יודעת לשתות במידה, ותוכלי להגביל את עצמך לשתיית כוס יין אדום אחת ביום – תוכלי ליהנות ממירב התמורות שיין אדום מציע לגופך.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00