הדרך אל האושר: משפטים שחשוב שתגידי לילד שלך

 

 

q1.png

לא משנה מה אתה עושה או לא עושה, תמיד יש אנשים שאוהבים אותך. את זה אי אפשר לשנות.

 

q2.png

הגעת לכאן לא במקרה. הגעתך תשנה את העולם. אבל לא כדאי לחפש רק מטרה אחת. המטרות שלנו משתנות במהלך החיים. סמוך על עצמך ועשה את מה שממלא אותך באושר ואנרגיה. אל תיתן לאף אחד להגיד לך במה לעסוק. אל תנסה להיות כמו אחרים. המשימה העיקרית שלך – להיות עצמך.

 

q3.png

לפעמים אתה תהיה שובב ולפעמים – צייתן. היום אתה עצוב ומחר תהיה שמח. תהיה מלא אנרגיות ועצלן, חצוף ומנומס, רועש ושקט, קמצן ורחב לב, חומל ומתרחק. כל אדם בנוי מניגודים.

 

q4.png

כל אחד מאיתנו הוא רק טיפה קטנה בים של הרמוניית היקום. כולנו קשורים אחד לשני ולכל מה שאנחנו עושים יש משמעות.

 

q5.png

רק אתה יכול להחליט, האם חייך יהיו קשים ועצובים או שמחים ומלאים באהבה. תלמד לנתח את ההזדמנויות העומדות בפניך. בכל מאורע שלילי יש גם דברים חיוביים, בדיוק כמו ברגעים של אושר תמיד יש משהו לא ממש טוב.

 

q6.png

לכל אחד יש זמנים קשים. אבל כעס, ריבים, ביקורת ואפילו דיכאון עוזרים לך להיות טוב יותר. כאשר אתה מותקף ברגשות שליליים, אל תנסה להתחבא מהם. תעצור, תחוש אותם והם ייעלמו. תחשוב מדוע הרגשות האלה הופיעו בחייך באותו רגע.

רגשות שליליים – איתותים של המוח על כך שאנחנו חיים לא נכון. למשל, שוכחים מהעקרונות שלנו כדי להתאים את עצמנו לעקרונות של אחרים או להיפך, מכריחים את הקרובים שלנו לחיות לפי עקרונות שלנו.

 

q7.png

אנחנו יכולים לתת לאחרים רק מה שיש לנו. אם בן אדם לא יכול להיות טוב לב ונדיב כלפי עצמו, הוא לא יוכל לתת כלום לאלה שסובבים אותו. אם אתה דואג לעצמך, מקשיב לעצמך, לא מפחד לשלול הצעות שנוגדות את העקרונות שלך, אתה מתמלא באור, אנרגיה ואהבה ומשפיע בחיוב על העולם ועל האנשים מסביב.

 

q8.png

הגעת לעולם הזה לא כי אתה חייב משהו למישהו. אתה כאן כדי ליהנות מהחיים ולהקשיב לליבך. אתה משנה את העולם רק בזכות הקיום שלך. היזהר עם המילים "חייב" ו"צריך". אם תתפוס את עצמך אומר את אחת מהמילים האלה, תעצור. מילים אלה – סימן לכך שאתה משעבד את חייך למישהו אחר ועושה מה שאותו אדם חושב כחשוב ונחוץ. תתקדם בדרך שלך ואל תפריע לאחרים ללכת בדרכם.

 

q9.png

לא משנה מה תעשה או תחשוב, תמיד יהיה כאלו שיתמכו בך וכאלה שיתנגדו. תעריך את אלה שמוכנים לעזור לך ותקשיב לביקורת, אבל תעשה רק את מה שאתה חושב לנכון.

 

q10.png

כל מה שקורה, עוזר לך לצמוח. חשוב מאד לא לפחד, אלא לקבל את כל השינויים ולמצוא בהם תועלת. זכור שאתה מיוחד. אהוב את עצמך, את האנשים ואת החיים שלך.

 

q_new1.png

אם אנחנו רוצים שהילד שלנו יפתח אישיות משלו וידע לקבל החלטות בעתיד, כדאי שניתן לו את האפשרות להביע את הרצון האמיתי שלו. ליכולת להגיד לא יש משמעות גדולה מאוד, וחשוב שנתייחס אליה בכבוד. במקרים כאלו עדיף לא להכריח את הילד ולגרום לו לאנטי. כדאי  לתת לילד מספר אופציות שמתוכם יוכל לבחור.

 

q_new5.png

פעמים רבות יש לנו ציפיות גבוהות מידי מהילדים שלנו, וכך הם הופכים למבוגרים אשר מרגישים לא מספיק טובים לעולם. כשאנחנו בתור הורים, נותנים דוגמה אישית, ומודים בטעויות של עצמינו מולם, אנחנו הופכים לאנושיים יותר, נותנים להם יותר מקום,  וגורמים להם להבין שטעויות הן לא נוראיות כל כך .

 

q_new4.png

כאשר אנחנו מתייעצים עם הילד שלנו לגבי דברים מסוימים, אנחנו משדרים לו מסר חשוב מאוד- אתה מוערך ומשמעותי עבורנו. כבר בגיל צעיר, כדאי לתת לילד את המקום ולאפשר לו להביע דעה . ניתן להתייעץ איתו לדוגמה לגבי דעתו על הג'ינס שלבשתם הבוקר, או לגבי הכובע שכדאי לכם לחבוש היום. כאשר הילד מייעץ להוריו הוא בונה את הביטחון העצמי שלו לטווח הארוך.

 

q_new3.png

כאשר אתם שמים לב לתכונה חיובית אצל הילד שלכם, חשוב מאוד להדגיש אותה בכל דרך אפשרית. חזקו התנהגות חיובית שמאפיינת את ילדכם, והדגישו בפניו שאתם אוהבים את התכונה הזו בו. כאשר אתם עושים זאת, אתם תורמים לחיזוק הביטחון העצמי של הילד ולחיזוק תחושת המסוגלות העצמית שלו.

 

q_new2.png

'אני סומך עליך שתשמור על אחותך הקטנה היום בערב', היא דוגמה נפלאה למשפט כזה. ילדים לעתים חוששים שהם לא יצליחו בדבר מה, ולכן אנחנו כהורים צריכים לאפשר להם תחושת מסוגלות ואמונה עצמית. במידה ואנחנו לא בטוחים שהילד יצליח, אנחנו יכולים גם להשתמש במשפט  'לדעתי אתה מסוגל לעשות את זה, תנסה'.

רוצה לדעת איזו סוג של אמא את? 

כנסי למבחן כדי לגלות!

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00