מה קורה לשיער כשלא חופפים אותו?

בקרים עמוסים, או ערבים מאוחרים לאחר יום עמוס, לפעמים גורמים לנו לחשוב: אולי נדלג על חפיפה היום? לא כזה חם… לא יקרה כלום אם יום או יומיים לא נחפוף.
אבל מה באמת קורה כששרשרת ארוכה של ימים כאלה שוכחת מהשמפו, מזניחה את המרכך ומה קורה כשימים הפכו לשבועות ?

 

via GIPHY

 

על פי שיחות של נשים ברחבי הרשת, כאלה שניסו להפסיק לחפוף תדיר את שיערן, הקרקפת, כך לטענתן, נעזרת בשמנים הטבעיים שלה. שמנים אלו, מבטלים את הצורך בשמפו ומרכך יקרים, שמלבד העלות שלהם גם גוזלים זמן יקר שלא תמיד יש לנו.

במציאות, מה שקורה לשיער כשלא חופפים אותו, תלוי בך. יותר נכון, השיער יגיב בהתאם לגנטיקה שלך. זה תלוי בסוג השיער שלך ובבלוטות השומן של עורך. נכון, אלה באמת מזינות את השיער באופן טבעי, אך בצורה שונה מאישה לאישה. כלומר, אם לא תחפפי את השיער, יתכן שהוא יראה בריא למרות הכל, אבל אצל חברה שלך הניסוי יסתיים בגלים של חלב חמוץ הנודפים ממנו.

ההורמונים הם המשפיעים על השיער. יש שתוכלנה לדלג על בין שישה לשמונה שבועות של חפיפה. בנוסף, הדבר תלוי גם בסגנון החיים שלך וכאמור בסוג השיער. את בטח לא רוצה שבשל הלחות שנשארת בשיער לא חפוף, אפשר יהיה למצוא חיידקים ובקטריות שיגרמו לו להריח רע. במיוחד אם את עוסקת בספורט כלשהו ומזיעה. הריחות חזקים יותר בשיער מלא ויש שיאמרו גם כי בנוסף לריח יש אפשרות לפגיעה ביכולת של השיער לצמוח.

לא נשכח גם את פגעי מזג האוויר ובכלל - הלחות גם היא משפיעה על השיער.

זיהום מלכלוך, שומן ומוצרי קוסמטיקה שונים, עלול להופיע בתוך כשבוע אצל נשים עם שיער חלק ובתוך עשרה ימים לנשים המתהדרות בשיער מתולתל.

במקרה של קשקשים, זה נכון כי מפתה מאוד לגרד, אך הגירוד עלול להזיק אף יותר לקרקפת ולשיער. ללא ספק, לאחר מספר ימים ללא שמפו, חפיפה תגרום לרובנו להרגיש תחושת רעננות והשיער יראה מבריק ובריא יותר.

 
Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00