בדרך את האושר: אל תפחדי להודות על הקיים

הימנעות מרחמים עצמיים ואסירות תודה על כל אשר קורה לכן תעניק אושר אמתי שיהיה קשה להתעלם ממנו

למרות שקל להאשים את הנסיבות החיצוניות מסביבנו בכל מה שרע לנו, המציאות היא שהמחשבות שלנו הם בדיוק אלו אשר קובעות את איכות חיינו. לכן, למרות שאנחנו ממעיטים בערכה, התודה משחקת תפקיד חשוב למדי במצב הרוח שלנו. על ידי הימנעות מרחמים עצמיים ובחירה באסירות תודה במקומם, אנו מניחות את היסודות לחיים מאושרים.

טכניקות הודיה: נסו וצפו איך חייכם משתנים

למדו לקבל את העובדה שאתן לא זקוקות ליותר ממה שיש לכן:
החברה שלנו מכתיבה לנו שאנחנו צריכות תמיד יותר: יותר מכוניות, יותר בגדים, יותר חברים. הרבה פעמים אנו שוכחות כמה הרבה כבר יש לנו. רוצות יותר חברים? התקשרו לאלו שכבר יש. שמלה חדשה? יש לכן בכלל זמן ללבוש את הישנה? ויחד עם זאת, למדו להחליט מתי חפץ כלשהו כבר איננו נחוץ לך יותר. מסרו את הבגדים, הרהיטים, ושאר החפצים שאין לכן צורך בהם יותר. יש אנשים אשר מרעילים את חייכן? למדו לקבל את זה שהאנרגיה שלהם לא יכולה לתת לכם שום ערך מוסף והיפרדו מהם. אם לא נדע להעריך את מה שיש לנו, ספק אם נוכל להיות מאושרות ממה שנקבל בעתיד.

הקפידו על טקסי הבוקר שלכם:
טקסי הבוקר הם המפתח להתחלת היום בלב פתוח והודיה. הטקסים יכולים להיות כל דבר אשר גורם לכן להיות מאושרות ואסירות תודה. פנו זמן בכל בוקר לעשות יוגה, לשתות תה, לעשות מדיטציה, לטייל או ללטף את החתול. כל דבר אשר יזכיר לכן כמה שאתן ברות מזל אמור לעשות את העבודה.

תעדו:
בסופו של כל יום, רשמו לכן שלושה רגעים אשר אתן מודות על כך שהם קרו. רק שזה לא צריך להיות פשוט "רשימת מכולת" כמו: יש לי בית, משפחה וכו'.  רשמו רק את מה שקרה באותו יום אשר גם לכן לניצוץ פנימי ששימח אתכן. במילים אחרות, אם אתן לא מרגישות אסירות תודה על כך שיש לכן קורת גג- אל תטרחו לרשום את זה. התחילו לרשום, אפילו אם זה קצת בכוח, ומיד תשימו לב שבכל יום "רשימת האושר" שלכן גדלה.

הודו לעצמכן:
זה קשה, במיוחד לנו הנשים. אין מה לעשות, אנחנו נוטות להיות מאוד תובעניות כלפי עצמנו. בכל זאת, בכל יום מצאו משהו שתוכלו להודות לעצמיכן עבורו. זוהי עבודה חשובה מאוד שיש לעשות על מנת להתחיל לאהוב את עצמכן ולהכיר בכך שבתוכנו כבר יש את כל מה שהאושר הפנימי צריך בכדי לגדול.

אל תשכחו להודות גם לאחרים:
פתחו לכן הרגל להודות לסובבים אתכם על מעשים, גדולים כקטנים. אמרו תודה לעמית בעבודה על עזרה בפרויקט, למלצר או למלצרית על האוכל שהגישו וגם לבן הזוג על שטיפת הכלים. מעשים קטנים אלו משנים רבות את האנרגיה שביחסים, ומביאים אל תוכם יותר אהבה, פתיחות ואושר.

מסכימה עם הכתבה? שתפי אותה עם חברותיך

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00