גילוי חדש- איך תפחיתו 60% מהערך הקלורי של האורז?

רובנו היינו רוצות להמשיך לאכול את מה שאנחנו נוהגות לאכול כיום, אך להפחית את כמות הקלוריות שאנחנו מכניסות לגוף שלנו במקביל. מדענים שהיו שותפים לתחושות האלה (או לפחות ניסו להתמודד עם בעיות ההשמנה העולמית..) גילו שיטה המאפשרת להפחית 60% מכמות הקלוריות הקיימות במנת אורז, מבלי לאבד מהערך התזונתי שלה.

האורז מהווה חלק נכבד מהתזונה של רבים מאיתנו ובגלל שהוא עשיר מאוד בעמילן, הוא גם בעל ערך קלורי גבוה. היות שהעמילן הוא בעצם סוג של סוכר בתחפושת, הוא הופך בסופו של דבר לשומן, דבר שיוצר עודפי סוכר בגוף וגורם לעלייה במשקל.

 

אז מה הם עשו?

החוקרים הבינו שעל ידי הפיכת העמילן לקל יותר לעיכול, תהיה הפחתה במספר הקלוריות שנכנסות לגוף. הם התנסו בטכניקות בישול שונות של האורז וגילו שכל מה שהיה נדרש על מנת להפחית את כמות העמילן באורז הוא שינוי סדר הכנת האורז כפי שאנחנו מכירים והוספה של מרכיב מפתיע שהביא לשינוי משמעותי- שמן קוקוס.

shutterstock_257285275.jpg©shutterstock

 

אז איך להכין אורז מופחת קלוריות?

הרתיחו מים בסיר בהתאם לכמות האורז הרצויה, הוסיפו כף של שמן קוקוס למים הרותחים ורק לאחר מכן תבשלו את האורז. כאשר האורז מוכן, הכניסו אותו למקרר למשך 12 שעות, דבר שישביח את האורז ויפחית את כמות הקלוריות שבו בין 10 ל-60 אחוזים.

לשמן הקוקוס שומניות רבה, המאפשרות למולקולות השומן שבו לפרוץ את קליפת האורז בזמן הבישול ולהידבק אל העמילן. הקירור המידי לאחר הבישול ולמשך זמן רב, מאפשר לו לספוח את העמילן ולהשלים את התהליך.

אז כל שנשאר לכן לעשות הוא לנסות בעצמכם, רק זכרו- ככל שהאורז שתשתמשו בו יהיה איכותי יותר, כך ירידת הקלוריות במנה תהיה גבוהה יותר.

בתאבון!

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00