20 כללים שיעשו אתכם מאושרים לפי הבודהיזם

החכמה הבודהיסטית מאמינה כי הקפדה על מספר חוקים פשוטים יכולים להפוך כל אדם למאושר

הבודהיזם היא אחת הדתות העתיקות בעולם ואולי הנלמדת ביותר כיום. הפילוסופיה הבודהיסטית היא קלה להבנה וכדי לקיימה מספיק רק לבחור בעקרונות היסוד הקרובים ללבכם. כדי לשנות את חייכם מקצה לקצה, אספנו לכבודכם את 20 השיעורים החשובים ביותר של דת זו. אתם מוזמנים לבחור רק באלה שתוכלו להתמיד בהם, וכמובן יעשו לכם טוב:

1. האושר נמצא בתוכנו ולא מבחוץ:

כל חיינו אנו מחפשים אחר האושר ומבזבזים את כוחנו על החיפוש, על לרצות אחרים או על נחומים. במוקדם או במאוחר, אנו תמיד מבינים שאנו לא מחפשים היכן שצריך. אם רק תביטו פנימה תגלו שכבר יש לנו את כל מה שדרוש לאושר. אנחנו פשוט לא מנצלים זאת.

2. היו אסירי תודה. על הכול:

על הדבש, וגם על העוקץ. הטוב הופך אותנו למאושרים, והרע מלמד אותנו דרך הניסיון. ההבנה שהנאה וכאב הם חלק מהדרך, תהפוך את המטרה להרבה יותר מוחשית.

3. חגגו את הניצחונות שלכם:

אל תקבלו את כל מה שקורה בחייכם כמובן מאליו. התענגו על כל הצלחה שלכם, ולו הקטנה ביותר.

4. כל אדם מופיע בחייכם לשם מטרה כלשהי:

איש אינו מיקרי. לנו נשאר רק להחליט הם ללמוד מהם או לדחות אותם.

5. האמינו לאורך כל הדרך:

דעו שגם ברגעים הקשים ביותר, היקום יבוא לעזרתכם. הוא אף פעם לא נותן יותר אתגרים ממה שאנו יכולים לשאת.עמדו בכל האתגרים בגבורה והיבנו מהם.

6. אל תיקחו ללב:

יום אחד עוד תתחרטו על כך שסבלתם כה רבות ממשהו שלא היה שווה את העצבים שלכם. מעשיהם של אנשים הם השתקפות של מה שמתרחש בחייהם הפרטיים. לכם, פשוט אין שום קשר לכך. אנשים מאושרים אינם גורמים סבל לאחרים. אלו אשר גורמים לנו לסבל הם הסובלים בעצמם. אין לכם אשמה בזה והפסיקו לייסר את עצמכם או להיפגע.

7. הטבע יכול לרפא:

טיול בחיק הטבע, נשימה האוויר הצלול, צפייה בנופים היפים, קול המים וחום השמש. כל אלו יכולים להועיל לבריאות יותר מכל רופא. קבלו "פראנה" (אנרגיה) מן העולם בצורה פשוטה ונגישה ככל הניתן.

8. הכרה בבעיה היא חצי הדרך לפתרונה:

על מנת לרפא את עצמנו, יש להבין החולשות והפחדים שלנו, לקבל אותם ולהאיר באור חיובי. הדרך היחידה להיפתר מהם היא להתמודד איתם. זה כואב להביט לאמת בעיניים, אך להחביא ולקבור אותה לא יפתור את דברו יתקע אותנו במקום.

9. הפרפקציוניזם הוא אשליה:

הירגעו, תנו לעצמכם לטעות ולהיות שמחים, לא משנה מה התוצאה. ברגע שתבינו שהדרך חשובה לא פחות ותוצאות מושלמות אינן קיימות באמת, חייכם יהיו שלווים הרבה יותר.

10. העולם שסביבנו הוא מראה:

מה שאנו לא אוהבים באחרים הוא לרוב השתקפות של מה שאנו לא אוהבים בעצמנו. מה שמצער אותנו באחרים מצביע על משהו שכדאי שנתייחס אליו ונתקן אותו מבפנים.

11. למדו לסלוח:

הסליחה נחוצה לכם יותר מאשר למי שפגע בכם. בעודכם סולחים, אתם משיגים את החופש והשקט הנפשי שמגיע לכם. שמירה על טינה מרעילה את נשמתכם ומקלקלת את החיים בכל המובנים.

12. כנות משנה הכל:

הניחו הכל בצד והקשיבו לעצמכם: מה אתם באמת רוצים?
בדרך כלל, הדבר הקשה ביותר הוא לענות לעצמנו על שאלה זו ותשובה עליה עושיה לשנות את פני הדברים מקצה לקצה.

13. בחרו בקפידה את מי שבסביבה:

הקיפו את עצמכם באנשים שאוהבים ותומכים בכם והשיבו להם את הטובה. החיים קצרים מדי מכדי לבזבז אותם על מי שלא מאמין בכם או רק מבקר אתכם. זה מוריד  מכוחכם ומוציא את הרוח מהמפרשים.

14. זכרו את הסימטריה:

ככל שאתם נותנים יותר, אתם מקבלים יותר. זהו חוק הקארמה. חלקו את חכמתכם, אהבתכם וכישרונותיכם. תנו בקלות ואל תחסכו על חשבון אחרים. כנראה שתהיו מופתעים לטובה ותראו במהרה כמה טוב החיים יחזירו לכם על כך.

15. תענו בחכמה:

אמרו "כן!" לכל מה שעושה אתכם מאושרים. חשוב מכך, אל תחששו לומרו "לא" לכל מה שעשוי לפגוע בכם. זמן הוא המשאב היקר ביותר שלכם והוא אינו ניתן להחזרה. השתמשו בו בחכמה, הרי חיים רק פעם אחת.

16. השלימו עם הבלתי נמנע:

לעיתים אנו מתחברים לאנשים ואז נפרדים. זה לא רע, וזה גם לא אומר שהחברים רעים. פשוט דרכינו נפרדות, ולכל אחד יש את הדרך שלו. שמרו אותם בלבכם, אך אם הם מתחילים לעכב או לפגוע בכם אז כנראה שהגיע הזמן להתרחק, להתיר את החברות ולהשאיר אותה כזיכרון מתוק.

17. אל תתכחשו לפחד:

פחד הוא מדד טוב מאוד עבור מה שאנו רוצים ומה נחוץ לנו באמת בחיים. הרשו לו להיות מורה הדרך שלכם ותהנו מההרפתקה המסעירה שהוא מוביל אתכם אליה.

18. הודו לעולם על מה שיש:

הכרת תודה לעולם והשלמה מלאה עם הקיים יוצרת סביבכם מרחב לשפע נוסף. בדרך זו תימשך אליכם שמחה, אהבה, בריאות ושגשוג.

19. חיו בהווה:

בסופו של יום זהו הדבר היחיד שיש לנו באמת. העבר כבר הלך, והעתיד טרם הגיע. למדו מטעויות העבר והתענגו על הזיכרונות הטובים, אך אל תיאחזו בהם ואל תתנו להם לרדוף אחריכם. חלמו על העתיד, אך ללא פנטזיות ודיבוק. אין ברירה אלא לאהוב את ההווה. רק בכך שתחיו "כאן ועכשיו" תוכלו להשיג אושר.

20. שחררו את האהבה כלפי חוץ:

אמרו והראו לקרוביכם כמה שאתם אוהבים אותם, לא יכול להיות יותר מדי מזה.

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00