למה לא כדאי לך להוריד שיערות בכל הגוף

כיום נשים בכל העולם מורידות שערות מהגוף החל משימוש בשיטות ישנות כמו שעווה, סכין גילוח או פינצטה, עד לשימוש בשיטות חדישות יותר כמו מכונות להסרת שיער או לייזר.

עם זאת, חשוב שתדעו כי הסרת שיער עלולה להביא עמה כמה סיכונים שלא הכרתן. אז מהן הסיבות הבריאותיות שבזכותן תוכלי לומר שלום ולא להתראות לשעווה, ולברך בחום את הגעתה של הפרווה? כמה סיבות מפתיעות במיוחד:

 

אבדן חשק מיני, דלקות וזיהומים

אחד המקומות המרכזיים בגוף שמהן נשים מורטות שערות הוא איזור המפשעות. מפשעה חלקה הפכה להיות פופולארית מאוד בשנים האחרונות.

עם זאת ישנם מחקרים שגילו כי הסרת שיער באיזור המפשעות עלולה לגרום לגירודים, דלקות, פצעים בעור, ובעיות גניקולוגיות שנוצרות מזיהום.

בנוסף, נשים שהסירו שיער יכולות לחוות אבדן חשק מיני, משום שהשיער באיזות המפשעות הוא כזה שמסייע לחיכוך וגירוי האיזור.

 

צמיחה מוגברת, פיגמנטציה עור מגורה וכוויות

הסרת שיער באמצעות לייזר בכל חלקי הגוף נשמע כפתרון נפלא. עם זאת, הסרת שיער בשיטה זאת עלולה לעורר תגובה הפוכה של צמיחה מוגברת בחלקים אחרים בגוף. בנוסף, היא יכולה לגרום לכוויות בעור, לפיגמנטציה בחשיפה לשמש לאחר הסרת השיער ולעור מגורה.

 

ורידים ברגליים וחתכים

איבר נוסף שממנו מורידות נשים שיערות על בסיס שבועי או חודשי הוא הרגליים. הסרת שערות ברגליים באמצעות שעווה, עלול לגרום להיווצרות ורידים ברגליים וזאת בשל עוצמת המשיכה, כמו גם כוויות ושטפי דם. הסרת שיער באמצעות סכין גורמת לעיתים קרובות לחתכים וצלקות מכוערות.

 

פגיעה בבלוטות הזיעה

הסרת שיער בבית השחי מאפשרת מראה נשי ואסתטי. ובכל זאת, מסתבר כי הסרת שיער בבית שחי עלולה לפגוע בבלוטות הזיעה, לגרום דווקא לזיעה מוגברת, ולשבש את הפעילות ההורמונלית של הגוף.

 

צפו: טריקים גאוניים לטיפוח שכל אישה תעריך

Published by MISHTI.CO.IL - September 7th, 1:40pm - 2020-09-07T13:40:07+03:00