5 עצות של מלצרים שיעשו לכם את הביקור הבא במסעדה

האתר האמריקאי THRILLIST ערך סקר רחב ובו שאל מלצרים על הטריקים והסודות הקטנים שלהם, שכל סועד חייב לדעת. למרות שכל המלצרים היו אמריקאים, העצות שהם נתנו על סמך ניסיונם הן אוניברסליות לחלוטין. בחרנו לכבודכם את חמשת העצות הכי טובות שישפרו פלאים את הביקור הבא שלכן במסעדה:

 

1. סמכו על עצות המלצר. הם לא באמת "דוחפים" מנות

בניגוד לאמונה הרווחת, מלצרים לא רוצים להגיש לכם מנה גרועה או יקרה יותר. "דחיפה" דורשת מהם מאמץ נוסף שלרוב אינו בא לידי ביטוי בטיפים. גם הם מבינים שלקוח שמקבל סוליה במקום סטייק לא ישאיר בדרך-כלל שום טיפ, ויש גם סכנה שהוא יעשה על זה לא מעט בלאגן שיסבך אותם בהמשך.

2. אם מציעים לכם מנה ראשונה או סלט לפני העיקרית, תחשבו על זה ברצינות:

הסיבה היא שבהרבה מקרים האמירה "תרצו אולי להזמין מנה ראשונה?" רוצה להגיד שייקח לא מעט זמן עד שהדג שלכם יהיה מוכן. כדי לא לגווע ברעב כדאי לשקול לקחת איזה נשנוש קל לפני, רק כדי להיות בטוח שחווית המסעדה לא תיפגע. זה אמנם עולה מעט יותר, אך זה עושי להציל את כל הערב. אחרי הכל, את לא עצמך כשאת רעבה.

3. אל תעבדו על המנהל או המארחת

לחבר'ה האלה יש מנגנון מובנה לזיהוי שקרים והם כבר מכירים ישראלים יותר טוב מכל אחד אחר. גם הם יודעים שאף אחד לא "מחכה" לכם בפנים ושאתם סתם מנסים להשתחל לפאב, שגם ככה מפוצץ, בשביל להוריד כמה קוקטיילים על הבר. הם גם יודעים טוב מאוד שכשהזמנתם "מקום לשלושה", זה בעצם מהר מאוד יהפוך לישיבה של שישה אנשים סביב שולחן קטן אחד, מה שיקלקל את הערב גם לכם וגם להם ויאלץ אותם לחפש לכם מקום יותר טוב. חסכו את הבושה ותגידו את כל האמת מראש.

4. רוצים משהו מהיר לארוחת צהריים? שאלו את המלצר

הוא יודע טוב מאד כמה זמן לוקח להכין מנה כזו או אחרת. אם אתם מוגבלים בזמן, אל תתעסקו בניסוי וטעייה – פשוט תשאלו.

5. הטבחים לא ממציאים "מנות מיוחדות" כדי להיפטר מחומרי גלם עודפים:

עובדי המסעדה בדרך כלל גם אוכלים באותה המסעדה, כמובן לא מנות מהתפריט, אלא מאכלים שהטבחים מכינים בנפרד. חומרי הגלם העודפים "נעלמים" בדיוק לתוך המנות האלו ולא למנות של האורחים. כשמציעים לכם את "מנת השף", זוהי אכן מנת השף. זו הדרך של הטבחים לנסות או לשפר מתכונים חדשים, או אפילו פשוט להדגים את כישוריהם לאורחים. אתם יכולים להיות בטוחים שהם לא הולכים להביך את עצמם ולהגיש לכם מנה ראשונה עם עגבניות רקובות.

 

אוהבים לצאת למסעדות עם חברים? שתפו איתם את הכתבה הזאת

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00