זוגיות מושלמת? אין דבר כזה

 

אין דבר כזה – זוגיות מושלמת. לכל זוג יש את הבעיות שלו. אבל בזמן שמערכת יחסים אחת פורחת, השנייה עוד רגע מתרסקת מהצוק. אושר במערכת יחסים זו תוצאה של עבודה קשה ותוצאה של פיתוח הרגלים מסוימים.

 

1. תראו שאתם מעריכים אחד את השני

מערכות יחסים בריאות מבוססות על רגשות חיוביים, קרבה וחיבה. בזוגיות מאושרת כל אחד מבני הזוג מדגיש את הערכתו כלפי בן הזוג השני. לא צריך לחשוב על דברים מסובכים, פשוט להיות כנה. תשאירי לו פתק תודה, שלח לה סמס שיזכיר לה שאתה חושב עליה. תעשו משהו שבן הזוג השני יעריך. בטיפול זוגי אנשים לרוב מתלוננים שהם מרגישים את חוסר ההערכה. להרגיש נחוץ ומשמעותי עבור בן הזוג – זו דרישה אנושית בסיסית. הוקרת תודה יום-יומית מספקת אותה במלואה.

 

2. תריבו נכון

כל זוג נתקל בבעיות, ריבים והבדלים בדעות. אם אתם רבים לעתים קרובות, זה לא אומר שמערכת היחסים שלכם לא טובה. חשוב כיצד אתם בוחרים להתמודד עם מצבים כאלה. לריב נכון אומר – לא לבקר, לא להעליב, לא להתגונן ולא להתעלם. כל אחד מאלה פוגע בחוזק היחסים.

 

3. תבקשו את מה שאתם זקוקים לו

נשים בטיפול זוגי כל הזמן באות בטענות: "אם הוא היה אוהב אותי, הוא היה מבין מה אני צריכה. אני לא הייתי צריכה לבקש. הוא צריך להבין שעשה משהו לא בסדר". גבר לא יודע לקרוא מחשבות. יש לו ניסיון אחר, ציפיות אחרות. את צריכה לספר לו מה את מרגישה, למה את זקוקה. לפעמים צריך לעשות זאת מספר פעמים. זוגות מאושרים לא מנחשים את הרצונות אחד של שנייה. במקום זה הם שואלים בפתיחות.

 

4. תפגינו אהבה בשפתו של בן הזוג

כל אחד מעניק ומקבל אהבה בדרך אחרת. יש משמעות לכך שדברים שונים עובדים בשבילך ובשביל בן או בת הזוג. רוב הסיכויים שיש לכם דרישות שונות, וזה תקין לחלוטין. ישנן חמש דרכים להפגין אהבה: מתנות, זמן לבד, מילים, עזרה ומגע פיזי. בזוגות מאושרים כל אחד מבני הזוג מבין באיזו צורה החצי השני מקבל ומעניק אהבה. זה מאפשר להם לשמור על חום, היקשרות והדדיות במערכת יחסים.

 

5. עשו דברים בבית יחד

חלוקת מטלות בבית – אחת הסיבות הנפוצות לחוסר הסכמה בין בני הזוג. זוגות מאושרים עושים את זה יחס. גם אם הם לא אוהבים את זה, הם עושים. ייתכן ואחד מהם לא אוהב לסדר את המיטה והשני שונא לשטוף כלים. דברו על חלוקה הוגנת ותתחילו לעבוד. זה יחזק את האמונה שלכם אחד בשני ויקרב ביניכם.

 

6. אל תמעיטו בכוח החיבוק

תקשורת – מרכיב מאד חשוב בזוגיות, אבל לפעמים אנחנו שוכחים על חשיבותו של מגע. במגע בין האנשים מופרש הורמון אוקסיטוצין. קוראים לו גם "הורמון האהבה", כי הוא משחק תפקיד חשוב בזוגיות, מצמצם כאב פיזי ורגשי, מחזק את המערכת החיסונית ומקרב בין בני הזוג. זוגות מוצאים זמן, כדי לבטא אהבה בדרך זו, גם אם כולם עייפים או עסוקים.

 

7. דברו על הבעיות שלכם

יש שתי דרכים: לברוח מהבעיה ולקוות שהיא תיעלם או להסתכל לה ישירות בפנים. כאשר אנחנו בורחים מבעיות, הן גדלות ומסתננות לחיינו בדרכים אחרות. זוגות מאושרים דנים בבעיות ומחפשים פתרונות קונקרטיים.

 

8. שמרו על הגבולות

אין זוגיות מאושרת בלי שמירה על גבולות אישיים. גבולות מגדירים היכן מתחילה האישיות שלכם ומתחילה האישיות של בן הזוג. זוגות מאושרים דנים בנושא זה בפתיחות ומכבדים גבולות אחד של השני. כך כל אחד זוכה לקבל את מה שהוא זקוק לו ומרגיש בנוח בזוגיות. ישנם 3 סוגים של גבולות. גבולות רגשיים – כמה זמן לבלות יחד או בנפרד. גבולות גופניים – תדירות של מגע ויחסי מין. גבולות אלקטרוניים – כמה לכתוב על הזוגיות ברשתות החברתיות, האם לאשר חברים אחד של השני או להיות חברים עם אנשים אחרים.

 

9.  תבקשו סליחה ותסלחו בעצמכם

בלי לדעת לבקש סליחה ולסלוח מערכות יחסים לא יחזיקו מעמד. צריך ללמוד לעשות את זה כי מדובר במרכיב מאד חשוב של קיום הדדי וזוגיות חזקה. סליחה – ניסיון כנה לעבוד על הבעיה בתור צוות ואז לשכוח את מה שקרה. במערכת יחסים בריאה בני הזוג שואפים להיות מאושרים ולא להוכיח אחד לשני מי צודק.
 

10. בלו זמן בנפרד

שלבו בתוך מערכת היחסים קרבה ועצמאות. תזכרו – יש חיים גם מחוץ לגבולות של הזוגיות. בני הזוג חייבים לכבד את הרצונות אחד של השני גם בקרבה וגם בעצמאות. זה מגדיר את רמת הסיפוק בזוגיות. אם אתם יכולים ליהנות מהחיים גם בלי בן הזוג, זה אומר שמערכת היחסים הזאת בריאה והיא מלאה בנאמנות וקרבה.

 

11. בקשו עזרה

זוגות במערכת יחסים בריאה לא מהססים לבקש עזרה, אם לא מצליחים לפתור בעיות לבד. אפשר להיעזר בביקור אצל פסיכולוג, ללכת לסמינר זוגי או לדבר עם אדם קרוב שיהיה מוכן לספק דעה אובייקטיבית.

 

Published by MISHTI.CO.IL - October 8th, 11:47am - 2020-10-08T11:47:24+03:00