כוססים צפרניים? אתם מושלמים

טוב, אולי לא מושלמים עדיין, אבל כמעט. מחקר חדש מגלה סיבות מענינות להרגל כסיסת הצפרניים. וזה לא בהכרח מתח או עצבנות!

 

תמיד חשבנו שאנשים שכוססים צפרניים הן אנשים חרדתיים במיוחד, עצבניים או לפחות בעלי הרגלים רעים. מסתבר שהדעות השליליות שגיבשנו בנושא זה אינן מוצדקות, וכדאי ללמוד כמה עובדות מחקריות לפני שנחליט מה הבעיה של האנשים בעלי המנהג ה...די מגעיל, יש להודות.

nailspost.jpg

מחקר שפורסם ב-  Journal of Behavior Therapy and Experimental Psychiatry שופך אור חדש על מה שנחשב עד היום כדרך להרגעת מערכת העצבים או כאמצעי להתמודד עם מתחים וחרדות. המחקר גילה שאחת הסיבות הנפוצות לכסיסת צפרניים היא פרפקציוניזם, שאיפה לשלמות. אנשים פרפקציוניסטים כוססים צפרניים כדי להביא לידי שלמות עבודה לא מספיק טובה שעשו מספרי הצפרניים שלהם.

כסיסת צפרניים הינה כלי זמין, יעיל ומהיר להתמודד עם משהו שיכול "לשגע" אנשים שאוהבים את החיים שלמים, מושלמים ומסודרים, כגון פינות חדות או צפרניים באורכים שונים. התסכול שנוצר מבגד שנתפס או משתפשף בציפורן לא מושלמת יכול להיפתר במיידי ובאופן מיטבי ע"י נגיסה עדינה, כמה זמין ונח!

אז אם אתם כוססים צפרניים זה לא אומר עליכם דברים רעים. ההיפך הוא הנכון - אתם אנשים מעשיים ויעילים שמטפלים באופן מיידי בבעיות, מתמודדים בהצלחה עם קשיים תוך חשיבה מקורית ולא מפחדים מפתרונות יצירתיים. תדעו אתם, ותפיצו לכל האנשים שעוד קצת מתביישים... אתם מושלמים!

Published by MISHTI.CO.IL - October 8th, 11:23am - 2020-10-08T11:23:29+03:00