10 מיתוסים על טיפוח השיער שכבר מזמן צריך להפסיק להאמין בהם

מגיל צעיר מלמדים אותנו שחפיפה לעתים קרובות מדי הורסת את השיער ושטיפוח נכון מסוגל להעניק נפח אפילו לשיער הכי דק. מסתבר שרוב הדברים האלה הם מיתוסים. אספנו עבורכם את המיתוסים הפופולריים ביותר על טיפוח השיער, כדי שתדעו מה באמת נכון.

 

1. ככל שמספרים לעתים קרובות יותר, כך השיער אורך מהר יותר

מאחר והשיער צומח לא מהקצוות אלא מהשורש, תספורת לא משפיעה בשום פנים ואופן על מהירות הצמיחה. יתרה מזאת, אנשים שנוטים לגלח את שיער התינוקות כדי להגדיל את כמות השיער על הראש, טועים כי כמות שורשי השיער אצל כל אחד מתוכננת גנטית מלידה.

r1.jpg©depositphotos

 

2. ייבוש רגיל עדיף על פן

אם השיער הקצר שלך מתייבש תוך כמה דקות, ממש לא חייבים להשתמש בפן. אבל דווקא את השיער הארוך עדיף לייבש עם פן מאחר ומולקולות מים חודרות לתוך השערה ופשוט שוטפות מהם קרטין וכך הופכות את השיער לשביר ויבש.

 

3. שיער מתרגל לשמפו

מאחר והשיער, כמו הציפורניים עשויים מרקמות מתות, אין מה לדבר על כך שהשיער "מתרגל". במילים אחרות – אם חפפתם באותו שמפו במשך זמן רב, השיער לא יתלכלך מהר יותר או יצמח לאט יותר. יש לכך הרבה מאד גורמים, וזה לא קשור ל"הרגל" של השיער לשמפו כזה או אחר.

 

4. עור קרקפת יבש – הסיבה העיקרית לקשקשים

דווקא הכל הפוך. קשקשים מופיעים אצל אנשים בעלי עור קרקפת שומני, לכן ברגע שזה קורה, צריך להפסיק להשתמש בשמן לשיער אשר דווקא מחמיר את המצב.

 

5. אפשר לשקם את הקצוות המפוצלים

באמצעות מסכות או שמנים אפשר באופן זמני "להציל" קצוות מפוצלים, אבל כדי להיפטר מהם לתמיד, צריך לספר את השיער מדי פעם.

r2.jpg©depositphotos

 

6. סירוק לעתים קרובות מבריא את השיער

בתמונה – משמאל "בוקר" מימין "ערב"

סירוק לעתים קרובות מדי מפזר את השומן העורי על השיער והוא מתלכלך הרבה יותר מהר. עם זאת, הסירוק עצמו לא משפיע כל כך על בריאות השיער ואפילו יכול להזיק ולשבור את השיער. לכן, לסרק את השיער חשוב רק במידת הצורך – במקרה זה, על פני השיער יפוזר קצת שמן, מה שיגרום לו להיות מבריק אבל לא מלוכלך.

 

7. טיפול נכון יעבה את השיער

בתמונה – שמפו לשיער דק, שמן לשיער דק, מסיכה לשיער דק, מרכך לשיער דק

עובי השיער, בדיוק כמו כמות השיער, זו תופעה גנטית ולכן אי אפשר להשפיע עליה באמצעות טיפוח. מצד שני, מוצרי טיפוח מעולים בהקניית נפח לשיער.

 

8. ככל שחופפים את השיער לעתים קרובות יותר, כך הוא הופך לשומני יותר

בתמונה – משמאל "יום ראשון", מימין "יום שני"

בדיוק כמו הצבע, העובי וצורת השיער, השומן שמופרש על ידי הקרקפת זו קביעה גנטית. לכן חפיפה לעתים קרובות או לעתים רחוקות לא תשפיע על המהירות בה יתלכלך השיער. ברור שטיפוח נכון יכול לווסת את פעילותן של בלוטות השומן והשיער תלכלך לעתים רחוקות יותר.

 

9. אם להוציא שיערה לבנה, יצמחו במקומה עוד 2 או 3

מאחר וכמות השיערות לא תלויה בטיפוח או תזונה נכונה, במקום שיערה אחת לא יכולות לגדול כמה. אבל עדיף לא להוציא את השיערה, כי זה יכול לפגוע בבסיס השערה או לגרום לצמיחה הפוכה.

r3.jpg©depositphotos

 

10. מים פושרים מחליקים את השיער

מאחר והשיער בנוי מתאים מתים, לא מים קרים ולא מים חמים מסוגלים להשפיע איכשהו על מצב השיער.

r4.jpg©depositphotos
 

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00