דרכים לשחרר מכאב העבר ולחיות חיים מאושרים יותר

אתם קמים בבוקר, השמש זורחת, הציפורים מציציות, וילדים צוחקים מחוץ לחלונכם, וכל מה שצריך זה להתעורר ולהתחיל את היום. אבל לעיתים מה שמקשה לבצע את הפעולות הפשוטות האלה הם: חרדות, פחדים חרטות וכעסים ואפילו בושה שמשתקת אתכם.

זה נכון שרבים סובלים מקושי לשחרר את כאב העבר, אבל הבשורות הטובות הן שיש המון דברים שאפשר לעשות על מנת לשחרר את לשחרר את הכאב, לטאטא את השליליות ואת הרגשות השליליים הטמונים בנפשנו החוצה, והכל כדי שנוכל לנווט את החיים בצורה נקייה וברוח חדשה.

לשם כך הכנו לכם כמה דרכים יעילות שיסייעו לך להתמודד עם העבר ולהעביר את הכאב, גם אם העתיד נראה עגום, כך שתוכלו להתעורר כל יום וליצור חיים של בהירות, אושר וחופש ...

 

שכחו מהחרטות שלכם

חשוב להפטר מרגשות חרטה על דברים שעשיתם או לא עשיתם בעבר. דעו כי אי אפשר לנצח בכל דבר. שימו דגש על הניצחונות שלכם ונסו לייצר בכל יום כמה שיותר רגעי ניצחון טובים ומועילים, גם אם מדובר במחוות קטנות או מעשה טוב לעצמכם או לאחר.

 

הניחו לחלומות ילדות שלא יוצאים לפועל

כאשר הייתם קטנים בוודאי היו לכם חלומות כמו להיות ראש ממשלה, קאובויי או אסטרונאוט. אבל החלומות הישנים אינם תמיד מה שאנו רוצים עכשיו, ולכן רצוי להניח להם ולשחרר אותם. שחררו את עצמכם מחלומות שמותירים אתכם בעבר ומפנטזיות נאיביות שמושכות אתכם מטה, והתקדמו אל חלומות שאתם יכולים להגשים.
w1.jpg©vixendaily

 

השתחררו מתיוגים שתייגו אתכם

אם תייגו אתכם בעבר בתיוג מסוים, חשוב לשחרר את התיוג שנצמד אליכם. זה לא משנה מה היה התיוג שלכם בעיני אנשים אחרים, זכרו שתיוג זה היה נקודת מבטם ולא המציאות. הגדירו את עצמכם מחדש והחליטו אתם מי אתם ומה אתם שווים.

 

קח אחריות על חייכם

אל תאשימו אחרים במצבכם. זה קל להאשים את המדינה, את ההורים, את השכנים ואת כל הסביבה במצב שלכם. אבל אם אתם לוקחים אחריות על המצב הנוכחי ומסתכלים פנימה: אתם ממוקדים יותר, יודעים כיצד המצב נוצר וגם יודעים איך לשנות אותו.

 

חיו את ההווה

ברגעים שאתם מתחילים להיכנס אל המחשבות השליליות והקשות עם מבט א סלחני אל העבר, חשוב לחזור להווה. היו מחויבים לחיות את ההווה במערכות היחסים שלכם ועם הסביבה, תוך שחרור הקשר אל העבר הכואב שלכם. אי שחרור עם העבר גורם רק לכאב ותסכול שלכם ושל הסובבים אתכם, ולכן חשוב לנסות לחיות את ההווה ולהיות שלמים עם המתרחש בו.

w2.jpg©vixendaily

 

שחררו את תחושת הבושה

בושה ורגשות אשם הם רגשות רודפים שיכולים לגרום להרגשה רעה במיוחד. שחרור הבושה הוא צעד מכריע לחיות חיים חופשיים, מאושרים, פתוחים, אוהבים ואיכותיים. כדי לשחרר את הבושה ורגשות האשם חשוב לפעול בכמה צעדים:

- הבינו מהי בושה והודו שאתם מזהים אותה כאשר אתם חשים בה.

- הבינו מה מפעיל את הבושה וכאשר אתם מבינים ברכו את הרגע אבל סכמו עם עצמכם שאתם לא נכנסים למצב שבו אתם חשים בושה.

- היו מודעים והבינו כי אתם ראויים לאהבה ולמערכות היחסים שקיימות כעת בחייכם, והבינו כי בושה לא תשרוד, והיא תדעך בצללים ואז מתוכה תראו את האור      האמתי.

- הבינו שמתוך שחרור רגשות הבושה, תקבלו תחושה טובה שמתוכה תבינו שרבים האנשים שחשים בדיוק כמוכם וחולקים רגשות דומים.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00