18 טיפים שילמדו אותך לצלם עם סמארטפון כמו המקצוענים

 

לפעמים אתם בטוחים אתם שלא יודעים לצלם, אבל רוב הסיכויים שפשוט חסר לכם קצת ידע, אספנו עבורכם כמה טיפים ובעזרתם לא תצטרכו יותר לעולם לדאוג לאיכות התמונות שלכם. 

1. נתחיל מהסוג הנפוץ ביותר של תמונות – "אני על רקע משהו". תמונות כאלה נמאסו על כולם, אבל כאשר רוצים תמונה למזכרת, אין שום דבר יותר טוב. אפשר להתמודד עם המצב בדרך הבאה: צלמו אחד את השני ליד בניין מפורסם או שיח פרחים מקסים, בחרו את המצולם במרכז התמונה והאובייקט עצמו שיהיה ברקע. או להיפך – צלמו את האובייקט לידו את החבר בקטן. אם תנסו לצלם גם וגם, נוצר רושם שהחבר שצולם הודבק בפוטושופ.

2. את התמונה לא מספרת סיפור, זה גורם לה להיראות ריקה. במקום לעמוד עם פרצוף למצלמה, נסו להמציא פוזה מיוחדת לתמונה.

3. ביישנות – אויב של תמונה טובה. תנו למצולם לעשות משהו, לחייך, לעשות פרצופים, לעשות לפחות משהו בתמונה. התמונה צריכה להיות חיה. אפשר ליצור אשליה שבן אדם לא ציפה שיצלמו אותו. יש אנשים שבטוחים שזה מוגזם לעשות פרצופים, כדי לעשות תמונה, וחבל. תראו כמה יפה הבחורה בתמונה למעלה.

4. אם אתם מחזיקים משהו ביד, זה יעזור לכם להיראות אמתי וליצור סיפור. תנו למצולם להחזיק משהו, לצייר על החול או אפילו להחזיק את הרצועה של תיק הגב.

5. בתנוחה צריכים להיות כמה שפחות קווים ישרים – יהיה נהדר אם המצולם יצליב רגליים או יכופף ידיים.

6. חוץ מזה, בתמונות אנחנו יוצאים יותר טוב כאשר אנחנו יושבים כי כאשר אנחנו יושבים, הגוף שלנו משתחרר.

p

7. יש עוד כמה כללים כדי לצלם בן אדם, אז גם אם אתם לא מומחים גדולים לפורטרטים, אם אתם מצלמים מישהו, אסור לחתוך לו את הראש או חלקים גוף אחרים. במקרה ואם אפשר להכניס רק חלק מהגוף, אל תחתכו לפי המפרקים. שימו לב ל-3 תמונות – תמונה ראשונה גורמת לתחושת דיסהרמוניה, שתי אחרות – לא. אותו דבר עם מפרקי הידיים.

8. השאירו מקום פנוי סביב בן אדם, אל "תחנקו" אותו. אם המצולם, לדוגמא, צופה לימין או מראה לשם עם היד, השאירו יותר מקום מהצד הזה.

9. בדרך כלל הפלאש המותקן לא עוזר, אלא רק מפריע (פנים שטוחות עם עיניים אדומות), לכן עדיף לא להשתמש בה בכלל. אותו דבר בנוגע לפלאש במצלמות רגילות.

9

10. בכל תמונה חייב להיות משהו חשוב, למענו התמונה צולמה. למשל, בתמונה העליונה לא ברור מה בן אדם צילם. למשל, בתמונה העליונה לא ברור מה ניסו לצלם. התשובה "פארק" זו לא תשובה, כי אפשר לצלם עץ, בית, שכן שיצא לעשן או משחק בין אור לחושך. בתמונה תחתונה רואים שצולם כאן בן אדם.

11. אגב, אם מצלמים טבע או עיר, מומלץ מאד להוסיף אנשים לפריים, הם יוסיפו להן. יש עוד דרך טובה – לצלם תושבים מקומיים. אז תעמידו חבר ליד תושב מקומי ועשו כאילו אתם מצלמים את החבר. או תעשו כאילו אתם מאזינים מוזיקה ובעצם תצלמו.

