5 דרכים לצאת מאזור הנוחות ולהגשים את השאיפות שלכם

כאשר אתם נמצאים באזור נוחות, אתם חושבים שאתם חיים בצורה נוחה ושגרתית, אבל למעשה אתם נמצאים באזור נוחות שלא מאפשר לכם לחדש את עצמכם, לחוות חוויות או לקבל פרספקטיבות חדשות על החיים.

אזור נוחות הוא כמו חול טובעני, הוא מושך מטה ומטה וזאת עוד לפני שאתם יכולים לגלות יותר על עצמכם ועל חייכם. מי שנמצא באזור הנוחות שלו, משמע בשגרה וחיים שהוא עצמו לא פועל לשנות אותם, אמנם חושב בהתחלה שהחיים האלה בסדר, אך למעשה הוא מבין שהוא נמצא באזור שאינו נוח, לא רגוע ולא בטוח - וזאת בשל השגרה המאבנת והחיים המשעממים שנוצרים בעקבות השארות באזור זה.

אז איך יוצאים מההתאבנות השגרתית שנמצאים בה, ומתחילים להצליח להגשים שאיפות וליהנות מהחיים?

שנו את ההרגלים שלכם – הרגלים קבועים הם כמו ערפל כבד שבולע אתכם. כאשר אתם מקובעים בהרגלים שלכם, אתם חיים כל הזמן במסלול חיים רגיל קבוע עם אותה שגרה ואותם ההרגלים. לכן חשוב לשנות את ההרגלים שלכם, לנסוע או ללכת לעבודה במסלול שונה, לאכול במקום חדש, לקנות אוכל מסוג שונה ולהבין אותו, ולעשות כל מה שיעזור לכם לעורר נוירונים במוח ולהרגיש טוב יותר לגבי חייכם.

התמודדו עם הפחדים – פחד הוא אחד התחושות שגורמות להישאר באזור הנוחות, לכן חשוב לומר לפחדים שלכם שלום, ולהתנער מהם בעיקר כאשר הפחדים תוקפים אתכם בלילה או בבוקר. בנוסף כדי להתמודד עם הפחדים חשוב ללמוד דברים חדשים שיסייעו לכם להתמודד עם הפחד, כמו למשל לצאת וללמוד מחשבים כאשר אתם מפחדים מטכנולוגיה, להירשם לשעורי שחיה כשאתם מפחדים מהמים או להתחיל עם אדם שמוצא חן בעינכם בבר. דרכים אלה מצוינות להתמודדות עם פחדים שונים.

הרגיעו את הציפיות שלכם - כדי לצאת מאזור הנוחות חשוב לבצע פעולות חדשות אך מבלי לשים לעצמכם ציפיות גבוהות מידי. כדי ליהנות מהחיים, פשוט חיו אותם על ידי פעולות שאתם מבצעים ואל תמתינו  לאחר פעולות אלה לניסים ונפלאות, אלא פשוט תיהנו מאותן פעילויות מהם תוך כדי תנועה.

התחייבו – התחייבו לשינוי, כאשר ההתחייבות שלכם תכלול גם לקיחת סיכונים. אם תמיד רציתם לנסוע לטיול של כמה חודשים בהודו, התחייבו לכך ואל תוותרו. אם רציתם ללמוד מקצוע חדש ולהרחיב את הקריירה שלכם ואת הידיעות שלכם, חשוב להתחייב לכך. כדי לצאת מאזור הנוחות תמיד מומלץ להתחייב ולא לוותר.

טיילו במקום חדש – אל תישארו כל הזמן באזור הגיאוגרפי שלכם. צאו מהבית, טיילו, חקרו מקומות חדשים, ותכננו טיול שכולל יעדים מרתקים שלא הייתה בהם בעבר. המקומות שתגיעו אליהם יכולים לשנות לכם את החיים.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00