8 דברים שאת מבזבזת עליהם יותר מדי זמן

לנו הנשים יש הרבה על הראש. אם תשקיעי פחות בדברים האלה, לא תאמיני כמה חייך יכולים להשתפר. ובלי אף מילה על טיפוח- מבטיחות.

להיות אישה זה לא פשוט, אבל אני כנראה לא מחדשת לך שום דבר בזה. החברה מצפה מאיתנו להיות יפות, מצליחות, קריייריסטיות ואמהות טובות. אבל מעבר לכל אלה יש דברים קטנים בחיי היומיום שגורמים לנו לבזבז אנרגיות לחינם ומונעות מאיתנו לעשות את מה שאנחנו באמת רוצות. אם עושה לך טוב ללכת לקוסמטיקאית פעמיים בשבוע- זה בסדר גמור. כי כאן אנחנו מדברות על נושאים מהותיים יותר, כאלה שאנו מבצעות באופן כמעט אוטומטי ותשומת לב מיוחדת אליהם יכולה לשנות את רמת המתח והזמן הפנוי שלך מקצה לקצה.

נסי להתבונן פנימה במהלך יום שגרתי בחייך ותביני כמה הדברים האלה מטרידים את מוחך, העסוק ממילא:

 

1. טלוויזיה

אני יודעת שזה סיום מושלם ליום העבודה אך מחקרים מראים שהיא מורידה את רמת הפעילות המוחית ולאורך זמן מרגילה אותו לעבוד פחות ביעילות. זה בסדר להיטרק על הספה מול הטלוויזיה, אבל את באמת חייבת לראות את כל הסדרות שלך? את באמת חייבת להירדם איתה דולקת?

עשי ניסוי פשוט בשלב הראשון וותרי על סדרה אחת שאת רואה לטובת עיסוק אחר. זה יכול להיות כל דבר משיחה עם חברה, לנקות את הבית, לעבוד או אפילו לקרוא ספר. כל עוד הזמן שלך ינוצל למטלות שאת רגילה לדחות את בקושי תשימי לב שהטלוויזיה גזלה ממך את כל אותן שעות בעבר.

 

2. מערכות יחסים מזיקות

במהלך חיינו אנחנו מפתחות אינטראקציה עם כל כך הרבה אנשים. חלק גדול מהן נכפה עלינו, למשל בעבודה, אבל חלק מהן מבחירה מודעת שלנו. מה שפחות מודע הוא הביקורת העצמית שלך לאחר שכבר נכנסת למערכת יחסים עם חברה או בן זוג. במידה ואת חשה משועממת, בודדה או מזויפת באחד מהקשרים שיצרת- תזרקי אותו! זה אולי קשה (בעיקר אם מדובר בקשר של שנים) אבל בטווח הרחוק חייך יהיו משמעותיים יותר ותלמדי להעריך את עצמך מחדש.

 

3. בעיות של אחרים

תגידי, את האמת, אין לך מספיק צרות משלך? יש לנו נטייה אנושית לעזור לכל מי שקרוב אלינו ובעיקר לבני משפחה וחברים ותיקים. אבל את חייבת לעשות את זה במידה ובגבול היכולת שלך. אני תמיד נזכרת איך לאמא שלי היו מיגרנות בגלל צרות של אנשים ששמעה עליהם בחדשות. זה אולי נשמע מצחיק אבל הרבה פעמים את גם מתנהגת כך. תבחני את היחס שלך לצרות של אחרים: אם את יכולה לעזור בקלות- לכי על זה. אם אין לך באמת מה לעשות בנידון- עזבי את זה לבינתיים ותתעסקי בצרות שלך. זה בסדר אף אחד לא חשב שאת זאת שאמורה לתקן את העולם.

 

4. לנסות לנצח במאבקים

שמת לב פעם כמה ויכוחים חסרי תכלית יש לנו בחיים? אז מעכשיו תשימי לב. רוב הויכוחים שלך הם על "עקרונות", אבל לא תמיד ניצחון באותו ויכוח אכן משרת את העקרונות שלך. החיים הם טיול ארוך ולא חייבים לנצח בכל קרב קטן שמתעורר לאורך הדרך. במקרים רבים לוותר על הניצחון לא מעיד על קטנותך, אלא על גדולה.

 

5. לעשות משהו רק כי זה עושה את ההורים מאושרים

ההורים שלך תמיד היו שם בשבילנו ואנו רוצות לגרום להם לנחת בתמורה. אבל הרבה פעמים אנו שוכחות שאנחנו מכירות את עצמנו הכי טוב באמת. קחי עצה בחינם: תעשי רק מה שעושה לך טוב ובסופה של הדרך, גם ההורים יהיו יותר מרוצים שיראו אותך מאושרת. אבל הדרך והתהליך יראו לך לפתע כל כך שונים ותחושי עצמאות וסיפוק שקשה לתאר.

 

6. להתלונן על דברים שאת יכולה לשנות

החיים אינם מושלמים ולכולנו יש דברים קטנים שמציקים לנו. תבחני את אותם הדברים שאת רגילה להתלונן עליהם וגורמים לך לאי נוחות. את יכולה לעשות משהו בנידון? אם לא- אז המחשבה עליהם מיותרת לחלוטין. אם כן- תעשי את זה ללא דחייה. הרבה פעמים אנחנו לא שמות לב אבל אנו נכנסות למעגל של דחייה של מטלות שבכלל אינה תואמת את אופי המטלה עצמה. יש דברים שידרשו ממך טיפול של כמה דקות ויורידו לך מהראש כל כך הרבה. עשי אותם עכשיו, ללא דחייה.

 

7. להמציא בעיות שוליות כדי להתחמק מהעיקר

בהמשך לנקודה הקודמת, כחלק מהנטייה שלנו להתחמק מבעיות פעמים רבות אנחנו "ממציאות" בעיות אחרות. את יודעת בדיוק על מה אני מדברת, נכון? כל מיני מטלות קטנות או "שלבים" בדרך שבגללם את לא מתפנה להתעסק בעיקר. אז תני לי להגיד לך את זה: העיקר תמיד יהיה שם ועדיף להתמודד מולו. עזבי את הדברים הקטנים מסביב, לרוב הם לא באמת קשורים. את יכולה לעשות הרבה יותר ויש בך את הכוח לפתור כל בעיה שצצה, כל מה שצריך הוא פשוט לתת לה יחס ולא לשטויות שמקיפות אותה.

 

8. להתעקש שיאהבו אותך

איש חכם פעם אמר לי "אם כולם אוהבים אותך, כנראה שאת עושה משהו לא נכון". האמת ככל שהתגברתי הבנתי שיש בזה משהו. לכל אחד מהאנשים בעולם הזה יש כבר את ההיסטוריה שלו ולך לחלוטין אין השפעה על זה. את כל הזמן שאת משקיעה בלגרום לאנשים לאהוב אותך, את יכולה להשקיע באנשים שכבר אוהבים אותך. נשמע אולי בנאלי- אבל איזה שינוי זה עושה. מי שאוהב אותך כבר שלך ומי שלא חבל להשקיע בו. פשוט בזבוז מוחלט של זמן ובהרבה מקרים מעורב בצביעות, שקרים ומחשבות שמכרסמות אותך מבפנים. ותרי על כל אלה ותראי כמה חיי החברה שלך ישתפרו.

Published by MISHTI.CO.IL - August 17th, 1:48pm - 2020-08-17T13:48:53+03:00