12. 
כמובן, אפשר לקבל תמונות נהדרות בלי קשר לשעה ביום, אבל יש שעות שיגדילו את הסיכוי שהתמונה שצילמתם תצא מאד טובה. הצלמים קוראים להם "השעה הכחולה" ו-"שעת הזהב"
 

שעת הזהב

השעה הכחולה – שעה לפני זריחה ושעה אחרי השקיעה. זמן שהפנסים ברחוב עוד רגע ייכבו או עוד רגע יידלקו. העין האנושית לא כל כך מתרגשת מהאור הזה, אבל דרך עדשת המצלמה זה נראה אחרת לגמרי – התמונות יוצאות בגוון כחלחל עדין.

שעת  הזהב – שעה אחרי זריחה ושעה לפני שקיעה. השמש נמוכה בשמים וכאילו צובעת הכל בגוון מוזהב. אור נעים כזה מסוגל להפוך אפילו רחוב רגיל למקום מדהים, ואין מה לדבר על לוקיישנים יפים באמת. גם אם מצלמים מישהו בשעות האלה של היום – התמונה תצא נהדר.

13. צלם מנוסה יצחק עלינו על העצה הבאה, אבל בכל זאת. כאשר אתם מצלמים בלילה, התמונות יוצאות מטושטשות, כי אין מספיק אור. ולכן, כאשר אתם מצלמים בערב, העמידו את המצלמה במקום יציב, הגדירו השהייה וצלמו את עצמכם או את האובייקט שלכם מרחוק.

 

14. אחת העצות הנפוצות ביותר – לא לצלם נגד השמש. אתם יכולים בכיף להפר את הכלל הזה והתוצאה תפתיע אתכם. צלמים מכירים את כוחו של האור הנגדי, שמקורו מאחורי הגב של המצולים. הוא מקיף את המצולם בהילה בהירה, מוסיף צלליות ויוצר תחושה של אווריריות. אגב, אפשר להשתמש באור נגדי כאשר מצלמים כל דבר.

g

15. תתבוננו בשלוליות, איתן אפשר ליצור פריים מעניין עם השתקפויות של אנשים, בתים וטבע. אל תפחדו להתקרב ממש ולקרב את המצלמה למים.

16. גוונו בנקודות העליונות והתחתונות של הפריים, הן יכולות להעצים את היצירה שלכם.

17. לפעמים, כל מה שצריך לעשות בשביל תמונה מוצלחת – פשוט לחכות. לחכות עד שהתיירים יעזבו את הפריים או תעבור חשמלית צבעונית. אל תחששו לבזבז זן על מציאת הפריים והרעיון. זה באמת שווה את זה.

18. במרדף אחרי תמונות יפות אנחנו משתמשים בפילטרים, אבל לעתים קרובות הם נראים מלאכותיים. כדי לוודא שהפילטר שהנחתם נראה טבעי, בדקו את הצבע הלבן, הוא צריך להישאר לבן. למשל, צבע של מעבר חציה או צבע השלג. בקיצור, לפעמים כדאי לוותר על הפילטר. החיים יותר יפים במציאות.

תמונה

 

לסיום, שימו לב לתמונה הבאה שצולמה בנורבגיה, 2 תמונות שצולמו אחת באמצעות מצלמה מקצועית והשנייה באמצעות סמארטפון.
הכל עניין של תזמון ומיקום. מיותר לציין שהתמונה היפה יותר צולמה בעזרת הסמארטפון, כשהצלם חיכה לשעה המושלמת לצלם את העיירה הקטנה.

עכשיו הכל תלוי בכם, התחילו להתאמן ותגיעו לתוצאות מדהימות.

view
 

 

Published by MISHTI.CO.IL - October 14th, 3:23pm - 2020-10-14T15:23:06+03:00