דרושים: 11 העבודות הכי מסוכנות בעולם

 

אם אתם מחפשים עבודה יותר מאתגרם ושוקלים לבחור אחת מהרשימה כאן, כדאי לכם לחשוב פעמיים. זה רק נשמע רומנטי ובתשלום גבוה, אבל אל תנסו להתעלם מהמילה "מסוכן".

קבלו רשימה של העבודות המסוכנות ביותר בעולם. איזו מהן מפחידה אתכם הכי הרבה?

 

1. חולב נחשים

חולבי נחשים מבלים את ימיהם ע"י דחיפת ראשי הנחשים (מסוגים מסוימים בלבד), ומכל פלסטיק כדי "לחלוב" מהם רעל. רעל נחשים יכול לשמש להרבה דברים, אבל הכי חשוב מהם הוא למחקר שנועד ליצור נוגדי רעל.

אף על פי שכמובן יש את כל אמצעי הבטיחות בהישג יד, כל "חליבה" כזאת מסוכן מאד. אחוז של חולבי הנחשים שלא הוכשו במהלך העבודה הוא נמוך למדי.

משכורת שנתית ממוצעת: 30,000 דולר.

v1.jpg©brightside
 

2. פועל בניין בגובה

אפילו כשמשתמשים בציוד תומך, עבודה זו מאלצת אותך להתעסק עם כלים קטלניים ממש ודורשת ממך לסחוב משקלים כבדים ולעבוד בגובה מטורף ממש. והסיכון רק גובר אם תיקחו בחשבון את סכנת ההתמוטטות או הנפילה.

משכורת שנתית ממוצעת: 31,000 דולר עד 70,000 דולר

v2.jpg©brightside

 

3. שליח

למרבה ההפתעה גם זו נחשבת לאחת העבודות המסוכנות. דמיינו לעצמכם איך זה להגיע עם פיצה למסיבה של שיכורים או להביא חבילה לבן אדם שבדיוק באותו רגע נמצא במצב רוח רע. השליחים גם נשדדים לעתים קרובות או הופכים לקורבנות של פשעים אחרים.

משכורת שנתית ממוצעת: 27,000 דולר עד 35,000 דולר

 

4. רוכב שוורים

מקצוע זה הפך למבוקש מאד בסוף שנות ה-90 ומבטיח כסף גדול תמורת רכיבה של שמונה שניות בלבד על שור זועם. בפועל, המציאות לא כל כך מזהירה. נתונים מראים שרוכב שוורים נפצע כל 15 רכיבות, הפציעה יכולה להיות זעזוע מוח או שברים.

משכורת שנתית ממוצעת: 107,000 דולר

Untitled design (15).jpg

5. מדריך הרים

מספיק אנשים חולמים לכבוש פסגות של הרים גבוהים, כדי ליצור מקצוע חדש: מדריך הרים. עבודה של מדריך כזה היא לא רק ללוות אלא גם לסחוב ציוד כבד או אוכל, להיות ראשון כדי לבדוק שביל מסוכן ולהיות אחראי על הבטיחות של אחרים.

משכורת שנתית ממוצעת: 70,000 דולר

 

6. מרכיב לוחות אם

כולנו אוהבים מאד את המחשבים ואת הטלפונים הניידים שלנו, אבל הם גובים מחיר גבוה מאלה שמרכיבים אותם. כדי ליצור צ'יפים של מחשבים משתמשים בכימיקלים מסוכנים מאד, כגון ארסן. גם אם זה לא מיד מוביל למוות, בטווח ארוך השימוש יכול לגרום להפלות, מומים מולדים, מחלות בדרכי הנשימה וסרטן.

משכורת שנתית ממוצעת: 61,000 דולר.

v3.jpg©brightside

 

7. כתב צבאי

לספר לכל העולם את האמת זה מאד חשוב, אבל יש למקצוע זה גם סיכון מאד גבוה. למשל: סכנה להיחטף, לעבור עינויים או למות. ברגע שאתה נמצא במרכז העניינים, לאף אחד כבר לא איכפת אם אתה עיתונאי, אתה נחשב לאויב.

משכורת שנתית ממוצעת: 36,000 דולר

v4.jpg©brightside

 

8. עובד באסדת נפט

לעבוד באסדת נפט בלב הים נחשב לאחת העבודות המסוכנות ביותר בעולם. לעתים קרובות עובדים 16 שעות ברצף או אפילו יומיים ללא שינה. הוסיפו לכך סכנות שריפה או פיצוץ, טביעה או נפילה לתוך אחת המכונות הגדולות – הנה לכם רשימה שלמה של סיבות למוות.

משכורת שנתית ממוצעת: 70,000 דולר עד 140,000 דולר

v5.jpg©brightside

 

9. מתאבק עם תנינים

הצגה שיכולה לקחת אותך הישר ללוע התנין. מתאבקי תנינים מסכנים את חייהם תוך כדי שהם מכניסים את חלקי גופם בין לסתות התנין, משחקים עם הזנבות שלהם ועושים עוד דברים משוגעים. זכרו שהתנין לא סתם שוכב לו שם, אלא מגיב וזז מאד מהר ולפעמים זה מגיע רחוק מאד.

משוכרת שנתית ממוצעת: לא ידוע, אבל בערך 8$ לשעה

v6.jpg©brightside

 

10. כורתי עצים

כריתת עצים נחשבת לאחת התעשיות המסוכנות ביותר, כי אחוזי תמותה בה גבוהים ב-20% מכל תחום אחר. עליך להתעסק עם מכונות כבדות באופן יום יומי. כתוצאה מכך רוב מקרי המוות קורים הודות לבעיות בהפעלת הציוד והעצים שנופלים על העובדים.

משכורת שנתית ממוצעת: 36,000 דולר עד 41,000 דולר

v7.jpg©brightside

 

11. דייג

אל תדמיינו לעצמכם תמונה שלווה, בממוצע, דייג זה אחד המקצועות המסוכנים ביותר, הודות לתנאי מזג אוויר בלתי צפויים, פגיעה בסירה או שינוע. בתחום זה אחוז התמותה גם אחד הגבוהים בעולם.

משכורת שנתית ממוצעת: 30,000 דולר.

v8.jpg©brightside

 

האם העבודה שלך מסוכנת? ספר/י לנו בתגובות

Published by MISHTI.CO.IL - September 21st, 12:23pm - 2020-09-21T12:23:27+03:00