לא תאמינו מה יקרה אם תשימו את העציצים הבאים במשרד או בבית

 

עציצים יכולים לא רק לנקות את האוויר בחדר, אלא גם לשפר מצב רוח, להציל מדיכאון ולהקל על כאב ראש.

קבלו רשימה של 11 עציצים שעושים עבודה נפלאה. כמו כן, בסוף הכתבה דאגנו לציין מספר עציצים מהם דווקא כדאי להיזהר.

 

מרגיעים את מערכת העצבים

לבנדר – נוגד דיכאון טבעי, משתמשים בו לתמיכה במערכת העצבים, הקלה על כאבי ראש ועל נדודי שינה. מחקרים מראים: ריח לבנדר מרגיע ומוריד את הדופק במצבי לחץ.

שלפח (פיזליס) – צמח עם פירות צבעוניים, משפר מצב רוח כבר בזכות המראה שלו, כמו כן, מסייע בהתמודדות עם נדודי שינה ודיכאון. מחקרים הראו שב-72-79% מהמקרים מצבם של הסובלים מדיכאון השתפר בזכות החשיפה לצמח זה.

גרניום – מחקרים הראו שריח הגרניות (דומה לריח ורדים) מעניק שלוות נפש. נשים בהריון שהריחו גרניום סיפרו שרמת החרדה שלהן ירדה ואילו שמן גרניום מסייע בהורדה של לחץ בזמן לידה.

משפרים מצב רוח

מנטה (נענע חריפה) – ריחו של צמח זה משפר מצב רוח, יצרנות, משפר זיכרון. מחקר שנעשה על חולי סרטן דם שסבלו מנדודי שינה, דיכאון ועייפות גילה שאחרי טיפולי ארומתרפיה עם מנטה מצבם השתפר ואף חזר התיאבון.

ורד – מספיק להביט על הורדים במשך 4 דקות, כדי להוריד את הלחץ, לשפר מצב רוח ובריאות נפשית.משפרים שינה

אלוורה – במצרים העתיקה נקרא הצמח הזה "צמח הנצח" ונטען שהוא מסוגל לסלק רוחות רעות. מבחינה מדעית – אלוורה מטהר את האוויר מטוקסינים ומעשיר את החדר בחמצן בשעות הלילה, כדי שנישן ונתעורר טוב יותר. מחקר שנערך על עכברי מעבדה גילה שאלוורה משפר זיכרון ומצמצם דיכאון.

יסמין – הריח שלו לא רק נפלא, אלא גם מוריד סטרס ומשפר את איכות השינה.

עוזרים להילחם בעייפות

אורגנו – קודם כל פשוט בריא וכדאי לאכול אותו. יש באורגנו כמויות גדולות של חומצת קפה וחומרים נוספים שמסייעים להילחם בדיכאון, עייפות וחרדות. בנוסף, לאורגנו יש תכונות אנטי-מיקרוביאליות ואנטי-סרטניות.

רוזמרין לא רק משפר את איכות האוויר בחדר, אלא גם משפר את הזיכרון שלנו בערך ב-75%. צמח זה גם מסוגל להוריד עייפות ופחדים ומשפר את השינה בזכות הורדת רמת קורטיזול בדם.

משפרים את המצב הכללי

בזיליקום מכיל כמות גדולה של חומרים המרגיעים את מערכת העצבים ומערכת כלי הדם והלב. ביפן נערך מחקר שאישר כי השפעה של בזיליקום מצמצמת באופן משמעותי את רמת הסטרס.

צמח הנחש יעיל במיוחד לריפוי כאבי ראש, גירוי בעיניים ודלקות של דרכי נשימה. כמו כן, צמח זה מסייע לשפר את ההרגשה הכללית.

צמחים שיכולים לגרום לנו להרגיש לא טוב

מימוזה ביישנית (הצמח הרגיש, "אל תיגע בי") – מכילה חומר בשם מימוזין, שגורם לנשירת השיער.

ציקלמן  - צמח רעיל, במיוחד לחיות מחמד. גם שורשי הצמח הזה רעילים ברמה קטלנית.

מונסטרה – העלים של הצמח זה מפרישים מיץ מאד רעיל שמסוגל לגרום לכוויות עור, להזיק לעיניים ולגרום לדלקת במערכת העיכול.

ליליה (שושן צחור) – בזכות הריח החזק, לא מומלץ לישון עם צמח זה באותו חדר, זה יכול לגרום לנדודי שינה. צמח זה מפריש כמות גדולה מאד של פחמן דו חמצני ולכן יש סיכוי גבוה לקום בבוקר עם כאב ראש.

 

 

Published by MISHTI.CO.IL - October 14th, 3:23pm - 2020-10-14T15:23:06+03:00