תזרקי אותו: הגיע הזמן לרענן את מלאי הקוסמטיקה

פרידה ממוצרי איפור עלולה להיות כואבת, אבל לפעמים גם הכרחית

קשה לדמיין את החיים שלנו היום ללא קוסמטיקה ובשמים. תכשירים קוסמטיים מסייעים לנו להדגיש את היופי שלנו ולהסתיר את החסרונות שלנו, בזמן שאנו מוסיפות למראה שלנו קסם וכריזמה. מאוד חשוב לבצע בדיקות של התכשירים שלנו מעת לעת, כדי שהעוזרים הנאמנים שלנו לא יאכזבו אותנו, ולא יגרמו נזק ליופי ולבריאות שלנו.

בחני כמו שצריך את קופסאות תכשירי האיפור שלך: יכול להיות שעבור אחד מהם, כבר מזמן הגיע הזמן ללכת לפח. על כך שתכשיר קוסמטי כלשהו כבר עשה את שלו ניתן ללמוד על-פי המראה החיצוני שלה, הריח שלה, המרקם שלה, ועוד סימנים נוספים, שמיד נסקור את כולם.

שינוי בריח

אחד הסימן לכך שתכשיר קוסמטי כלשהו כבר אינו ראוי לשימוש הוא שינוי בריח שלו. אם נדמה לך שהתכשיר פולט ריח חמוץ, מעופש, או טחוב – ללא היסוס, היפטרי ממנו.

שינוי במרקם

בצעי בדיקה של המשחות והקרמים שלך. אם נראה שהתכשיר הפך להיות סמיך מדי, או להיפך –נוזלי מדי, אם התחילו להופיע בו גושים שלא צריכים להיות שם, או שהוא התחלק לשכבות – אל תחשבי לרגע וזרקי אותו לפח. רוב הסיכויים הם שהתרכובת של התכשיר השתנתה, וזה אומר שהוא איבד את יכולת הפעילות שלו, את היעילות שלו, וחשוב מכך- את הבטיחות שלו. לאלו שאוהבות לדלל מסקרה עם טיפול עיניים, אנחנו רוצות להזכיר: תוקף השימוש במסקרה שנפתחה הוא 3 חודשים, ולא יום יותר.

שינוי בצבע

קרמים טונאליים, קרם שיזוף, שפתונים ותכשירי צבע אחרים נוטים לשנות את צבעם מהגוון המקורי שלהם. ככלל, שינוי זה בצבע קשור בהשפעה חיצונית כלשהי: קרינת השמש, חמצון ע"י האוויר או חימום יתר. במידה והשתנה צבעו של המוצר באופן לא ניכר, עוד ניתן להשתמש בו, אך לא לזמן רב. במידה והשינוי בצבע הוא משמעותי (שפתון ורוד הפך לארגמן), ליתר ביטחון, כדאי להיפטר מהתכשיר כמה שיותר מהר.

הופיעו "חיים"

יותר גרוע מכל שינוי בצבע או במרקם, הוא שינוי ביולוגי של התכשיר. למשל, קרם מזין לעור יכול להפוך לבית גידול מאוד מפתה עבור חיידקים, עובש ואפילו (לא עלינו) פטריות. הסימנים העיקריים להופעת "חייזרים" בתכשיר שלך הם: הופיעו נקודות, תבניות או שכבות בצבע שחור או ירוק (או למעשה, בכל צבע שהוא). אם ראית דבר כזה בקוסמטיקה שלך – ישר לפח!

מה מסוכן באיפור כזה?

קודם כל, תכשיר מקולקל לא ייתן לך את התוצאה לה את מצפה מהשימוש בו.
שנית, הוא יכול לגרום לתגובה אלרגית בגוף ואפילו להיות סיבה לזיהומים.
רבות נוטות לזלזל בכך, אבל חשוב להקנות תשומת לב מיוחדת לתכשירי קוסמטיקה שבאים במגע עם רקמות ריריות, כמו העיניים והשפתיים. זה לא רק קוסמטיקה, זה הבריאות שלך. כדאי שתשמרי עליה.

מתי לזרוק?
תוחלת חיים

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00