כיצד תפגיני בטחון עצמי גם כשאת לא ממש בטוחה בעצמך

בטחון עצמי היא תכונה שנראית כמו כזאת שנולדים עמה, ויש אנשים שיכולים להפגין בטחון בכל מקום בו הם נמצאים. עם זאת בטחון עצמי עבור חלקינו הוא דבר שיש לעבוד עליו, כאשר לעיתים אנו נמצאות בסביבה לא מוכרת שהיא אינה 'אזור הנוחות' שלנו, ואנו נאלצות להפגין בטחון עצמי גם כאשר אנו לא מרגישות מאד בטוחות.

ולמרות זאת, ברגעים כאלה חשוב לא להתקפל, אלא להפך להפגין בטחון (גם אם הוא לא הכי אותנטי) וזאת כדי שהוא יתחזק ויהפוך עם הזמן לאמיתי. אז כיצד תוכלי להפגין בטחון עצמי? הנה כמה שיטות:

 

השירי מבט

כאשר את נמצאת בסיטואציה בה את מרגישה חסרת בטחון, זה הזמן ליצור קשר עין עם הסובבים אותך. אל תשפילי מבט ונסי להביט לכמה שיותר אנשים בעיניים. חשוב ליצור קשר עין תוך שיחה ולעשות זאת בצורה בטוחה ואסרטיבית.

צעדי בהליכה זקופה

שפת הגוף שלך קשורה בקשר ישיר לביטחון העצמי שלך, כאשר הליכה שפופה תעיד על חוסר בטחון עצמי. לכן חשוב ללכת ולשבת זקוף, למתוח את הכתפיים אחורה, וגם אם את מרגישה שנועצים בך מבטים, זה הזמן לדמיין כאילו ישנו חוט שמושך את ראשך מהקודקוד מעלה ומחזיק אותו מורם. בכך תחזיקי את עצמך בצורה זקופה ואנשים סביבך יכבדו אותך ואת המרחב שלך.

נסי להסב את השיחה לנושאים שאת בקיאה בהם

אם את מרגישה חוסר בטחון משום שסביבך מדברים על נושאים שאת לא בקיאה בהם עומדות בפנייך שתי אפשרויות: במקום לשתוק ולדעוך תוכלי לבקש הסבר על הנושא בצורה עניינית עם בקשת הרחבה בנושא. או שתכלי לשנות את הנושא לשיחה שיותר מתאימה לך ואת בקיאה בתחומה. בכך לא תרגישי מחוץ לעניינים ותתחילי לדבר ולצבור בטחון.

חייכי

כאשר את מחייכת את משדרת עוצמה, כוח ואושר. חשבי על מקום כיפי או על סיבה טובה לחייך וחייכי! תוך כדי החיוך תראי שהביטחון העצמי שלך עולה ואת מושכת אלייך אנרגיה טובה ואנשי שיחה שרוצים בקרבתך.

אל תתני לאף אחד לזלזל בך

אם את נמצאת בסביבה שבה מישהו זורק לך הערה עוקצנית או מילים שגורמות לך לאבד את הביטחון או שפוגעות בך -  אל תוותרי לו. שאלי אותו באופן ישיר ובקול "מדוע אתה מרגיש צורך לומר לי את המשפט הזה!?" בכך תוכלי גם להבין את הסיבה לכך וגם לגרום לאדם שעושה זאת להבין שהוא אינו מתנהג כראוי.

קחי כמה שניות לחשוב על מה שאת אומרת

כאשר את נמצאת בסיטואציה בה את מנסה לצבור בטחון, בעיקר בשיחות אישיות: חשוב להיות שתהיי קשובה לאדם שאת מדברת עמו ותנסי לא לקטוע את דבריו. עוד חשוב לנסות לחשוב מספר שניות לפני שאת עונה. בכך תוכלי להחזיר לו תשובה ראויה, בטוחה, ומלאת משמעות.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00