ככה תקרעי את הג'ינס הישן שלך ותהפכי אותו לסופר שיק

נראה שהג'ינס היה פה מאז ומעולם ותמיד הוא יהיה שימושי ואופנתי. בשנים האחרונות הג'ינסים הקרועים חוזרים ובגדול, לאחרונה בתי האופנה התקדמו צעד נוסף קדימה ואנחנו רואות יותר ויותר ג'ינסים מרופטים.

אז אם גם את חושבת שלקנות ג'ינס מרופט במאות או אלפי שקלים, זה סוג של בדיחה, את לגמרי יכולה לעשות את זה לבד. כן DIY זה לגמרי הדבר עכשיו, אז למה לא להרוס את הג'ינס שלך לבד?

אז איך תעשי את זה לבד?

הכלל הראשון והחשוב ביותר הוא לא להתנסות על הזוג האהוב שלך! תתחילי עם זוג ישן שאת גם ככה לא ממש לובשת, או אפילו תקני סתם ג'ינס זול שתוכלי להתנסות עליו לפני שתעברי לדבר האמיתי. תאמיני לנו, זה שלב ממש הכרחי.

תשטפי אותו ממש טוב

על מנת ליצור את אלמנט היישון ולחספס את הבד של הג'ינס, חשוב לשטוף את הג'ינס כמה שיותר ואפילו להשרות בתוך דלי מים עם אקונומיקה, זה לגמרי יעזור לצבע שלו לדהות.

תשתמשי בגוף שלך לקבוע את מיקום הקרעים

על מנת למצוא את המיקום המדויק ביותר לקרעים שאת רוצה ליצור, חשוב ללבוש את הג'ינס ורק אז לסמן עם עט או גיר את המקומות אותם תרצי לקרוע. אחרי שסימנת את המיקומים המדויקים עבורך, הורידי אותו, תניחי על הריצפה ותעברי שוב על הסימונים שיצרת  שתוכלי להבחין בהם טוב יותר.

צרי לעצמך ארגז כלים מתאים

על מנת שהמראה שיתקבל יהיה אותנטי ביותר, עלייך לאסוף מספר פריטים שיעזרו לך ליצור את המראה המרופט. פומפייה, צמר פלדה ונייר זכוכית יעשו עבודת ישון מעולה. הצטיידי גם במספריים קטנים וחדים ופינצטה על מנת ליצור את החורים. בנוסף תצטרכי קרש קטן או קרטון ביצוע על מנת להגן על הצד השני של הג'ינס בזמן שאת קורעת אותו.

אז מה עושים עכשיו?

החזיקי את המספריים (גם אולר קטן יעשה עבודה ממש טובה) והשתמשי בחלק החד אבל לא בקצה על מנת לגרד את הג'ינס במקומות בהם תרצי ליצור את החורים. חשוב שתזכרי לגרד את הג'ינס בצורה אופקית לאורך הבד. תמשיכי לגרד אותו בזהירות עד שתגיעי לחוטים הלבנים, שהם מתחילים לצוץ תפסי אותם עם הפינצטה ומשכי את החוטים החוצה. אם את רוצה ממש ליצור חורים, גזרי את החוטים עם המספריים או עם האולר. כשאת מסיימת ליצור את החורים תתחילי לשפשף את האזורים שהיית רוצה "להרוס" עם הפומפייה, צמר פלדה או הנייר זכוכית וזכרי שעדיף להתמקד באזורים בהם זה יראה טבעי כמו הכיסים, הקרסוליים או בצדדים.

זהו, עכשיו גם לך יש ג'ינס "מרופט" סופר שיק ואופנתי. תיהני!

 

j5.jpg©Marie Claire

j1.jpg©Marie Claire

j2.jpg©Marie Claire

j3.jpg©Marie Claire

j4.jpg©Marie Claire

Published by MISHTI.CO.IL - June 25th, 3:21pm - 2017-06-25T15:21:15+03:00