6 צעדים כדי להתקבל לתכנית ריאליטי

סלבריטי

חולמת להיות סלב? רוצה שכל המדינה תזהה אותך? יש כמה דברים שאת חייבת לעשות לפני

אם הייתי צריכה לשים את האצבע על תרבות עכשווית שהכי שולטת. כנראה שהייתי בוחרת בתרבות הריאליטי. אם בעבר היית צריכה כישרון יוצא דופן ושנים של עבודה, בכדי להגיע לידיעת הציבור, הרי שהיום אפשר "למשכן" כמה חודשים מחייך, וברוכה הבאה לחיים מלאי סלפי והשקות.

נדמה שתכניות הריאליטי כאן כדי להישאר בשנים הקרובות ומפיקיהן מחפשים מועמדים חדשים מדי עונה. אז אם למישהי יש כישרון יוצא דופן זה מצוין, אל גם אם לא- אז לא נורא. כי בחיפוש אחר המועמדת המושלמת, מתמקדות חברות ההפקה בשני פרמטרים עיקריים: האם האדם מתאים לתכנית והאם אפשר לבנות סביבו סיפור שישרת את העלילה. אם יש לך אישיות חזקה, כישרון ורצון עז שיכירו את פניך בכל המדינה, אז אולי גם לך יש סיכוי.

כדי לברר מה בדיוק צריך בשביל לשפר את סיכוייך, שאלנו מפיקים מהתעשייה מה הם היו עושים כדי להתקבל לתכנית. מהתשובות של רובם, נדמה שיש כמה כללים ברורים שממש יכולים להעלות את הסיכוי שבקרוב נראה אותך על המסך:

 

1. תחשבי טוב טוב לפני שאת קופצת למים:

אני יודעת, זה נשמע בנאלי, אבל קבלה לתכנית ריאליטי כלולה בהמון חשיפה. לא חשיפה כמו בפייסבוק, אלא חשיפה כזאת שאין לך שליטה עליה- לאקס המיתולוגי, למורה שלך מהיסודי ולשכנה הרגזנית מהועד בית. קחי בחשבון שהם לא תמיד יחמיאו. זה אולי יפתיע אותך, אך המלהקים מעידים שרבים מהמועמדים "מקבלים רגליים קרות" כאשר הם מתחילים להפנים את התגובות שיגיעו אחרי שיופיעו על המסך הקטן. אם יש חלקים שבריריים באישיותך או פחד שכביסה מלוכלכת מהעבר תצא החוצה, זה לא בשבילך. תחסכי לעצמך את המבוכה ותחשבי טוב אם עולם הזוהר והטלטלות האלה מתאימות לך בשלב זה של חייך. אחרי הכל, לא כל הנוצץ זהב.

 

2. תלמדי כל מה שצריך על התכנית:

לפני שמגישים מועמדות, חשוב להכיר כמה שיותר את התכנית. אם זו תכנית חדשה אז תלמדי מה שאפשר על הפורמט או על חברת ההפקות שמגייסת אליה מועמדים בארץ. אם היא לא חדשה, נסי לראות פרקים מעונות קודמות ולהבין מה בדיוק הם מחפשים ממך כמועמדת. כצופות אנחנו נשאבות לתכנית ופחות רואות את מה שרלוונטי לנו, אבל נסי לבחון דברים כמו: מתי שופטים את המועמדים לחיוב, אילו מתמודדים הצליחו בעברו מה מייחד אותם, הםא יש דרישות שלא תהי מוכנה לבצע (עירום חלקי, למשל) או כשירות פיזית שאת לא בנויה אליה. חשוב לקחת את כל המשתנים בחשבון וללמוד מטעויות שנעשו בתכנית בעבר.

 

3. תלמדי את ההפקה:

אז נניח שהכרת את התכנית מהטלוויזיה, אבל הדרך בין זה ובין קבלה לתכנית עוד ארוכה. כדי להבטיח שתתקבלי חשוב לדעת כמה שיותר על הליך המיון או חברת ההפקה. נסי לברר עליה, לראות אם יש לך קשר לאחת המלהקות (פרוטקציה היא לא מילה גסה) ובדקי האם יש אתרים או סוכנויות שיכולות ללוות אותך בתהליך. לאחר מכן, נסי להבין איך התכנית מספרת את הסיפור של כל אחד מהמועמדים כי משם תוכלי להבין מה הם מחפשים או לספר על מי את בדרך שהכי מתאימה לשפה בה הם מדברים. גם הגעה למשרדי חברת ההפקה יכולים לבוא בחשבון, אך כמובן שתצטרכי להיות מאוד מנומסת ומסבירת פנים כשתפגשי את האנשים שמחליטים בפועל מי תיכנס לתכנית ומי לא.

