רק 280 קלוריות: הגלידה הדיאטתית שטובה מדי מכדי להיות אמיתית

חברה ששמה "הלו טופ" עוררה סערה שלמה בסצנת התזונה הבריאה עם גלידה חדשה שמפוצצת בחלבון ודלה להפליא בקלוריות.

כוכב חדש בשמי הסופרים בארה"ב – מיכל גלידה שמתנוסס עליו בענק "280  קלוריות". האמנם ניתן להתפנק עם חצי ליטר שלם של גלידת שמנת ולהכניס לגוף פחות קלוריות מאשר בעת אכילת קערה של דגני בוקר? כן, ממש ככה. הגלידה, על פי הכתוב באתר החברה, היא קרמית, דלת קלוריות, בעלת רמת חלבון גבוהה ודלה בסוכר. היא באה במגוון גדול של טעמים, כמו קרמל מלוח, מנטה צ'יפס ופיסטוק. מאיפה הגלידה מקבלת את הטעם המתוק שלה? התשובה היא סטיביה, הממתיק שנחשב טבעי על ידי מומחי בריאות שונים.

 

Mermaid Popsicles (2).jpg©Halo Top

 

הביקורות באשר לטעם נחלקות, יש כאלו שכותבים ברשת כי הגלידה טעימה בדיוק כמו גלידה רגילה. יש כאלו שכותבים שיש לה טעם של גלידה דיאטטית ועל מה כל המהומה? יש כאלו שטוענים שהיא דווקא מתוקה מדיי. סטודנט אחד התפרסם במיוחד לאחר שאכל אך ורק את הגלידה הזו במשך שבוע שלם וירד במשקל.

אז עכשיו האמריקאים יכולים לאכול כמה גלידה שהם רוצים? לדעת התזונאים לא ממש. תחליפי הסוכר שמחליפים את הסוכר האמיתי עלולים לגרום לבעיות מטבוליזם שונות. החברה עושה שימוש ברכיב שנקרא "אריטריטול" – אלכוהול סוכר שאינו מתעכל טוב בגוף וגם לא מתפרק – לכן הוא מייצר למעשה אפס קלוריות. אכילה של מזונות עשירים ברכיב הזה ידועה כגורמת לכאבי ראש, שלשולים ובעיות עיכול שונות. בינתיים אין תלונות מצד הצרכנים, אז התזונאים יכולים לשבת בשקט בחושך ולהמשיך להטיף לחסה.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00