כשהחיים נותנים לך לימונים - טפחי את עור הגוף! דברים שאפשר לעשות עם לימון

ישנו משפט שאומר כי "שהחיים נותנים לך לימונים – עשה לימונדה" , כאשר הלימון נחשב לפרי חמוץ, שאותו מוסיפים לסלט ומקסימום לעוף.

אבל האם ידעת שלימון מוסיף המון והוא גדוש בוויטמין C, סידן, מגנזיום ואשלגן? תכונות אלה, תאמיני או לא, יכולות לתרום רבות לעור גופך. בנוסף בלימון נוגדי חמצון, חומרים אנטי בקטריאליים וחומרי חיטוי שמשפרים את עור הפנים.  

אז כיצד אפשר להשתמש בלימון לטיפוח עור הגוף?

 

via GIPHY

 

טיפול נגד אקנה

לימון הוא תרופה טבעית מעולה לטיפול באקנה אצל במתבגרים ומבוגרים. כדי לטפל, מומלץ לשפשף בעדינות את הפנים עם מיץ לימון שיעזור להרגיע את העור מאדמומיות, לחטא את העור ולהבהיר כתמים בעור לאחר השפשוף הניחי את המיץ על הפנים למשך עשרים דקות ושטפי אותו באמצעות מים חמימים. עוד ניתן להניח פרוסת לימון על גבי העור הנגוע למשך רבע שעה ולשטוף.

 

פילינג לימון

לימון משמש גם כחומר מעולה לפילינג, הבהרת הפנים וחידוש תאי העור, בעיקר אם מערבבים אותו עם כף סוכר. כדי לטפל מערבבים כמה טיפות לימון עם סוכר ומשפשפים את הפנים בעדינות. מומלץ לבצע את הפעולה פעם עד פעמיים בשבוע.

 

שתיית מיץ לימון

אם אתן רוצות עור בעל חומציות נכונה ומוגן מפני השמש, רצוי לשתות בכל יום כוס של מיץ לימון טבעי. בכך תוכלי להזין ולהגן על עורך.

via GIPHY

 

 

גירוי בקרקפת

אם את סובלת מגירוי בקרקפת, לימון יכול לסייע לך מאד וזאת בשל הפעולות האנטי - בקטריאליות שהוא מבצע בעור. כדי לטפל מכינים מיץ משני לימונים סחוטים ולאחר החפיפה שוטפים את הקרקפת והשיער עם המיץ. לבסוף יש לשטוף את מיץ הלימון מהשיער וזאת לאחר המתנה של 7 דקות.

 

טיפול בסימני מתיחה

לימון מסייע גם להעלמת סימני מתיחה וזאת בשל החומציות שלו שעוזרת להדיר תאי עור מתים. כדי לטפל שפשפי בעדינות על סימני המתיחה את הלימון, ותני ללימון לנוח על עורך ל 5 דקות עד ייבוש ולאחר מכן שטפי את הלימון במים חמימים.

 

הבהרת העור

אם את סובלת מכתמים על העור או נמשים שהשמש יצרה, תוכלי באמצעות לימון להבהיר את הגוף. לימון, באמצעות החומרים שבו שמבהירים את העור, יחזיר את האור לפנייך ועם הזמן יעלים נמשים. כדי לטפל מומלץ לעסות את העור באמצעות לימון לשטוף במים חמימים ולחזור על הפעולה אחת לשבוע.

 

אז אם יש לך לימון בבית, אל תזלזלי בו ואל תחמיצי פנים מולו! הפכי את הלימון לחבר הטוב שלך שעוזר לטיפוח העור ולבריאותך.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00