חלומות פז? תלוי על איזה צד את ישנה

אם אתם סובלים מחלומות רעים או רגילים להתעורר בבוקר עייפים כדאי שתקראו את הכתבה הבאה

כאשר אנו מניחים את הראש על הכר, המוח שלנו כבר מוכן להיפטר ממחשבות טורדניות ולצלול עמוק אל תוך עולם החלומות. בעבר הייתה נטייה לחשוב שהמוח שלנו נח בזמן השינה, אך היא ממש לא נכונה. דווקא בזמן הלילה המוח שלנו הכי פעיל ויוצר חלומות וסיפורים שהדמיון שלנו לא היה מעלה בזמן שאנו ערים. חוקרים רבים עסקו בשאלה מה גורם לאנשים מסוימים להיכנע מדי לילה לסיוטים, בזמן שאחרים נהנים מחלומות מתוקים ושינה ערבה. סדרת מחקרים, שנערכה לאחרונה במעבדות השינה המובילות בארצות הברית, אולי הביאה סוף סוף את התשובה.

אם אתם סובלים מחלומות רעים או רגילים להתעורר בבוקר עייפים, כדאי שתשימו לב לתמונות הבאות ושנו את התנוחה בה אתם רגילים להירדם. 

שינה על הצד

שינה על הצד

אם אתם רגילים לישון על צד ימין, כנראה שהחלומות שלכם מלאים בכלבלבים חמודים וקשת בענן. לפי מחקר מהשנה האחרונה, הישנים על צד ימין נהנים מחלומות מתוקים יותר ומשינה איכותית יותר מאשר אלה שישנים על צד שמאל. למרות זאת, החוקרים מציינים כי מי שישן על צד שמאל העיד כי הוא נרדם יותר בקלות, ולכן מומלץ לנסות להחליף תנוחה אך להגיע להחלטה סופית רק לאחר מספר ימי נסיון. 

 

שינה על הגב:

שינה על הגב

אנשים שישנים על הגב לרוב פגיעים יותר מבחינה רגשית בחלומות שלהם. חלומות כאלה יכולים להיות על מצב קריטי כמו איחור למבחן חשוב או מצב חברתי מביך כמו להיות ערומים באמצע הרחוב. הממצא הזה היה נחשב כסיוט נוראי, אלא שישנים על הגב מתקשים יותר לזכור את החלומות שלהם ולכן גם לזה יש צד חיובי.

בהמשך הכתבה: מה קורה אם אתם ישנים על הבטן או עם יותר מכרית אחת?

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00