14 דברים שאסור לך לעשות עם הגבות שלך

לבחור צבע בגוון השיער, לחפש סימטריה מושלמת, לצייר לפי שבלונה... כל מה שאסור לעשות עם גבות:

1. לצבוע גבות בצבע לשיער

נכון, זה זול יותר, אבל לא כל כך פשוט. הצבע לשיער מכיל חומרים פעילים בכמות הרבה יותר גדולה, מאשר חומרים מיוחדים לגבות ולריסים. מה הסיכון? פריחה וגירוי באזור הגבות, נשירה ושבירת שיער הגבות.

2. לדאוג לסימטריה בכל מחיר

גבות זהות – זה לא רעיון הכי טוב. הרי באופן טבעי הפנים שלנו מעט אסימטריים. כאשר כל אחת מהגבות נראית בדיוק כמו השניה זה יגרום לפנים שלנו להיראות אסימטריים יותר.

3. להוציא שיערות נגד כיוון הצמיחה

אחרת הם יתחילו לצמוח פנימה ויהיה מאד קשה להיפטר מהם.

4. לחסוך על פינצטה

לקנות פינצטה זולה זה לא פתרון. פינצטה לא איכותית יכולה לפגוע בשיער – מה שרק יגרום לו לצמוח פנימה. פינצטות טובות עשויות מפלדת אל-חלד, הן נשארות בשימוש הרבה זמן ולא פוגעות בעור. עוד דבר חשוב – קצה הפינצטה חייב להיות אלכסוני ומחודד, כך אפשר לתפוס אפילו את השערות הקצרות והדקות ביותר.

d2.jpeg©elle

 

5. לספר את הגבות במספריים לא מתאימות

מספריים עם להבים מעוגלים – זה רעיון לא טוב. אי אפשר לדעת מראש מה הן יספרו ועל מה הן ידלגו. ואילו אם משתמשים במספריים עם להבים ישרים – מאד נוח לשלוט בעזרתן בזווית החיתוך. הכי חשוב – לא להגזים, יש לקצר רק את השערות שיוצאות יותר מדי מהצורה הכללית.

6. מייק אפ על הגבות

כבר מזמן המציאו מוצרים קוסמטיים לגבות (מן הסתם הרי אתן לא חופפות אותן עם שמפו ומרכך?). לכן גם במייק-אפ יש להשתמש רק למה שהוא נועד. אם מניחים מייק-אפ על אזור הגבות, זה יכול לגרום לסתימת נקבוביות, לגירוי בעור ולהאטה של הצמיחה.

7. גילוח גבות

את יכולה להרשות לעצמך לגלח גבות ולצייר במקומן קוים מרגשים רק אם קוראים לך ליידי גאגא. אם את לא, לגלח גבות זה ממש לא מומלץ. ברגע שאנחנו מגלחות, השערות נפגעות והופכות לקוצים גסים וגם מתחילה הצמיחה ההפוכה.

8. שימוש בצבע שחור

האם צבע שחור זו הדרך הטובה ביותר להפוך את הגבות לעבות וברורות? ממש לא. עם צביעה כזאת אולי תיראו כמו הגרסה הלא מוצלחת של גוון סטפני – עם גבות שחורות דמויות חוט. זה נראה לא טבעי וגס. אם בא לכם על שיפור צבע וצורה, אפשר לעשות זאת עם גוון אחר (חום בהיר או חום כהה).

d4.jpeg©elled3.jpeg©elle

 

9. גבות מאד אופנתיות

תני לדוגמניות בתצוגות אופנה להסתובב עם גבות בכל צבעי הקשת. ליום יום זה לא משהו שייראה עליך טוב. לא רוצה לקחת סיכון? אין בעיה, נסי אפשרויות רגועות יותר – למשל, צללית צבעונית בצמוד לקו הגבה התחתון. או מרחי על קצות שיער הגבה ג'ל עם נצנצים. אין מה לשחק גם עם הצורה של הגבה עצמה. בתור בסיס יש לקחת גבות רחבות טבעיות ואילו את הקשת האולטימטיבית אפשר למצוא יחד עם מעצב הגבות שלך – בהתאם לצורת הפנים שלך.

10. לעשות הכל לבד

בגישה זו מאד קל להרוס את צורת הגבות שלך. אם את נגד ביקורים תכופים בסלון יופי, מספיק ללכת לשם רק פעם אחת ואז רק לשמור על התוצאה בבית. רוצה קצת יותר? הירשמי לקורס של עיצוב גבות. תוך כמה שיעורים תלמדי איך לצבוע גבות, להקנות להן צורה מתאימה ולתקן אותה באמצעות חומרים קוסמטיים.

11. לצייר לפי שבלונה

הפנים של כולנו שונות מאד – כך שהגבות שצוירו על פי שבלונה, לרוב ייראו מגוחך. במיוחד כאשר אישה עם פנים עגולות בוחרת שבלונה כמעט ישרה. ולהיפך.

12. להשתמש במברשת לא נכונה

רק מברשת אלכסונית, שום מברשת אחרת לא תוכל לעזור לך לצייר גבה מושלמת.

d5.jpeg©elle

 

13. לא להשתמש באיפור

ברור שאיפור טבעי נחשב למשהו אופנתי, אבל זה לא אומר שצריך לוותר על תכשירים לטיפוח גבות. לפחות לסרק אותן באמצעות ג'ל שקוף. אפשר גם כמובן לצייר עם עיפרון, להסוות רווחים בצלליות ולחזק את התוצאה ע"י מסקרה לגבות.

14. לנסות לעשות גבות לחבר

לא כדאי לעשות זאת, גם אם אצל החבר הגבות עבות פי חמש משל קולין פארל, למשל. לא לנסות לתקן צורה – מקסימום לקצר כמה שערות ארוכות מדי או לנקות את האזור שבין הגבות.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00