שש טעויות טיפוח שיכולות לפגוע לכן בבריאות

כולנו מודעים היטב לכללי ההיגיינה והטיפוח העצמי, אבל לפעמים אנחנו עושים דברים לא נכון. טעויות כאלה עלולות לעלות לנו לא רק ביופי, אלא גם בבריאות. להלן מספר טעויות נפוצות, כמובן בצירוף של הסבר, איך לתקן אותן.

 

לכסות את הפה בזמן שיעור או התעטשות עם היד

ברגע שאנחנו מכסים את הפה או את האף עם כף היד, אנחנו עוזרים לחיידקים להתפזר על עור הפנים. התוצאה לא תאחר לבוא – פריחה, אדמומיות וכל שאר הדברים המציקים. מסוכן במיוחד לעשות זאת כאשר מדובר במחלה מידבקת, כי אם אחרי השיעול נגרד, למשל, את העין, האינפקציה תגיע גם לשם.

מה כן לעשות? הקפידו לכסות את הפה בזמן השיעול או ההתעטשות עם מטפחת, רצוי טישו. אם אין כאלה בנמצא, השתעלו או התעטשו לתוך מרפק.

q1.jpg©depositphotos

 

גוזרים ציפורניים עם מספריים

הציפורן שלנו בנויה רעפים-רעפים דקים. כאשר אנחנו משתמשים בציפורניים, מבנה הציפורן נהרס, היא מתחילה להיות שבירה ומתפצלת.

איך לעשות נכון? אם צריך לקצר את הציפורן באופן משמעותי, השתמשו בגוזר ציפורניים ייעודי, אשר עושה חתך נקי וישר, לאחר מכן שייפו עם הפצירה עד לצורה המתאימה. במקרים אחרים פשוט שייפו את הציפורן עם הפצירה עד לאורך מתאים.

q2.jpg©depositphotos

 

איליינר בעפעפיים תחתונות

בקצה העיפרון ובמיוחד של אייליינר עם מברשת נמצאת כמות עצומה של חיידקים. ברגע שאנחנו מורחות אייליינר על העפעף התחתון, אנחנו מעבירים את החיידקים האלה לרירית העין וזה יכול לגרום לזיהום.

מה כן לעשות? אם יש צורך להדגיש את העפעף התחתון, עדיף להיעזר בצללית ולהניח אותה במרחק קצר מקו הריסים.

q3.jpg©depositphotos

 

מחטטים באף

האצבעות שלנו מלאות בחיידקים, שיכולות להגיע לרירית האף ולגרום לדלקת. זה מסוכן במיוחד כאשר האף סתום, כי אז הזיהום מאזור האף יכול להגיע למערות האף ולגרום לסינוסיטיס.

מה כן לעשות? יש לנקות את האף בשעות הבוקר בשיטה הבאה – מושכים את המים עם נחיר ימין ונחיר שמאל מכף יד. אפשר אפילו להיעזר במכשיר מיוחד.

q4.jpg©depositphotos

 

משתמשים ביותר מדי משחת שיניים

עודף משחת שיניים על המברשת גורם לכך שסיבי המברשת מחליקים על השן ופוגעים באיכות הצחצוח.

מה כן לעשות? כמות מומלצת של משחת שיניים למבוגרים – בגודל אפונה. לילדים – בגודל גרגר אורז.

q6.jpg©depositphotos

 

משתמשים ביותר מדי מרכך לשיער

מרכך שיער בדרך כלל מגיע במרקם סמיך מאד, בזכות הסיליקון ותוספים אחרים, שמטרתם – לגרום לשיער שלכם ברק וזוהר. כאשר אנחנו משתמשים בכמות גדולה מדי של המרכך, השיער שלנו מתלכלך מהר מדי. אם המרכך נוגע בעור הקרקפת, הנקבוביות נסתמות וזה גורם לשיער להיות שמן ולגדול לאט.

איך לעשות נכון? כמות אופטימלית של מרכך – טיפה בגודל של חמישים אגורות. מורחים את המרכך רק על קצות השיער, כדי להגן עליו מהיובש.

q7.jpg©depositphotos

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00