טיפוח הפנים המתאים לך על פי גילך

יש אינספור דרכים ואסכולות כיצד לשמור על עור הפנים. החלטנו לעשות סדר בבלאגן ולהציג: שגרת טיפוח פנים בהתאם לגיל שלך.

 

18+

בערך בגיל 20 העור שלנו נמצא בשיא הפעילות הביולוגית שלו ולרוב מפריש את כל החומרים החשובים לבד. לפעמים ייתכנו התפרצויות אקנה או מיני-דלקות, אבל זו לא הסיבה להתערבות. לכן, בגיל הזה חשוב להקפיד על ניקוי העור בהתחשב בסוג ובייחודיות שלו. מבחינת הלחות – לשמור על עטיפה הידרו-שומנית, ההגנה הטבעית ששומרת על הלחות בתוך שכבות העור העליונות.

אסטרטגיה: לשמור על המתנה שירשת מהטבע. שגרת הטיפוח שלך צריכה להכיל 3 מרכיבים: ניקוי, לחות והגנה. הניקוי חייב להיות עדין, כזה שלא פוגע באיזון של העור ובעל תכונות אנטי-דלקתיות. הימנעי ממוצרי טיפוח על בסיס אלכוהול, כדי לא לייבש את העור יותר מדי. העדיפי קרמים וסרומים קלילים, שנספגים מהר ומיד מעניקים לך תחושת נוחות, בלי ליצור אשליה של שכבה דביקה מעל.

טעויות: להשתזף הרבה, לעשן הרבה ולהוציא "שחורים" באופן עצמאי.

q2.jpg©marieclaireq1.jpg©marieclaire

 

30+

בגיל הזה העור שלך עדיין עשיר בלחות פנימית. האפידרמיס מכיל רק 15% מכל הנוזלים בעור שלך. בגיל 30 העור מתחיל לאט לאבד את הלחות ואת מאגרי החומצה ההיאלורונית. הוא מתחיל לאבד מרכותו וגמישותו. במשפט אחד: העור שלך רוצה לשתות. ההתייבשות הזאת גורמת להופעת קמטים מוקדמים, קילוף וגירוי. כמו כן, אחרי גיל 30 אנחנו מתחילות לאבד כל שנה כ-3% ממאגר החומצה ההיאלורונית, ולכן חשוב לנו למלא אותו.

למשל, העור שלנו מתייבש כבר שעה אחרי שהות בבריכה. מסקנה: למצוא בריכה עם מי ים או ניקוי על קולי.

אסטרטגיה: זה הזמן לעבור להחדרת לחות לשכבות העמוקות של העור, כדי להגן עליו והזדקנות מוקדמת ולספק לו תחושת נוחות מתמשכת. בנוסף לקרם מומלץ להוסיף לשגרת הטיפוח סרום על בסיס החומצה ההיאלורונית. חומרים פעילים בסרומים מרוכזים יותר ולכן גם פועלים מהר יותר וגם חודרים לעומק. יש להניח את הסרום בבוקר ובערב, לפני הקרם הרגיל. זה גם הזמן להתחיל להכיר את הטיפולים בסלון יופי: עיסוי פנים, מסכת הזנה. הם נעימים ומועילים לעור. אפשר להתחיל לצרוך חומצה היאלורונית בתור קפסולות, כדי למלא את המאגרים שלה בגוף. קפסולות אלה גם מחדשות את הרקמות ויגרמו לעור שלך להיות זוהר.

טעויות: להשתמש במוצרי טיפוח לעור בוגר, לעשות דיאטות כאסח, לעשן ולא לישון מספיק שעות

q4.jpg©marieclaireq3.jpg©marieclaire

 

40+

קצב חילוף החומרים בגוף מאט, מתאר הפנים מאבד מחדותו, קצות השפתיים מתחילים לשקוע. סיבי קולגן בגוף נהרסים והתאים החדשים כבר לא מתפתחים באותה מהירות וזאת הסיבה שאנחנו מתחילות לגלות קמטים חדשים. אפילו נקבוביות פתוחות על עור בוגר – תוצאה של איבוד האלסטיות. בסופו של דבר, לקראת גיל 40 העור הופך לרגיש מאד ונוטה ליובש. יש להזין את העור באופן קבוע ולחזק אותו, כדי להאט את תהליך ההזדקנות.

אסטרטגיה: שימוש חובבני בקרם לחות צריך להפוך למערכת יחסים יציבה עם חומרים רב-שימושיים. מעכשיו לא מספיק שהקרם שלך יזין את העור בלחות, הוא צריך גם להתנגד לתהליך ההזדקנות, להכיל נוגדי חמצון, למתוח את העור, למנוע את הופעת הקמטים. חפשו ברשימת המרכיבים של הקרמים והסרומים את הפפטידים, קולגן, מטריקסיל – כל אלה שומרים על העור שלנו צעיר. עברו לקרמים יותר מועשרים, כדי לשקם את השכבה העליונה של העור. מי שלא ממש מרוצה ממצב העור שלו, יכולה לעבור קורס של מזותרפיה.

טעויות: לצאת החוצה בלי להגן על העור, לפספס ביקורים בסלון יופי.

 

זהירות!

אם מופיע אצלך אחד התסמינים הבאים, סימן שהעור שלך זקוק דחוף ללחות:

· תחושה של עקצוץ קל במהלך השימוש בקרם פנים

· קשקשת על הלחיים או על המצח

· תחושת מתיחות של העור

· צבע הפנים כבוי

 

q6.jpg©marieclaire q5.jpg©marieclaire 
 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00