תרופות סבתא נגד קמטים

נגד זקנה עוד לא נמצאה תרופה.. וכשאנחנו מביטות במראה יום יום אנחנו רואות את השינוי. זהו תהליך טבעי, כך גם בעור הפנים - תעודת הזהות שלנו. אז מה עושים לפני שפונים לתהליכים פולשניים ולניתוחים פלסטיים? מנסים עצות של חכמות מאיתנו.. מה יש לנו להפסיד?

אך עוד בטרם נרחיב ונפרוש כאן מספר המלצות לתרופות הסבתא הנודעות חשוב לציין גם, כי ישנם גורמים המאיצים את הזדקנות העור: חשיפה לשמש, עשן סיגריות ואוכל מטגן, כל אלה מגבירים את הופעתם של הקמטים וגם הכתמים על הפנים ולכן, רצוי להימנע מהם ככל האפשר.

אותן סבתות רקחו לנו כמה עצות מעולם הצומח ו.. מהמקרר…

 

אלוורה, יוגורט ומלפפון ירוק יכולים להפוך לקרם טבעי אשר מונע קמטים - את כל המרכיבים אפשר להכניס לבלנדר, וכשמתקבל קרם אחיד, למרוח על הפנים ולתת לו לעבוד…

via GIPHY

 

עוד מהמטבח - תפוח אדמה. לתפוח האדמה השפעה מעולה על עור הפנים, זאת לאחר שמרתיחים אותו ומרסקים אותו. בתוספת מיץ מלימון טבעי מורחים את הקרם על האזורים הרצויים וממתינים כרגע שעה לפני שמסירים אותו.

שורש מועיל נוסף הוא הגזר, אותו רצוי להוסיף לתזונה היומית כמאכל או משקה ואף להפוך אותו לקרם פנים בתוספת של יוגורט או שמן זית.

לימון מוסיף המון! בשילוב עם אבוקדו (כפית מיץ לימון לאבוקדו בתוספת חלבון ביצה) יהפכו השניים למסיכת פנים מצוינת. ניתן להסיר אותה בעזרת מים פושרים. אותו לימון יכול לשמש גם במסיכת פנים של פטרוזיליה - כשכותשים אותה ומוסיפים לה מיץ לימון טבעי נוצר קרם מעולה אותו מורחים במשך כשעתיים על הפנים. הלימון מסייע גם בהסרת כתמים ופצעי אקנה.

via GIPHY

 

וכעת למתוקים יותר.. בננות! הכניסו לבלנדר בננה, יוגורט וחצי כפית שמן קוקוס. המסיכה תעבוד כעשרים דקות לפני שתסירו אותה כדי לגלות פנים רעננים. האשלגן שבבננה מעשיר את העור בלחות ואת תאי העור בנוזלים הרצויים.

עוד במתוקים  - פפאיה. הפרי המעוך בתוספת של חצי כפית דבש יהפוך לקרן סמיך, אותו יש למרוח על הפנים למשך כעשרים דקות לפני ששוטפים.

 

יש לזכור כי כל אלה המלצות של סבתא… להזיק הן בטח לא יכולות.. להועיל? אנחנו מאמינים שכן!

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00