6 דרכים לגרום לבושם "לעבוד" במשך כל היום

אנחנו משקיעות כל כך הרבה על בשמים, ובסוף לא מריחים אותם אחרי שעתיים. כך תוכלי להאריך את הזמן של הבושם עליך

בואי נתחיל מהאובייס, הדרך הטובה ביותר להאריך את פעילות הארומה האהובה עליך היא לארוז את גרסת ה-travel (הבקבוקונים הקטנים) של הבושם איתך בתיק. כשזה בלתי אפשרי (או ששכחת, כי יש לך מלא על הראש), הבאנו לך כמה טיפים פשוטים שיעזרו לך לשמור על הניחוח במשך כל היום.

1. חוק השימור

לפני הכל, ודאו על שימור הניחוח עצמו. אסור לשמור על בשמים בחדר האמבטיה, היכן שהלחות גבוהה וישנם שינויי חום תכופים, או בכל מקום אליו מגיעות קרני השמש באופן ישיר. האפשרות הטובה ביותר היא לשמור במקום קריר וחשוך, ואפשרות מושכלת נוספת היא להניח על מדף או במגירה של שולחן איפור, רחוק ככל שאפשר מאמצעי חימום. אם שומרים על כללי השימור, הניחוח שלכן יישמר לזמן רב יותר בבקבוקון, והמשמעות היא שכוח העבודה שלו ישמר גם הוא.

2. עניין של זמן

חוזק הריח של ארומה מסוימת נקבע לפי רמת הריכוז של תמציות הבישום שבו (מדובר בעיקר בבשמים, מים ריחניים, מי טואלט, קולון) ובממוצע החוזק מספיק ל-4 עד 6 שעות. הטעות הכי נפוצה, להתבשם ברגע האחרון, מקצרת את זמן השפעה זה, שהוא גם ככה לא רב. יש לעשות זאת לפחות 30 דקות לפני היציאה מהבית, והאידאל הוא מיד לאחר המקלחת. בושם המרוסס על עור נקי מריח טוב יותר וברור יותר, והלחות הנותרת על העור "משמרת" את הניחוח ומאפשרת לו לפעול עד לשעות הערב. על-מנת להאריך את פעילות הבושם ניתן גם להשתמש בבסיס. בתור בסיס, יכולים לשמש קרם לחות או אפילו (תחזיקו חזק) וזלין רגיל שמחזק את הריח ולא מפריע לו להיות מורגש. השאירו עקבות של בסיס או וזלין בנקודות הרצויות ואז רססו את הבושם.

3.מקומות של מבינים

יש לרסס את הבושם על העור, ולא על הבגדים, שעליהם הוא אמנם מחזיק יותר אך מריח אחרת. הניחוח ייפתח כראוי בריסוס על נקודות מסוימות, הידועות בתור "נקודות פעימה". אלו אזורים שבהם כלי הדם נמצאים כמה שיותר קרוב לעור כמו העורף, פרקי כפות הידיים, פנים-המרפק, בין השדיים, ואחורי הברכיים. החום הנפלט בחלקי גוף אלו יעזור לניחוח הבושם להיפתח טוב יותר.

בושם
יש לרסס את הבושם על העור, ולא על הבגדים, שעליהם הוא אמנם מחזיק יותר אך מריח אחרת.

4. בלי ידיים

היפטרו מן המנהג למרוח את הבושם במקומות שעליהם ריססתם אותו (בדרך כלל כפות הידיים). בגלל המגע, הניחוחות העליונים של הארומה "ישברו", ואילו הניחוחות הפשוטים יותר יתאדו תוך מחצית השעה. אם אתן ממש מתעקשות, ניתן לפזר את הבושם במגע קל על באזורים המרוססים בבושם, אך עדיף שלא לעשות זאת.

5. גישה מורכבת

הבושם עובד טוב יותר בתוך מערכת. לכן, אם את משתמשת באל-סבון, תחליב או קרם גוף יחד עם בושם מאותה סדרה ושל אותו מותג, ניתן להבטיח לעצמך בישום של הניחוח האהוב למשך כל היום.

6. לתפוס את הראש

ניתן לשמור על הארומה זמן רב יותר גם על-ידי ריסוס הבושם על שיער נקי. אך כמובן יש לזכור כי הבושם הוא בדרך כלל בעל בסיס אלכוהולי, כלומר הוא מייבש את עור הקרקפת ואת השיער. על-מנת להימנע מכך, פזרו את הבושם על המסרק שבעזרתו אתן עומדות להסתרק. אלטרנטיבה טובה יכולה להיות שימוש במיסט לשיער, או בגרסה של הבושם המותאמת לשיער. זה יאפשר לחדש או לחזק את הניחוח האהוב, ועל הדרך לשפר את בריאותו ויופיו של השיער כי בשמים המותאמים לשיער בדרך כלל מועשרים בוויטמינים, מסנני קרינת שמש, חלקיקים מבריקים, ושאר מרכיבים מועילים. אם אין מיסט בהישג יד, ואתן בכל זאת רוצות לגרום לשיער שלכן להריח נהדר, רססו את הבושם באוויר לגובה של לפחות 20-30 ס"מ ועברו דרך עננת הבושם.

בושם
ניתן לשמור על הארומה זמן רב יותר גם על-ידי ריסוס הבושם על שיער נקי.

חולה על בשמים ומוצרי טיפוח? שתפי את הכתבה עם חברותייך

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 3:08pm - 2020-07-03T15:08:27+03:00