מסתבר שיתושים עוקצים חלק מהאנשים ולא מתקרבים לאחרים. הסיבה? לא תאמינו

 

יתושים הם יצורים דוחים ומעצבנים ונוכחותם יכולה להרוס את מה שהייתה יכולה להיות חוויה נעימה.
הדרך בה הם עפים וממזמזמים מסביבנו לפני שהם נוחתים על גופינו ועוקצים אותו, מספיקה כדי לשגע כל אחד.

החלק הכי גרוע במוצצי הדם האלה הוא המחלות שהם נושאים, שעוברות אלינו ברגע שאנו נעקצים. בכל שנה כ-700 מיליון אנשים בכל העולם נדבקים במחלה כתוצאה מעקיצת יתוש מתוכם למעלה ממיליון הרוגים.
המספרים ממשיכים לעלות והעובדה המפחידה ביותר היא שהם הרוצח מספר 1 של בני האדם.

אחת הדרכים לצמצם את כמות העקיצות היא לדעת מה מושך אותם מלכתחילה. יתושים יכולים להריח אותנו ממרחק של 30 מטרים בקלות. לצערנו, הם נמשכים לריח מסויים שתלוי בגנטיקה שלנו ואין לנו איך לשלוט בזה. הנה כמה גורמים שהופכים מישהו למגנט עקיצות:

shutterstock_305390936.jpg

1) פעילות גופנית וחומצות חלב - ככל שבן אדם מזיע ומסריח יותר הוא מושך יותר יתושים. אנשים שמייצרים יותר חומצת חלב, שיוצאת דרך בלוטות הזיעה, ימשכו יותר יתושים לקרבתם. בנוסף, יותר זיעה ולמשך זמן ארוך יותר תצבור יותר חומצת חלב, זאת אומרת שאתם ארוחה מהלכת. מחקרים הוכיחו שזיעה טריה אינה מושכת ליתוש כמו זיעה של יום שלם, לכן מקלחת אחרי עבודה/אימון יכולה להציל אתכם.

2) חיידקים - העור שלנו מלא בחיידקים וגוף האדם מארח בערך כמיליארד חיידקים. סוג החיידקים שנמצאים על עורנו משתנים מאדם לאדם וחלקם משפיעים על כמה נעקץ. לדוגמא, מצאו כי אם לאדם יש את חיידק הסטאפילוקוקס או ואריוורקס על עורו הוא ימשוך יותר יתושים. ההיפך גם הוא נכון, חיידקים מסויימים הופכים את עורנו לפחות מושך עבור יתושים, ביניהם חיידק הפסודומונס, דלפטיה ואקטינובקטריה. בהחלט תרצו אותם על עורכם.

3) סוג הדם - סוג הדם שלכם הוא פקטור משמעותי. מחקרים מצאו כי אנשים עם סוג דם O נעקצים הכי הרבה, אחריהם סוג B וסוג A. למעשה, סוג דם O כל כך מושך ליתושים שאדם בעל סוג דם זה ייעקץ פי שניים מסוג דם A. אם אתם חלק מ-85% מהאנשים שפולטים כימיקל מסויים דרך העור, אשר מסגיר את סוג הדם שלכם, כנראה תעקצו הרבה לפני אלו שלא. זה כאילו שהיתושים רוצים לדעת איזה סוג דם הם מקבלים, נשמע דוחה נכון?

 

24119-810x425.jpg

4) פחמן דו-חמצני - אפילו סתם לנשום יכול להיות מספיק בשביל למשוך יתושים אליכם מפני שהם נמשכים לפחמן הדו-חמצני שאנו נושפים. אלו שמייצרים יותר פחמן דו-חמצני בנשימותיהם ייעקצו יותר, לכן נשים בהריון ואנשים בעודף משקל ייאלצו לנקוט ביותר אמצעי זהירות כדי לא להיעקץ. גם שתיית בירה יכולה להגביר את פליטת החמצן הדו-חמצני ולהגביר היעקצויות.

 

למרות שרובנו משתמשים בדוחי יתושים, ריסוסים וכימיקלים כדי להילחם בתופעה, הם לרוב לא יעילים. למרבה המזל יש דרך קלה ויעילה לנקות את האוויר מיתושים.
הסרטון הזה יראה לכם איך להכין מלכודת יתושים מבקבוק וחומרים טבעיים בלבד, זה לוקח כמה שניות ואפשר להכין כמה מהם בזול.

קחו בקבוק של 2 ליטר וחתכו את השליש העליון שלו עם סכין. ערבבו רבע כוס סוכר חום, כוס מים פושרים ורבע כפית של שמרים בתחתית הבקבוק. קחו את החלק העליון של הבקבוק שגזרתם, ודאו שהפקק פתוח ומקמו אותו הפוך כמו משפך על החלק התחתון, ודאו שהכל צמוד וללא רווחים. כעת שימו את המלכודת בחוץ ותנו לה לעשות את הקסם שלה 

היתושים יימשכו לתערובת ולריחה וייכנסו לתוך הבקבוק ויילכדו בפנים, וישאירו אתכם עם אווירה נטולת יתושים.

צפו בסרטון:

 

Published by MISHTI.CO.IL - October 15th, 12:58pm - 2020-10-15T12:58:43+03:00