להיות לבד – איך תבלי לבד ואפילו תיהני מזה...

לימוד קורס בסוציולוגיה מסביר לנו כי בני אדם הנם יצורים חברתיים, והם זקוקים לתהליכי חברות על מנת לשרוד. ואכן אנו כנשים זקוקות לבני הזוג שלנו כדי לחוש אהובות ונחשקות, לחברות שלנו כדי לרכל, ולמשפחה שלנו כדי לקבל תמיכה אינסופית.

ובכל זאת לעתים אנו רוצות להיות לבד, או אפילו נאלצות לבלות ולהעביר את הזמן שלנו לבד. אז איך אפשר לבלות לבד ואפילו ליהנות מכך? הכנו עבורכן כמה הצעות לבילוי כיפי עם האדם שאת הכי אוהבת – עם עצמך.

צאי לשופינג כמו שאת רוצה

לצאת לשופינג עם חברה או שתיים יכול להיות דבר מעיק. כל אחת רוצה להיכנס לחנות אחרת, המדידות לא נגמרות ולעיתים הביקורת ההדדית יכולה להעכיר את האווירה. כשאת יוצאת לשופינג לבד את אדון לעצמך, הזמן של ברשותך, ואת בוחרת לבד את החנויות האהובות עלייך. שופינג לבד ממקד אותך בבחירות שאת עושה, ואת יוצאת עם פריטים שווים ומתאימים.  

 

התמקמי על חוף הים

קחי יום חופש ובלי אותו על חוף הים. שבי על נקודה מבודדת בחוף עם ספר שאת אוהבת, כמה פירות ומים קרים ופשוט תהיני לך מהשקט המופתי שהכחול הגדול הזה מאפשר. הקשיבי לגלים, התרכזי ברוח שעוטפת אותך, ופשוט תהיני מהלבד.  בלי דרישות, בלי טענות ומבלי שאת צריכה לרצות אף אחד ושום אדם.

 

מצאי לך בית קפה אהוב

מצאי לך בית קפה קטן שיהיה רק שלך. בית הקפה יכול להיות מקום שכונתי שבו תוכלי לשבת לקפה ומאפה עם מגזין, עם המחשב האישי שלך, או סתם כך, עם עצמך ומחשבותייך. בית הקפה שלך יכול להיות מקום בו תבלי לבד בשעות הפנאי, תלגמי את הקפה האהוב לצד מאפה בכל פעם שיתחשק לך משהו קטן וטוב.

 

צאי לסיור גלריות

אחד הדברים שכיף לעשות לבד הוא לצאת לסיור גלריות ולחזות באומנות. בערי המרכז וגם בערים קטנות ניתן למצוא מגוון גלריות ומוזיאונים קטנים שאפשר לסייר בהן לבד וליהנות מיצירות אומנות. היתרון של סיור גלריות בודד היא היכולת לצפות באומנות בזמן שלך ובקצב שלך. כשאת יוצאת לסיור שכזה, אין מי שאומר לך שהסיור משעמם, שהוא רוצה ללכת, או שמה שאת עושה לא כיף. בטיול כזה את קובעת לעצמך את הזמנים, את מחליטה לאיזה גלריות להיכנס, ומתי נמאס לך ובא לך לחזור לביתך.

 

הצטרפי לחוג

הצטרפי לחוג שבו תוכלי להעביר זמן איכות עם עצמך. כיום ישנן חוגים שדורשים ריכוז והם מאפשרים לך לשכוח מכל טרדות היום. חוגים מומלצים הינם: חוגי קרמיקה, חוג פיסול, ציור ושאר חוגי אומנות ויצירה, כמו גם חוגי תנועה, ריקודים, והעשרה.

 

שמעי הרצאות

בדקי היכן ליד אזור מגורייך ישנן הרצאות בהן ניתן להיות שומעת חופשיה. הרצאות כאלה הינן הרצאות מרתקות שאפשר לשמוע באוניברסיטה ללא תשלום. בכך תוכלי לשבת לך וליהנות מהרצאות מרתקות בנושאים שונים שמעניינים אותך. אם אין הרצאות כאלה ליד אזור מגורייך, תוכלי תמיד לבדוק האם יש הרצאות מעניינות במחירים מוזלים באזור דרך עלונים, עיתונים ואתרי אינטרנט של הקהילה -  בכך תוכלו להתנתק ולבלות לבד ובכיף קצת זמן איכות שמפעיל את שרירי המוח.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 4th, 5:30pm - 2017-07-04T17:30:09+03:00