יוצאות מהקופסא – כך תתנתקי מהמסך (טוב נו, לפחות לשעה ביום...)

עולם המסכים כבש אותנו ואין רגע שאנו לא מרוכזות בו. רובינו קמות בבוקר וכבר לפני המקלחת וצחצוח השיניים בודקות את המסך.
הבדיקה כוללת עיון מסיבי ברשת החברתית, בדיקת מיילים קפדנית, חיטוט אובססיבי בהודעות, ווידוא כי לא פספסנו אף שיחה או הודעה, משל דונלד טראמפ מגיע עוד רגע לביקור ממלכתי בפינת האוכל שלנו.

לאחר הבוקר האינטנסיבי, שכלל קרינה ואנרגיה שיכולה להזין כפר שלם באפריקה, אנו יוצאות לעולם רווי מסכים, בין אם מדובר במסכים שרודפים אותנו בעבודה, במרחבים ציבוריים, בנסיעה בתחבורה ציבורית, ובעצם בכל מקום.

ובכל זאת, אנו נשים שזקוקות למעט שקט והפוגה מהטיגון המוחי בשמן עמוק, ולכן חשוב לצאת מהקופסא ולהתנתק מהמסך לפחות לשעה ביום. אך האם זה אפשרי?

 

בהחלט כן! אז איך תעשי זאת?

פתחי את היום שלך עם עצמך ולא עם הנייד – כדי להתנתק מהמסכים חשוב לפתוח את היום שלך בצורה טבעית ללא ניידים, מחשבים או טלוויזיה. החליטי שאת מכבה את הניידים, את המחשבים ואת הטלוויזיה כבר לפני שאת הולכת לישון, והם נשארים כבויים לפחות עד אחרי כוס הקפה הראשונה של הבוקר. עשי מקלחת ארוכה בבוקר ללא דאגות, התארגני בצורה שלווה, התלבשי ללא הפרעות והתכונני ליומך בשלווה ובנחת. העולם ימתין בזמן ההתארגנות שלך.

הפסקת הצהריים – בזמן שאתם בהפסקת הצהריים שלך נורא קל להישאב לעולם המסך. הרשתות החברתיות ממתינות, האס אמ אסים והעדכונים. עם זאת יציאה לארוחת צהריים כשאת מחזיקה מגזין ביד, מתבוננת על העולם בכיף, או סתם נחה משעות העבודה ונותנת מנוחה לעיניים - יכולה לתרום לך בעשרות מונים מעוד צ'יטוט ברשתות החברתיות ובאתרי החדשות. הפסקה היא הפסקה. אמרי זאת לעצמך!

סיום יום עבודה - בין אם את פרילנסרית, עצמאית או שכירה, כשאת מסיימת יום עבודה, את באמת צריכה לסיים אותו. זה הזמן להתפנות לתחביבים שלך, למשפחתך, לטיול עם חיית המחמד ולמנוחה מוחלטת. כבי את הנייד העסקי שלך, סגרי את המחשב, ואמרי לעצמך "סיימתי לעבוד" בכך תוכלי לקצץ לפחות ב 50 אחוזים מזמן המסכים שלך.

קחי לעצמך שעה אחת של שקט – חשוב לתת לעצמך שעה אחת של שקט. עסקי בתחביב שאת אוהבת כאשר כל המסכים כבויים. כבי את הנייד, הטלוויזיה, את המחשב, והתפני רק לעיסוק. תרגלי יוגה, מדיטציה, עסקי בציור, בפיסול, צאי לחוג ואפילו לטיול עם הכלב או עם חברה ועם בן הזוג כאשר הכל כבוי. הזכירי לעצמך שזה הזמן שלך.

פעלי כך בכל יום ותראי כיצד את חיה חיים בריאים יותר ואיכותיים יותר! שתפי את הכתבה עם חברותייך.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00