דברים שממש לא כדאי לך לעשות במלון (שכולנו עושים)

חופשה במלונות היא אחד הדברים האהובים עלי. מישהו מסדר לי את המיטה, מישהו מביא לי אוכל כשאני מתקשרת לקבלה, איזה כיף עכשיו אני יודעת שאני בחופשה.

אבל במהלך השנים, שמעתי לא מעט שמועות לגבי דברים שכדאי שלא אעשה במלון. אז עשיתי מחקר קטן ומתברר שלמעשה יש לא מעט דברים שכדאי שלעולם לא אעשה אף פעם בשום מצב שהוא בזמן לינה בבית מלון.

חלקם מובנים מאליו, כמו "לא לצעוק על הצוות של המלון," למרות שבהחלט ראיתי את חלקם של אורחי המלון צועקים על הנציגים בדלפק הקבלה. אבל חלק מהדברים לא מובנים מאליו – לא היה לי מושג שאסור לי לגעת בשלט הטלוויזיה. איך אני אמור להדליק את הטלוויזיה שלי?

 

שלט הטלוויזיה, הטלפון, והמפסקים

שלט
מכיל כמות אדירה של חיידקים

אפילו כשאתן עושות ניקיון בבית, קרוב לוודאי שאתן פוסחות על שפופרות הטלפון, המפסקים ושלטי הטלוויזיה. קורה שלא דואגים לניקיונם גם בבתי מלון, למרות שבדיוק על הדברים האלו שוכנים המוני חיידקים. למשל, על שלט הטלוויזיה במלון ניתן למצוא בערך את אותה כמות חיידקים אשר על תחתית מכסה האסלה או צינור הניקוז של הכיור. לכן מומלץ שתיקחו אתכן מגבוני חיטוי. אבל ברצינות, מתי השתמשתן בהם אתן בעצמיכן כדי לנקות לפחות את הנייד שלכן?

 

כוסות וספלים

כוסות
שטפו אותם היטב לפני השימוש.

קורה לפעמים שכוסות מלוכלכות שמגיעות מהחדרים נשטפות או עוברות חיטוי בצורה כזו שחלק מחומר הניקוי נותר על הכלים. רוב הסיכויים שלא תאחלו גם לאויבים שלכן לשתות מהן, לכן במידה וכלי המטבח בחדר לא נמצאים באריזה מיוחדת או אם ניקיון הכלים מעלה בכן חשד, שטפו אותם היטב לפני השימוש.

 

ציפיות ושמיכות
מצעים

אפילו במלונות והאכסניות הזולות ביותר מכבסים את המצעים. אבל מי מחליף את השמיכות? אל תתעצלו, והכניסו את השמיכות לציפיות שלהן לפני השינה.

 

ניקיון הרצפות

רצפה

בעיה אחרת היא פטריות ועובש על הרצפה, אשר לא תמיד ניתן להבחין בהם בעין בלתי-מזויינת. עם כמה שהרצפה תיראה נקיה, עדיף תמיד לנעול נעלי-בית, כפכפים או לפחות גרביים. ברצינות, אל תשכחו לקחת אתכן את הכפכפים שאתן לוקחות למקלחת שאחרי האימון, כי ספק אם רצפת האמבטיה או המקלחת של בית מלון זול תהיה נקיה יותר מזו של חדר המקלחות של מועדון הכושר שלכן.

 

WIFI לא מאובטח

wifi

הרבה פעמים, בתי מלון (וגם מסעדות, אגב) מגדירות את ה-WIFI בצורה כזו שהחיבור אינו מאובטח. מה שזה אומר זה שבעצם את כל הנתונים אשר אתן מזינות לאחר התחברות לאותה רשת ניתן לתפוס באמצעות סינפר – תוכנה חינמית שמאזינה לקו האינטרנט אליו אתן מחוברות. כמובן שקשה שלא להשתמש כלל באינטרנט אלחוטי. אם אפשר עוד להעלים עין ממידע כמו סיסמאות למייל או לרשתות חברתיות שהגיעו לידיהם של רמאים (שלא יוכלו להפיק מחשבונות אלו כלום), בשום אופן ובשום מצב אל תזינו את נתוני כרטיס האשראי שלכן תוך שימוש ב-WIFI של בית המלון, כי נתונים אלו כבר הרבה יותר שימושיים עבור גנבים דיגיטליים.

 

שלט "לא להפריע"
לא להפריע

כשאתן עוזבות את החדר לזמן-מה, השאירו על הידית שלט "לא להפריע". כך תצרו רושם שתמיד יש מישהו בחדר, מה שעשוי להרתיע שודדים פוטנציאליים.

 

מזכרות מהחדר

מזכרות

אתם לא זקוקים למגבת הידיים כל כך. חלק מהמלונות יספרו את המגבות והם יחייבו אתכם, ובמקומות אחרים יש מצלמות אבטחה שיכולות לתפוס דברים שאתם עלולים לגנוב. תמנעו ממצב מביך ואל תיקחו שום דבר שלא שייך לכם.

איזה עוד דברים שאסורים לעשות במלונות החמצנו?

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00