4 מוצרי טיפוח טבעיים שישדרגו לך את עור הפנים

במקור כמעט כל קרם, משחה, תמיסה, או כדור היו בעבר צמח או פרי או ירק או שילוב של כולם ביחד. לפני ימי הרפואה המודרנית היו מרפאים טבעיים אשר רקחו תמיסות, ערבבו צמחים, ודאגו לבריאותם של אנשי הכפר. ומה עשו נשים על מנת לשמור על עור הפנים ולטפל בבעיות אסתטיקה? הרי גם בימי הביניים ובתקופת התנ"ך, לפי היסטוריונים, הייתה חשיבות רבה למושג היופי והאסתטיקה.

 

בעוד שבעבר נשים רבות עמדו בתור על מנת לרכוש מוצרי טיפוח כימיים, כיום התגבשה מודעות לחסרונות הרבים של שימוש יתר בכימיקלים לצרכי טיפוח, תזונה, ואף רפואה. ניתן לראות עלייה בפופולאריות של שירותים טבעיים כגון נטורופתיה המכסים תזונה בריאה, תוספי תזונה ומוצרי טיפוח טבעיים, ואף תרופות ושמנים להקלה על כאבים וסימפטומים של מחלות. תמיד מומלץ ואף רצוי להתייעץ עם אשת מקצוע לפני נטילת תרופות או תוספים, אך ישנם מוצרי טיפוח שניתן להכין בבית.

 

q1_0.jpg

 

דבש המאנוקה / Manuka Honey

סגולות רבות משויכות לדבש, אך האם מריחת כל סוג של דבש על הפנים יביא לתוצאות הרצויות?

בכל דבש יש חומרים נוגדי חמצון אשר מגנים על העור ומונעים הזדקנות, אך לא כל סוגי הדבש יעילים לטיפוח העור, וחלקם אף יכולים לגרום ליובש והתקלפות. דבש המאנוקה, המגיע מאוסטרליה או ניו זילנד, מומלץ על ידי דרמטולוגים מכיוון שהוא פועל גם כמקור לחות המגן על העור ומספק שכבת הגנה המונעת יובש.

 

ענבי דב / Bearberry

לענבי דב שימושים רפואיים רבים כגון טיפול בדלקות בדרכי השתן וחיזוק הכליות, אך הם ידועים גם כמבהירי העור הטבעיים הטובים ביותר. בנוסף לפעולתם כנוגדי חמצון, תמצית ענבי דב מכילה חומרים פעילים אך בטוחים לשימוש המונעים פיגמנטציה. נוסף על כך, מוצרי טיפוח המכילים ענבי דב יעלימו כתמי פיגמנטציה תוך 4-6 שבועות.

 

בקוצ'יול / Bakuchiol

תמצית בקוצ'יול מהווה תחליף טבעי לרטינול, אשר ידוע כסוכן אנטי אייג'ינג הטוב ביותר מכיוון שהוא לא רק מעודד קילוף והשלה של תאים מתים אלא גם מזרז התחדשות של תאים חדשים. אך בעוד שרטינול גורם ליובש בפנים, לתמצית בקוצ'יול יש את כל היתרונות ללא התופעות לוואי. הרפואה הסינית עושה שימוש בצמח הבאבצ'י (Babchi) לטיפול בבעיות בעור הפנים כגון טיפול בקמטים, כתמי פיגמנטציה, ואקנה.

 

אורן / Pine

לא מדובר כאן בסתם עץ אורן רגיל אלא בעץ שמקורו בצרפת (Pinus Pinaster). מחקרים הוכיחו כי תמצית קליפת עת האורן המדטריאני מיאיצה את תהליך ההחלמה של פצעים ויעילה בטיפול בהחלקת צלקות. ומכיוון שהתמצית מכילה נוגדי חמצון חזקים, היא יעילה גם כסוכן אנטי אייג'ינג וגם כטיפול נגד פגמי קרינת UV.

 

Published by MISHTI.CO.IL - August 22nd, 12:12pm - 2017-08-22T12:12:47+03:00