איך להפסיק לפחד מזקנה ולאהוב את הגיל שלך?

סמנתה, גיבורת "סקס והעיר הגדולה", עוברת במהלך שש עונות את כל שלבי מערכת היחסים עם הגיל שלה. בהתחלה היא הסתירה בת כמה היא, אחרי זה התעלמה ובסופו של דבר קיבלה את הגיל שלה באהבה. לאחד ממאהביה הרבים היא אמרה: "אני אוהבת אותך, אבל אוהבת את עצמי יותר. אני עם עצמי כבר 49 שנים, וזו מערכת היחסים החשובה ביותר מבחינתי".

מה סוד הנעורים שלה? "שנת לידה 1999". משפט מדויק. כל מי שמבוגרת יותר, מקדישה זמן לחשיבה על הגיל שלה. ברור שיש כאלה שטרם הגיעו לגיל 18 ויש להן מערכת יחסים מורכבת עם הגיל שלהן. זה לגיטימי לחלוטין, אבל עדיין קצת קשה להאמין בזה.

הבעיה "אני צעירה מדי" מתגמדת משנה לשנה, ואילו תחושת ההזדקנות היא בלתי הפיכה. נשים רבות לוקחות מאד קשה את ההגעה לגיל 50. כי 50 זה מספר שאחריו נשים מתחילות להרגיש שהן מתקרבות לזקנה.

להלן מספר דרכים להתמודד עם הגיל שעושה לנו בעיות:

 

הימנעות

בשלב מסוים כל אישה מתחילה להסתיר בת כמה היא. ברשתות החברתיות היא משאירה רק את יום וחודש של תאריך הלידה, בלי שנה, או בכלל משאירה את השדה הזה ריק. מעלה תמונה מפולטרת למוות, באור עמום, במשקפי שמש. לשאלות על הגיל או שלא עונה בכלל או עונה בשאלה: "בת כמה אני נראית?". המשחק הזה לא כיפי, כי הוא מכריח את העונה או להתחזות לאידיוט ולענות "לא יותר מ-30" או לנסות לנחש באמת ולהעליב.

לא משנה איך נראית אישה שנמנעת מלהכיר בעובדה מה הגיל שלה. כלומר, היא יכולה להיראות טוב מאד. אך בכל מה שנוגע לגיל שלה היא מאבדת את שפיותה.

q1.jpg©liza

 

התלהבות יתר

מצב הפוך – הגיל מודגש ומוזכר בכל הזדמנות, האישה פשוט עונדת אותו, כמו כתר. לפעמים בנוסף לכך היא מפתחת תסמונת "עכשיו מותר לי הכל" – היא שותה המון אלכוהול, מדברת בקול רם, צוחקת צחוק מטורף, תופסת מלצרים צעירים בישבן.

q2.jpg©liza

 

הזדקנות מלאכותית

אישה שמגיעה לגיל 45-50 פתאום מתחילה לדבר על כך שהיא זקנה. העיניים שלה כבר לא נוצצות. במקום זה היא מדברת כל הזמן על רופאים, מחלות, מרפאות ועל כך שהיא כבר זקנה ועייפה. זה נראה כאילו חלון עם נוף מדהים מוסתר פתאום בווילון אטום. שלא ייפתח לעולם.

אפשר לחיות באפלה, אבל תמיד בא להדליק את האור. אפשר להגיד לאישה כזאת בלי הפסקה שהיא נראית מעולה וצעירה, אבל היא רק תגיב לשנייה "כן?" ותחזור לדבר שוב על מחלות ושאר הדברים הקשורים לבעיות הגיל.

q3.jpg©liza

 

חוסר אהבה

נשים מבוגרות מאד, מעל גיל 80 אפילו, שנראות מעולה ומנהלות חיים פעילים מאד, אבל לעתים קרובות אומרות על עצמן: "אני זקנה, אני זקנה מגעילה". הן לא אוהבות את השיער שלהן שנהיה דליל, את העור שהתקמט, האצבעות הכואבות בגלל דלקת פרקים. היא לא מבינה איך אפשר לאהוב את עצמה.

אנחנו מפחדות מזקנה לא רק בגלל השינויים במראה החיצוני, אלא בגלל שאנחנו הופכות לפחות נשיות.

אמנם אנחנו לא אוהבות להגיד את זה בקול רם, אנחנו מבינות שמאחורי הזקנה עומד המוות. נראה שאם נדחה את הזקנה גם המוות יחכה. אבל היחס עם הגיל שלך תלוי באופן ישיר ליחס שלך לחיים.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00