מה שתיית תה ירוק יכולה לעשות לגוף שלכם?

תה ירוק הוא משקה שנפוץ כבר אלפי שנים, והוא ידוע ככזה שמועיל לגוף האדם.

תה ירוק לא עבר תהליך חמצון, וצבעו נשאר ירוק בשל עליו הירוקים והטבעיים, ולכן הוא גם נפוץ בסין וברחבי אסיה שם אוכלים שותים ואפילו לועסים אותו!

אז כיצד חליטת תה ירוק תועיל לגופכם?

טיפול בסוכרת

תה ירוק מועיל לחולי סוכרת וזאת משום שהוא מכיל כמויות גבוהות של פוליפנולים, שהם נוגדי חמצון. לפוליפנולים אלו יש תכונות נוגדות חמצון, ולכן הם יכולים להגן מפני דלקת וחומרים מסרטנים. התה נהדר למניעת קפיצות אינסולין גבוהות בדם, הוא מווסת את הגלוקוז ובשל כך הוא גם מעולה להרזיה.

 

לשמירה על עור בריא

שתיית חליטות תה ירוק יכולה לסייע רבות לשמירה על עור חלק ובריא. התה שוטף החוצה מהעור רעלים והוא מסייע בריפוי פגמים וצלקות. בנוסף לתה יש רמת חמצון שמפחיתה דלקות והוא נחשב כזה שמעכב הזדקנות.

 

תה ירוק מגן על תאי המוח

בשל תכונות כמו שונות שיש לתה הירוק ותרכובות שונות שהוא מכיל, הוא יכול לסייע לעקב מחלות כמו מחלת האלצהיימר. בנוסף בתה הירוק ישנו אנטידוקסינט שמסייע להקל על סימפטומים של מחלת הפרקינסון.

 

מניעת מחלות לב

שתיית תה ירוק הוכח ככזה שמשפר את בריאות הלב. התה מגן העל התאים העדינים של כלי הדם בגוף כאשר. מחקרים גילו שאנשים ששותים תה ירוק על בסיס קבוע, נהנים מתפקוד טוב יותר של כלי הדם בגופם. התה עוזר למניעת טרשת עורקים, ומשפר תפקודים לקויים בתאי הגוף.

 

מוריד כולסטרול

תה ירוק מסייע בנוסף בהורדת כולסטרול. התה מוריד את רמת ה LDL שהוא הכולסטרול הרע, ומעלה את רמת ה HDL שהוא הכולסטרול שהגוף זקוק לו.

 

מפחית את הסיכון לסרטן הוושט

תה ירוק יכול לעזור להפחית את הסיכון לסרטן הוושט וזאת בשל נוגדי החמצון הגבוהים שהוא מכיל. נוגדי חמצון אלה הורגים תאים סרטניים מסוימים מבלי לפגוע בכל הרקמה הבריאה הסובבת אותם. בכך הם יכולים גם להדוף את הרדיקלים החופשיים המזיקים בגוף.

 

עוזר לבריאות השיניים

תה ירוק מכיל תרכובות רבות שיכולות לשלוט בדלקת ולהילחם בזיהומים חיידקיים בחניכיים ובאזור הפה. התה מוריד את החומציות בפה, ועוזר למנוע דלקות חניכיים. יתרה מכך: התה מסייע גם להבל פה נעים יותר.

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00