לילה טוב - כיצד תהפכי את חדר השינה שלך לנעים

כאשר אנחנו נמצאות בחדר השינה שלנו, אנחנו רוצות להרגיש הכי נעים ונוח שניתן - הרי חדר השינה הוא המקום בו אנו נוחתות בסוף היום, נרגעות, קוראות ספר, ומבלות בשעות הפנאי. לכן אנו רוצות שהוא יהיה מזמין, כיפי ונעים. אז כיצד נוכל להפוך את חדר השינה שלנו למקום נפלא? כמה טיפים בהמשך:

 

פני את חדר השינה מחפצים מיותרים

לפני שאת מתחילה לעצב את חדר השינה או לסדר אותו מחדש, חשוב לפנות מחדר השינה מחפצים מיותרים. חשוב שתביני כי חדר השינה שלך איננו מחסן בו מאחסנים מסמכים, קופסאות, נעליים ועוד, שכן חפצים מיותרים צוברים אבק שאינו בריא לך, הם מפריעים לשינה שלך ובכלל נראים לא אסתטיים. פני מחדר השינה שלך את כל מה שאינו קשור איליו ובכך תוכלי לקבל חלל נקי יותר.

דאגי למזרון איכותי

איכות השינה שלך נקבעת לפי איכות המזרון שאת ישנה עליו. בדקי את המזון שלך. מזרון איכותי הינו מזרון בעל קפיצים, והוא אינו רך מידי אך גם אינו קשה מידי. וודאי כי במזרון שלך אין שקעים ואם הוא כבר ישן ובלוי התחדשי במזרון חדש. אם אין לך תקציב, תמיד תוכלי להפוך את המזרון לצד השני כדי לקבל את הצדדים הנוחים יותר. בנוסף, חשוב תמיד להקפיד להחליף בכל שבוע מצעים חדשים נעימים עשויים 100 אחוזי כותנה, ויש למתוח אותם עד לחלק התחתון של המזרון כדי שלא יהיו בסדין קמטים. הקדישי בכל בוקר חצי דקה לסידור המיטה. מיטה מסודרת משרה מראה מסודר בכל חדר השינה.

אוורור החדר

דאגי לאוורר את החדר בכל יום. השאירי את החלונות פתוחים ודאגי לרשת את החלונות ברשתות נגד חרקים. תלי וילונות בחלונות חדר השינה כאשר הווילונות מצד אחד יצלו על כניסת האור, אך מצד שני יאפשרו כניסה של אוויר ומעט קרני שמש לחדר השינה. הווילונות המומלצים לחדר שינה הן וילונות עשויי תחרה למראה הרומנטי והמעודן.

תאורה

תאורה בחדר השינה אמורה להשרות עלייך רוגע ונחת ולכן חשוב להפטר מתאורה פלורסנט לבנה או מכל תאורה לבנה ובוהקת, ולהחליף את הנורות בנורות צהובות, נורות פחם (שהן גם כה אופנתיות כיום) ועל שידת הקריאה חשוב להניח מנורת קריאה שגם היא תהיה בגווני צהוב. עוד תוכלי לדאוג לדימר לעמעום התאורה בחדר לפי רצונך.

פינת קריאה

ארגני לעצמך פינת קריאה שתהווה פינת קריאה ומרגוע משלך. בפינה זאת יכולה להיות מוצבת כורסת קש ולצידה ספרים. בכך תוכלי להירגע גם כשאת אינך שוכבת במיטה.  

חמימות

כדי להקנות את החמימות הסופית לחדר השינה, פרסי שטיח מפנק בחדר למרגלות המיטה, והוסיפי מגוון כריות שיונחו על המיטה באגביות. שמרי על ניקיון חדר השינה באופן קבוע, ותוכלי ליהנות מחדר שינה מושלם!

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00