חלומות פז? תלוי על איזה צד אתם ישנים

כאשר אנו מניחים את הראש על הכר, המוח שלנו כבר מוכן להיפטר ממחשבות טורדניות ולצלול עמוק אל תוך עולם החלומות. בעבר הייתה נטייה לחשוב שהמוח שלנו נח בזמן השינה, אך היא ממש לא נכונה. דווקא בזמן הלילה המוח שלנו הכי פעיל ויוצר חלומות וסיפורים שהדמיון שלנו לא היה מעלה בזמן שאנו ערים. חוקרים רבים עסקו בשאלה מה גורם לאנשים מסוימים להיכנע מדי לילה לסיוטים, בזמן שאחרים נהנים מחלומות מתוקים ושינה ערבה. סדרת מחקרים, שנערכה לאחרונה במעבדות השינה המובילות בארצות הברית, אולי הביאה סוף סוף את התשובה.

אם אתם סובלים מחלומות רעים או רגילים להתעורר בבוקר עייפים, כדאי שתשימו לב לתמונות הבאות ושנו את התנוחה בה אתם רגילים להירדם. 

שינה על הצד:
sidesleep.png

אם אתם רגילים לישון על צד ימין, כנראה שהחלומות שלכם מלאים בכלבלבים חמודים וקשת בענן. לפי מחקר מהשנה האחרונה, הישנים על צד ימין נהנים מחלומות מתוקים יותר ומשינה איכותית יותר מאשר אלה שישנים על צד שמאל. למרות זאת, החוקרים מציינים כי מי שישן על צד שמאל העיד כי הוא נרדם יותר בקלות, ולכן מומלץ לנסות להחליף תנוחה אך להגיע להחלטה סופית רק לאחר מספר ימי נסיון. 

 

שינה על הגב:
backsleep.png

אנשים שישנים על הגב לרוב פגיעים יותר מבחינה רגשית בחלומות שלהם. חלומות כאלה יכולים להיות על מצב קריטי כמו איחור למבחן חשוב או מצב חברתי מביך כמו להיות ערומים באמצע הרחוב. הממצא הזה היה נחשב כסיוט נוראי, אלא שישנים על הגב מתקשים יותר לזכור את החלומות שלהם ולכן גם לזה יש צד חיובי. 
 

שינה על הבטן:
onstomach.jpg

מחקר שנערך לאחרונה בהונג קונג תומך במה שמצאו המחקרים האחרונים. המסקנות העיקריות של מחקרים אלה היו שאנשים שנרדמים על בטנם עם הפנים כלפי מטה נהנים מטווח רחב של חלומות הקשורים באהבה, כמו נשיקה בציבור, חתונה או פנטזיות על ידוענים. אם אתם רגילים להירדם כך- אז שיהיה לכם לילה טוב וד"ש מאיתנו לאנג'לינה ג'ולי. 

 

שינה בשיפוע: 
shipoa.jpg

מי שרגיל לישון בשיפוע נהנה מחלומות הרבה יותר מציאותיים והחולם נמצא בהם בתפקיד הראשי. החוקרים מניחים שהגוף מזהה מצב שדומה יותר לזמן שבו אנו ערים ולכן החלומות מרגישים כמו סיטואציות אמיתיות מהחיים. נחקרים רבים גם העידו כי לאחר שהם מתעוררים, הם מתקשים להבחין האם החלום אכן היה חלום או שמא התרחש במציאות. 

sleeping1.jpg
חשוב לזכור שהשינה והחלומות יכולים להיות מושפעים גם מאיכות המיטה, מה שראיתם בטלוויזיה ואפילו מהתזונה שלכם. אבל המחקרים האחרונים מספקים לנו דרך חשיבה אחרת וכיוון שיכול לשפר פלאים את הלילות שלכם. אז אם אתם חושבים שאתם יכולים להנות יותר בלילה כדאי שתנסו להחליף פוזיציה ותקומו בבוקר הרבה יותר שמחים ורעננים. 

אל תשמרו את הטיפים האלה רק לעצמכם. שתפו את הכתבה עם חבריכם ובני משפחה ותעזרו גם להם לשפר את איכות השינה

 

Published by MISHTI.CO.IL - October 8th, 11:22am - 2020-10-08T11:22:15+03:00