האם אתם עובדים מהסיבות הנכונות?

אם אתם עובדים קשה, ודאו שאתם בדרך להגשמת החלומות שלכם.

יכול להיות עובדים קשה כל יום ומרוצים מכך שאתם מספיקים למחוק מטלות מהרשימה הבלתי נגמרת. אך האם אתם דואגים לוודא שכל העבודה הקשה שלכם מובילה אתכם לעבר הגשמה עצמית? האם אתם על המסלול הנכון לעבר הגשמת החלומות שלכם?

בין אם אתם מגשימים יעדים מתוך שינה, או שאתם מוצאים את עצמכם על ספקטרום הדחיינות רוב הזמן, לפני שאתם ממשיכים לפרויקט הבא שאלו את עצמכם - לאן הפרויקט הזה לוקח אותי?

 

s1.jpg©psychologytoday

 

איך לגלות אם אתם במסלול הנכון לעבר הגשמת החלומות שלכם? באמצעות כמה צעדים:

סיימתם פרוייקט - כל הכבוד! מה מידת שביעות הרצון שלכם? אם את מוצאים את עצמכם במצב בו אתם מאוכזבים בסיום הפרויקט למרות שאתם גאים בתוצר הסופי והעבודה שהשקעתם בו - רוב הסיכויים שבחרתם פרויקט שלא תואם את היעדים הכלליים שלכם.

הגיע הזמן לבחור פרויקט או צעד חדש - בהצלחה! לפני שאתם רצים להתחרות על הדבר הנוצץ הבא שאלו את עצמכם - האם נצנצים האלו יוסיפו ערך ליצירת האומנות או שהם סתם עושים לכלוך על הדף? או במילים אחרות...האם זהו הצעד הנכון בשבילכם? לדוגמה: הציעו לכם קידום בעבודה עם העלאת שכר וניהול 20 עובדים - הזדמנות נוצצת, אך אם המטרה שלכם בחיים היא לכתוב ספרי ילדים...תפקיד ניהולי לא בהכרח יוביל אתכם לשם.

לא בטוחים מה לעשות? מצויין! אל תעבדו רק לשם עבודה, כי בשלב מסוים התנהלות כזאת תוביל לחוסר סיפוק ומרמור כללי. שאלו את עצמכם - למה אני עושה את זה? יש כאן שני סוגי ״למה״. הראשון מגדיר את המטרה הכללית - האם אני רוצה להיות סופר או זמר או מתכנת או אוליגרך כשאהיה גדול? השני מגדיר את סוגי ההזדמנויות שתקחו - אם אני רוצה להיות מתכנת, למה שאקח פרויקט כתיבת מאמרים לאתרי אופנה? אין סיבה...אלא אם כן זה מעניין אתכם כתחביב. עבודה מתמדת עם שני סוגי ה״למה״ תשאיר אתכם במסלול הנכון.

יש לכם מסלול כללי וקריטריונים של סוגי פרויקטים שמתאימים לתחום החלומי - עצרו! שאלו את עצמכם: האם החלום והמטרות תואמים את הצרכים היומיים שלכם? בין אם אתם חולמים על מקצועות הומניים ובין אם יש לכם נפש ריאלית, אין צורך בשינויים דרסטיים. מסתבר שהעבודה או הפרויקט לא מתאימים לכם? אולי מצאתם הזדמנות מושלמת מבחינת החלומות אבל לא משתלמת כלכלית? קחו את הזמן לוודא שההזדמנות או השינוי תואמים לאורח החיים שלכם. אי אפשר לאכול חלומות, אבל הזדמנויות יש בשפע ותמיד אפשר למצוא את הדרך הנכונה שלא תשבור לכם את החסכונות.

עבודה עם יעדים - לא רק לאנשי עסקים ומזכירות. או במילים אחרות...פירוק לגורמים הוא לא רק לתלמידים. כל חלום הופך לבר ביצוע כאשר מפרקים אותו למטלות קטנות וברות ביצוע. אורך הרשימה יהיה תלוי בגודל הפרויקט וביצר השאפתנות שלכם. בכל מקרה, ככל שהמשימות קטנות ופשוטות יותר, יהיה לכם הרבה יותר קל לגשת אליהן ולוודא בכל שלב שאתם אכן נמצאים על המסלול הנכון.

 

בהצלחה!

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00