איך לחפוף שיער נכון: 3 כללים חשובים

שיער יפה ומבריק – ברוב המקרים לא מדובר במתנה של הטבע, אלא בתוצאה של טיפוח נכון. אחד המרכיבים החשובים ביותר בטיפוח השיער זו חפיפה נכונה. איך לחפוף נכון, כדי לגרום לשיער שלנו להיראות במיטבו?

 

כמה פעמים בשבוע יש לחפוף?

בזמן אחרון מומחים הגיעו למסקנה שכמות החפיפות בשבוע זו החלטה מאד אינדוודואלית. הכלל החשוב ביותר – יש לחפוף שיער ברגע שהוא מתלכלך. כאשר מדובר בשיער בריא, לא נוטה לשומני, אפשר לחפוף פעם עד פעמיים בשבוע. אם השיער שלך שומני או שבחרת להשתמש במוצרי טיפוח ועיצוב – ג'ל, מוס, ספריי וכד' – יש לחפוף כל יום. יש לחפוף לעתים קרובות בעונות הקרות של השנה, כי הכובעים לא מאפשרים לשיער לנשום ולכן הוא הופך מהר יותר לשומני. בכל מקרה, אין להגיע למצב של לכלוך מוגזם ושמנוניות השיער. חשוב לשים לב לתחושות של עצמנו.

 

d1.jpg©liza

 

באיזה מים לחפוף את השיער?

יש להשתמש במים מסוננים, מורתחים או מים מינרליים בבקבוק. יש לפני כן לרכך את המים באמצעות הסודה לשתייה (כפית לכל ליטר מים). מים בברז קשים מדי ולא מנקים את השיער טוב. חוץ מזה, לאחר החפיפה נשארים על השיער ועל עור הקרקפת מלחים מה שמפריע לפעילות בלוטות השומן. טמפרטורת המים האופטימלית צריכה להיות 35-45 מעלות (קצת יותר גבוהה מחום הגוף).

 

באיזה שמפו להשתמש?

מאד חשוב להשתמש בשמפו שמתאים לסוג השיער שלכם. כמו כן, חשוב שהשמפו לא יכיל סיליקון שמכביד על השיער. מומלץ לבחור שמפו ללא מלחים וכמובן לשים לב להוראות שימוש על האריזה.

 

Published by MISHTI.CO.IL - August 15th, 4:41pm - 2017-08-15T16:41:20+03:00