מה הקשר בין צורת האכילה שלך לאישיות שלך?

מחקרים מראים שצורת האכילה מעידה על חלקים באופי שאפשר לשנות

מערכות היחסים שלנו עם האוכל שלנו הן מורכבות. חלקנו מנהלים עם האוכל שלנו יחסי אהבה, חלק שנאה וחלק יחסי אהבה-שנאה מורכבים במיוחד. למעשה, המושג שנקרא "אוכל" הוא הרבה יותר מזה, הוא חלק מהאישיות שלנו, מהיחס שלנו לחיים.

כמאמר האמרה הידועה, "אתה מה שאתה אוכל" , אנחנו רוצים לחדד את האמרה ל "אתה איך שאתה אוכל". נכון, זה חשוב מה המזון אותו אנחנו צורכים אבל לא פחות חשוב איך אנחנו אוכלים, מה היחס שלנו לכל הנושא. היחס לאוכל כיחס לחיים.

היום ישנם כבר מחקרים שונים המנתחים את אופי האישיות על פי צורת האכילה של האדם. חישבו על עצמכם - מה היחס שלכם לאוכל? האם אתם מאילו שנהנים מכל ביס ומשמרים את הרגע כדי שלא ייגמר? האם אתם אוכלים מהר רק כדי לסיים את המנה? האם האוכל עבורכם הוא פעולה פונקציונלית או תשוקה אמיתית?

הנה מספר סגנונות אכילה ומה הם מעידים על האישיות שלכם:

 

טיפוס מספר 1 : "האכלן המבודד"

organziedfood
"האכלן המבודד" נוהג לבודד את חלקי המנה בצלחת ולאכול אותם בנפרד.

מכירים את הילדים שלא רוצים שהקטשופ ייגע בצ'יפס על הצלחת ושהאפונה לא תיגע בחביתה? אז כזה אבל במבוגר…מדובר באחד הטיפוסים היותר "מוזרים" מבין האכלנים.הוא נוהג "לבודד" את חלקי המנה בצלחת ולאכול אותם בנפרד.

 

מה זה אומר על האישיות?

אדם של הפרטים הקטנים, נוהג לחשוב על הכל בצורה מתודית מתוך מחשבה קדימה.אמנם מרבית האנשים לא מבינים את צורת האכילה הזאת אולם אכלן מסוג זה יודע בתוך תוכו "שיש הגיון בשגעון". אדם זה יהיה ממוקד מטרה ויתקשה לעבור למשימה הבאה לפני שסיים את זאת שלפניה.

 

טיפוס מספר 2 : "האכלן הבררן"

בצל
"אני לא אוכלת בצל"

"אני לא אוכל בצל" , "אני לא נוגע בתפוחי אדמה", "אני אוכל רק שניצל וצ'יפס". אז כן, ישנם אכלנים בררנים שפשוט אוכלים מעט מאד מאכלים ומאד בררנים  , לאוו דווקא מסיבות בריאותיות , בכל הנוגע למה שהם אוכלים.

 

מה זה אומר על האישיות?

טיפוס "האכלן הבררן" הבוגר למעשה לא נפרד מהרגלי הילדות שלו. סוג אכילה זה הוא ילדותי במיוחד ומעיד על חוסר בשלות רגשית מסויימת. לא אחת תתקלו בטיפוס הזה מבקש ממלצרים להגיש לו מנות בלי חלקים מסויימים של המנה או חלק מהמרכיבים בצד המנה. טיפוס זה יכול להיות חרדתי לעיתים, לחפש ריגושים ואף נוירוטי לעיתים.

 

טיפוס מספר 3 : "האכלן ההרפתקן"
 

adventure_good
"האכלן ההרפתקן" יזרום כמעט על כל דבר שתציעו לו

טיפוס זה תמיד יחפש "את הדבר הגדול הבא" בתחום האוכל, את חומרי הגלם הנדירים ביותר,את המנות החדשניות ביותר. הטיפוס הזה יהיה הראשון לנסות מסעדות חדשות ומנות אקזוטיות עד מוזרות וביזאריות ללא היסוס.

 

מה זה אומר על האישיות?

טיפוס "האכלן ההרפתקן" כשמו כן הוא - רואה בחיים הרפתקאה אחת גדולה. טיפוס זה מחפש ריגושים ובעל נטייה להמשך לסכנה ובעל יכולת לצאת בקלות מאיזור הנוחות שלו בתחומים נוספים בחייו. על טיפוס מסוג זה להיות רגיש לסביבתו ולהבין שלא כולם מרגישים בנוח בכל סיטואציה ושלא כל אחד נועד לגלות את העולם כפי שהוא עושה זאת באומץ.

 

"טיפוס מספר 4 : "האכלן האיטי"

האכלן האיטי
"קחי את הזמן, כולנו נחכה לך..."

טיפוס זה מוכר לכולם עוד מילדות, הוא האחרון שנשאר לשבת ליד השולחן עם צלחת כמעט מלאה. כולם כבר סיימו והוא לוקח את הזמן שלו, אוכל הכל בביסים קטנים להחריד.

 

מה זה אומר על האישיות?

טיפוס זה אוהב  להיות בשליטה. הוא גם אוהב ויודע להעריך את החיים ולקחת את הזמן שלו ליהנות ממה שיש להם להציע לו. טיפוס מסוג זה נוטה להיות בעל בטחון עצמי לרוב ומאוזן רשית. לעומת זאת, לעיתים אכילה איטית נוסעת כתוצאה ממצב רוח ירוד או מצב רגשי לא חיובי או אנרגיה נמוכה במיוחד.

 

טיפוס מספר 5 : "האכלן המהיר"

האכלן המהיר
"כבר סיימת???"

הוא תמיד יסיים ראשון את הארוחה, הוא יראה ליד השולחן כאילו הוא ממהר למקום חשוב או שמישהו רודף אחריו ולמראית עין הכל יראה דחוף ובהול באכילה שלו.

 

מה זה אומר על האישיות?

טיפוס מסוג זה יהיה לרוב שאפתן מאד, חדור מטרה ופתוח לחוויות חדשות בחיים. אולם, לצד תכונות חיוביות אלו, טיפוס מסוג זה עשוי להיות חסר סבלנות. למעשה, המהירות בה טיפוס מסוג זה אוכל עשויה להעיד על מידת ההנאה שלו מהחיים עצמם. טיפוס מסוג זה ממצה את החוויות, גם החיוביות, בצורה מהירה מאד תוך לעיתים התעלמות מהסכנות שבדרך.

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00