 

4. הכיני לעצמך דמות מתאימה:

כאמור התכנית לא נועדה בשבילך ועליך להתבלט בזמן קצר על פני אלפי מועמדים אחרים. איך עושים את זה? קולעים למה שהם מחפשים. נסי לקחת את העבר שלך, סיפור חייך והיכולות שלך וצרי לעצמך דמות כמו שהם מחפשים. אף מפיק לא ישב שעות בבית ויחשוב איך להוציא אותך מעניינת בטלוויזיה, אלא את צריכה להגיש לו את זה על מגש של כסף. ברבע שעה של שיחה מול מצלמה את אמורה לגרום לו להאמין שכל חייו הוא חיכה רק לך. כל אדם הוא עולם ומלואו, אך אם תצליחי לזקק ולהבליט את האיכויות המתאימות לתכנית, סיכוייך יעלו מיד.

 

5. תרגלי כל מה שצריך בשביל האודישן עצמו:

אז למדת את התכנית, למדת את חברת ההפקה ויצרת לעצמך דמות. עכשיו צריך להתייחס להליך הקבלה כמו מיון לתפקיד בצבא או לעבודה שנורא רצית. חשבי טוב מה את כותבת בטפסי המועמדות, מצאי מישהו שידחוף את הטופס שלך "לראש הערימה", תרגלי דיבור מול מצלמה ושאלי אנשים איזה רושם ראשוני את עושה. אני מזהירה מראש, זה נשמע אולי קל, אבל אם בחיים לא הופעת מול מצלמה הכניסה לחדר מלא באנשים וראיון מצולם עשוים לגרום לך למבוכה מסוימת בהתחלה ולעלות לך ביוקר. כדאי שתהי מוכנה לכל תרחיש ותעשי את שיעורי הבית שלך.

 

6. תדעי טוב למה את עושה את זה:

השאלה הכי חשובה שחוזרת על עצמה בכל האודישנים היא: "למה את רוצה להתקבל לתכנית?". דווקא לשאלה זאת המלהקים טוענים כי אין "תשובה נכונה יותר". אבל חשוב להם לראות שני דברים עיקריים: שאת נורא רוצה להתקבל ושהתשובה שלך לשאלה זו משתלבת היטב עם דמותך. כלומר, אם הצגת את עצמך כאדישה אז כדאי שגם התשובה הזאת תהיה יחסית פשוטה ואם הצגת עצמך כשמחה וקופצנית אז כדאי שתחפרי בתשובה לשאלה זו. בכל אופן חשוב שהתשובה שלך תתמקד בתכנית ולא בחיים שאחריה, כי זה לא מעיד על התאמתך למה שהם מחפשים וזה גם לא מעניין אותם מה יהיה איתך אחרי שהמצלמות יכבו (זה מיד פוסל תשובות כמו "אני רוצה להיות מפורסמת"). נסי הלתמקד כל הזמן בדמות שלך ובאג'נדה שתביאי לתכנית, כי זה מה שהם מחפשים בך.

 

הטיפ הכי טוב שנתנו כל המלהקים הוא פשוט "להיות כמה שיותר פרקטית". נסי לדמיין בפועל איך תתנהגי כשמצלמות יהיו מסביבך 24/7, איך יגיבו אנשים שיקראו את טופס המועמדות שלך ואיך הקהל בבית יתפוס את דמותך (תהי אובייקטיבית כי לא כולם הולכים לאהוב אותך, למרות שאת מושלמת). תרגלי נאומים קבועים לשאלות נפוצות שחוזרות על עצמן כמו "ספרי לי על עצמך בכמה מילים" וחדדי את הצדדים הכי מעניינים באישיות שלך. למרות כל מה שאמרנו כאן, כל המלהקים הצהירו כי אחת התכונות החשובות להם היא "אותנטיות". אז אחרי ששיפרת את יכולותיך, קורות חייך ודמותך- פשוט תהי עצמך. רק בגרסה הכי טובה שלך.

איזו תוכנית ריאליטי הכי מתאימה לך?
המשיכי עם פייסבוק וגלי

המשיכי עם פייסבוק