10 טיפים שכל מי שמבשלת צריכה לדעת

אל תעמיסו על המחבת

גם כשאתם משוכנעים שיש לכם עוד מקום על המחבת לעוד חתיכת עוף, יש סיכוי שהחום לא יתפזר כראוי וישאיר חלק מהמרכיבים לא מבושלים וחסרי טעם.

 

תנו לסטייק לשבת אחרי הבישול

גם אם אתם אוהבים את הסטייק שלכם well-done עדיין לא אמור להיות לו טעם יבש, לכן הורידו אותו בתום הבישול ושימו אותו ישירות על תבנית ועטפו אותו בנייר כסף ותנו לו לשבת כך למשך מספר דקות, הסטייק עובר בזמן הזה תהליך של בישול פנימי מה שמשאיר אותו עם טעם משובח ולא יבש.

r1.jpg©pinchofyum

 

שימו תבלינים במקום הנכון

אנשים נוטים לאחסן את התבלינים שלהם על יד הגז כדי שיהיו זמינים אבל זו טעות בסיסית. תבלינים זקוקים למקום קריר וחשוך כך הטעם שלהם נשמר כאילו עכשיו קטפו אותם.

 

תמיד תכבו אתו האש לפני שהביצים מוכנות לגמרי

גם אם אתם אוהבים את החביתה שלכם מאוד מבושלת עדיין אתם לא רוצים אותה יבשה, הטריק פה הוא לכבות את האש לפני שזה מוכן לגמרי ולהשאיר עוד דקה על המחבת גם אם זה לא נראה עדיין מוכן החום של המחבת יעשה את העבודה.

 

שימו מלח כשאתם קוצצים עשבי תיבול

מכירים את זה שאתם קוצצים ירקות או עשבי תיבול והם קופצים לכל עבר? יש לזה פתרון פשוט, פזרו מעט מלח על קרש החיתוך לפני שאתם מתחילים לקצוץ.

r2.jpg©designlovefest

 

המליחו מים שאתם מרתיחים לפסטה

לפני הרתיחה הוסיפו 1-2 כפות מלח לכל סיר ואז בחשו קצת ותנו לו לרתוח אתם לא תאמינו איזה הבדל זה ייתן לכם בטעם של הפסטה.

 

השתמשו במים של הפסה להכנה של הרוטב

אם הטיפ הקודם נתן לכם פסטה טעימה יותר אז הטיפ הזה הולך להעיף לכם את הפסטה לשמים, שימו מעט מהמים שהרתחתם בעזרתם את הפסטה בתוך המחבת של הרוטב. הטעם של הרוטב ישודרג והטקסטורה תהיה מעולה.

 

השתמשו בניילון נצמד כדי לשמר ירקות חתוכים

מכירים את זה שאתם חותכים ירקות ונשארו הרבה מהם אז אתם מאחסנים אותם במקרר ויום למחרת מגלים שהם הפכו למשהו לא אכיל? אז איך מונעים מירקות להיהרס במקרר? קודם כל חשוב לא להרטיב אותם עד שהם מוכנים לאכילה, שנית יש לאטום אותם בניילון נצמד ולהוציא עד כמה שניתן את האוויר, בתיאבון.

 

תמיד תקנו מוצרי גלם ארוכי טווח שיהיו בהישג יד

מי מאיתנו לא מכיר את הסיטואציה שבה הוא פותח מקרר ו"אין מה לאכול"? בדיוק בשביל זה אנחנו ממליצים לכם לאחסן לעצמכם מגוון של חומרי גלם שתוכלו תמיד לשלוף ולהכין איתם ארוחה, זה יכול להיות בשרים מכל סוג שהוא, או בצקים כמו מלאווח ובורקסים, או פסטות ופתיתים. את העיקרון הבנתם.

r3.jpg©thefauxmartha

 

איך לקלף ביצים מבושלות בקלות

את הטיפ האחרון שלנו אנחנו לא יודעים איך פספסנו עד היום, אחרי שאתם מסיימים להרתיח את הביצים קחו קערה של מי קרח והניחו אותם בתוכה למשך כשתי דקות לאחר מכן פשוט סדקו את הקליפה והיא תרד בקלות, בהצלחה.

 

Published by MISHTI.CO.IL - June 10th, 3:55pm - 2017-06-10T15:55:06+03:00